Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Sti cumva daca au plecat trailerele spre tara si Bucuresti din Pitesti? Multumim pentru toate informatiile
Skip ads

  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Mai tarziu o sa trag o fuga la hoddlemeyr sa vad daca mai sunt trailere in curte si voi comunica
  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Bai frate dar voi chiar nu mai aveți rãbdare..doamne e o mașina care urmeazã sa fie livrata..cred ca ați terorizat sãracii dealeri..unii vor sa ceara discounturi Smile alții încing telefoanele, credeți ca vânzãtorul nu vrea sa livreze produsul Smile Eu am așteptat la primul opel 3 luni, puțin așa e fata de 6 luni pentru unii dintre voi, dar nu m-am agitat atât cu trailere trenuri si vapoare ..telefoane unde e de ce nu vine Smile..in fine unele informațiile sunt utile dar oamenii normali care citesc pe aici cred ca o lãsa balta de comanda...Ultimele posturi sunt chiar hilare Smile .ce sa va zic, așteptatare ușoarã mai ales celor care va știti cu inima Smile Numai bine !
PS. Voi sunteți dintre acei posesori de Mokka fabricate in Korea, probabil?Am înțeles ca acum se vor produce in Spania..deci TL are trebui sa se injumatateasca pentru noile comenzi.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Astazi erau mult mai multe trailere in curte la hoddlemeyer si cu alte marci. Da este o masina, pe care o astepti 6 luni, in conditiile in care la primele 2 masini nu am asteptat nici 1 zi, inteleg si faptul ca dwalerul nu-si primeste comisionul decat la livrare, dar trebuie sa spuna din momentul in care inchei contractul care este trmenul de livrare si sa-l respecti, pentru ca banii care-ti ies din buzunar nu sunt de colea, nu-i iei de pe masa( a lua-presupune totusi o actiune) . Ne-am programat concedii, etc, este normal sa fii agitat. Eu zic sa nu mai aibe nimeni de asteptat vreodata atat pentru o masina.
Skip ads

  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Eu știam încã de la lansare ca dureaz 8 luni livrarea pentru Mokka cu producție in Korea ( din vizitele mele pe la mai mulți dealeri) si am zis Wtf mai bine mai așteptat 1 an si un pic sa se mai micsoreze TL pe configurația mea+ ca prețul este acum mult mai tentant..de la 26k cu discount și TL 8 luni dupã un an si un pic a ajuns 18k cu discount si TL 3 luni..pe configurația dorita de mine (într-adevãr mașina era deja comandata de dealer dar exact pe culoare int.ext si configurația dorita, sa fiu sincer eu vroiam enjoy dar dif.mica între pachete m-a fãcut sa optez pentru cosmo+pachete optionale in plus. comandate de dealer).Asteptare ușoarã.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am ridicat masina, a venit cu senzorii de presiune in plus fata de ce comandasem. In rest ce pot spune decat ca astept sa o descopar. Pana acum e ...... va las pe voi sa spuneti.
  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Pai asteptam review-ul tau noi astia care inca mai asteptam Smile Misto ca ai primit "mokka" senzorii de presiune, sa ai drum bun cu ea!
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Senzorii de presiune vin in echiparea standard la modelele 2015. Sunt obligatorii incepand cu 01.11.2014.
http://www.auto-bild.ro/sti...le-noi-32456.html
Skip ads

  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Am inteles, dar el a luat masina inainte de data aia. Deci se poate sa am si eu senzorii? Eu am comandat-o in luna mai.
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va salut Domnilor..
Contaural.. sa te bucuri de ea si sa te plimbe multi km..
senzori de presiune se monteaza de cateva luni din cate am auzit..
eu nu prea sunt lncantat de acesti senzori..
ln primul rand cand schimb jantele cu cele de iarna..si ln randul doi...din auzite spun asta..sunt pacatosi.. fac pe disnaiul mai tot timpul.. adica or sa ne plimbe prin service-uri mai des..dar ln fine.. ce putem face...
Salagea...tot ln Mai am dat comanda si eu.. dealerul a spus ca undeva pe la sfarsitul acestei luni sa ma astept..
tu ce informati ai?
toate bune domnilor...
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Dupa cativa km facuti prin Brasov si imprejurimi, nu pot spune mai multe decat ce au spus predecesorii mei pos29iun la pag.7 post 7 si pag 2 ultimul post precum si vlad.popescu https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=127486 la post 2. Daca as scrie si eu m-as repeta. Merita asteptarea de 6 luni, stiam de senzorii de presiune ca sunt obligatorii din noiembrie, dar speram sa scap de ei, mai ales dupa pataniile lui pos29iun a carei roata nu mai era vazuta dupa numai o saptamana. Dar acum.... asta e, i-am primit... sa-i stapanesc sanatos Smile. Am mai primit cadou si covorase originale tip mocheta. Joi o sa plec in delta pana duminica si sper sa vad cum se comporta si la drum lung, dar nu cred sa fie ceva in plus. Subliniez doar ca mi se pare destul de zgomotoasa din exterior, senzatie care dispare in habitaclu (asta ma refer la benzinarul de 1.4). Portbagajul este.... de oras, fiind obligatorie cutia ptr deplasari si zic asta ptr cei care au doamne mai cu bagaje (cum am eu). Ma bucur ca am luat decizia sa-mi cumpar cutie.
  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Sa o stãpâneºti sanatos..si cat mai multe drumuri fara probleme.Din cate vad este aceasi masina culoare int.ext care o astept si eu la sfârºitul lunii Noiembrie.In plus eu am pachetul de iarna si local premium pack.
Cand ai timp cateva poze daca poti posta ar fi super..Jențile sunt cele cu 10 spițe?Scut ai achiziționat odata cu maºina?
Acum am vazut ca tu asteptai masina din Iulie..nasoala treaba cu livrarea intarziatã, dar cum ai zis si tu a meritat aºteptarea.Bafta.
Skip ads

  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nu sunt cu 10 spite sunt jante aliaj 18X7.0 5 spite, Midnight silver (am vazut pe opel.ro ca nu se mai pun din acest fel. Pachet de iarna am si eu. Scutul nu este din accesoriile Opel, o sa vad de unde se achizitioneaza. Cand eram in tartative (26-27 iulie) termenul de livrare era undeva la sfarsitul lui iulie, dupa semnarea contractului acesta a aparut in sistemul Opel undeva pana in 25 august. Termenul scris de dealer a fost 150 zile lucratoare. Contractual dealer-ul nu a gresit (din cate am discutat cu el stia ca se va intarzia), asteptarea mea a fost ingrozitoare. Am avut noroc ca mi-am facut primul concediu in iunie si nu m-am bazat pe cel de la sf lui august. Oricum, masina merita, raportul calitate pret.... pare ca este mare. Acum asteptam in exploatare sa vedem daca se mentine cel putin constanty acest raport, chiar dorim sa cresca si speram sa nu scada.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
salageanr a scris:Am inteles, dar el a luat masina inainte de data aia. Deci se poate sa am si eu senzorii? Eu am comandat-o in luna mai.


Aproape sigur o sa ai senzori.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Masina este ok. Nu mai repet ce au spus antevorbitorii, masina se tine chiar foarte bine jn viraje avand in vedere dimensiunile. Toti cei care v-ati luat masinile si care aveti masini, sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de sute de mii de km fara evenimente. Masina are mai multe dotari decat a spus dealerul. Epopeea inmatricularii incepe saptamana viitoare pentru ca eu nu am primit cartea masinii, pana acum am platit 47 lei asigurare rca pe 30 zile, 2200 lei asigurare casco cu franciza de 100 euro la care am rovignieta gratuit si 306 lei primul plin.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Posturile radio se prind foarte bine, nu este permisa comanda vocala pentru telefon, daca descoperiti cum se face, va rog postati. Eu oricum pana vineri nu am timp sa citesc cartea. Drum bun, Contaural.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos si tu si ceilalti posesori. Scrie in manual ca nu este permisa comanda vocala ptr anumite limbi, probabil nici ptr romana. Ce dotari ai primit in plus?
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
La pagina 11 post 13 am scris "Cand eram in tartative (26-27 iulie) termenul de livrare era undeva la sfarsitul lui iulie" iar corect era "Cand eram in tartative (26-27 februarie) termenul de livrare era undeva la sfarsitul lui iulie"
  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Merci pentru rectificare. A durat ceva livrarea 6 luni si jumatate. Este produsa in Korea presupun.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Da, este produsa in Koreea. In Spania se produc (din cate am inteles si cel putin asta e informatia mea) cele fabricate de la 1 august. Primele 5 luni au trecut relativ repede (speram sa o ridic la sfarsitul lui iulie asa cum discutasem inainte de contract), dar in loc sa scap a inceput greul, iar pana in 25 august (termenul aparut in sistemul Opel) a trecut numarand zilele. Mai departe..... am numarat ore, minute, clipe.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR