Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
va salut rog sa-mi spuneti daca pot schimba usa de la portbagaj;eu am usa care se lasa in jos si vreau sa-mi pun una care sa se deschida in lateral ca pe ea sa pun si rezerva,,, astept sfaturi si idei.multumesc
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cumperi usa cu tot cu balamale si suruburile de prindere.Asta daca sunt la fel.
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
dar la usa care o am nu pot pune balamale pe lateral?
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vezi ca exista suport de prindere a rezervei si pt modelul tau! nu trebuie sa schimbi usa... Shocked
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La Frontera A,model mai nou,se deschide usa lateral,si roata e pe usa (ceea ce nu e prea vesel).La cele mai vechi,e un suport de roata de sub bara,care se deschide lateral,si usa se deschide in jos.
Chiar daca ai vrea sa schimbi usile intre ele,nu stiu daca ai suportii necesar pe caroserie pentru a face asta.Si eu as vrea sa mi se deschida usa spate in jos,si rezerva as pune-o pe masina,sau in portbagaj,in picioare,cu husa pe ea,cum am vazut la americani,la Amigo.
La actuala deschidere laterala,daca ai de bagat ceva in portbagaj,trebuie sa te asiguri ca ai 1.5-2 m la dispozitie,pentru a deschide usa..
  • dan teseleanu

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Frontera 1999 X22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
deci s-o las asa si bag roata in porbagaj....multumesc daca as gasi si o husa....poate auzi ceva...
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Si suportu de roata, de la modelele mai vechi, cum am eu, e foarte sanatos, cu prindere serioasa si nu iti da batai de cap ca de exemplu sa iti bata usa prin gropi ca e roata prea grea sau sa impingi la usa cand o deschizi la fel ca roata e prea grea. Pe de alta parta, deschiderea in jos a usii ma cam enerveaza, niciodata nu ajung sa pun ceva in fundu ( scuzati :mrgreen ) portbagajului, adica langa bancheta, decat daca ma urc pe acea usa care s-a dovedit a fi foarte rezistenta, stai pe ea fara probleme, la munte pui masa pe ea etc. Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR