Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • stefan

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu vreau sa fii influentat, dar e bine sa auzi cat mai multe pareri. Nu stiu ce sa zic, mai exact incearca sa obtii un 9000-9500, pentru ca 10 mii e prea mult pentru una de doi ani, indiferent de dotari.poi sa stii ca nici motorul 1.7 dti nu e de neglijat. am avut opel de 1,7 si am fost foarte multumit de motor. am parcurs 35000 km in doi ani si nu i-am pus decat ulei si motorina. in plus am prieteni cu motor de 2.0 dti si consuma ulei masina chiar daca e noua. si nu putin. apoi consumul nu se compara cel de la 1,7 cu cel de 2,0.
In concluzie, daca mai lasa la pret si chiar ti-a cazut cu tronc masina, ia-o, dar daca nu mai cauta si alte masini si convinge-te singur.
Bafta!!
Skip ads

  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Intreb si io: nu e cam mult 86.000km in doar 2 ani? Io am luat-o cu 65.000km din 2002, masina de familie dar care a fost rulata prin Romania. Ma rog, asta n-ar fi o pb, dar una noua 1.7 CDTi 80 cai pur-sange costa cam 14.500 E cu toate dotarile mentionate.
Io zic totusi ca 10.000 nu e mult in conditiile in care masina are o groaza de optiuni (8 airbag-uri, vreau si io!!!) si se prezinta impecabil plus ca are motorul mult-laudat 2.0 DTi 101 armasari. Eu am motorul 1.7 DTi 75 calutzi (de mare) nechezatori de care sunt foarte multumit.
Trebuie sa te gandesti bine ce vrei de la masina si cati bani esti dispus sa dai pe ea. Atat. Si inca ceva: SA-TI PLACA TIE!
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca ma uit pe calculul masinilor in vama, valoarea ei in vama e la 9600 euro. Cum nu cred ca in Germania gasesti mai ieftina de 7000 euro o astfel de masina din 2004, pretul ar fi corect. Pe mobile.de nu mai sunt Opeluri Astre cu mototare de 2l sub 6000 euro, iar cele din 2000-2001 sau terminat fiind cumparate de est-europeni.
  • stefanmg

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Bac are dreptate. E un pret bun iar km sunt reali (afara cam 40000 se fac anual ca doar au unde nu? Laughing ). Sa stii un lucru : masinile facute pentru vest sunt altceva fata de ce se vinde in Romania (uita-te la 2 masini identice ca an una de la noi si una de afara si ai sa vezi diferenta in special la finisaje). Bafta la cumparaturi,
Skip ads

  • stefanmg

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si inca ceva : masina din garaj e de vanzare si sub 9000 Euroi nu o dau.
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
OK, acum alta treaba care mi-a atras atentia... O Astra diesel in 5 usi la 3.000 eur, care acum se afla in Anglia... Are cineva idee cat m-ar costa transportul + taxele de acolo pana aici?
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Avand in vedere pretul unui bilet de avion pana la londra... este posibil sa te coste vreo 2000E transportul cu barca + vama, iesi tot acolo.

PS, si poti avea surpriza sa fie cu volan pe dreapta Mr. Green
  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
saptamina trecuta un cunoscut a adus pentru el un astra caravan 2.0 y20dth din germania,34.000 km,8900 pretz dealer din care 15% va
primi inapoi dupa ce prezinta adeverintza de export.

masina e 2004,enjoy.

dealerul nu a mai redus din pretz,insa a acceptat sa faca o reparatzie ce
am evaluat-o pe la 150 euro,plus schimbul de ulei si filtre.

masina are act ca nu a suferit accidente si daca vezi ca nu e asa in 6 luni
potzi relua discutzia cu dealerul-il obliga legea germana.
Skip ads

  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
yes! it's a BMW Very Happy
calculand preturile pietei, m-am dat pe 320d din 2001 Very Happy ca tot vroiam eu diesel.
topicul va fi din nou de actualitate, deoarece mama mea va dori mai mult ca sigur un astra in 3 usi pentru ea. 2.0 DTI sau 1.7 DTI.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cu BMW-ul am inteles, dar acum mi s-a blocat privirea la un post de-al tau mai vechi.

cristivw a scris:OK, acum alta treaba care mi-a atras atentia... O Astra diesel in 5 usi la 3.000 eur, care acum se afla in Anglia... Are cineva idee cat m-ar costa transportul + taxele de acolo pana aici?

Unde ai gasit chestia asta? Pe mobile.de? Daca da, o sa am ceva sa-ti povestesc Rolling Eyes
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Operabilus a scris:Cu BMW-ul am inteles, dar acum mi s-a blocat privirea la un post de-al tau mai vechi.

cristivw a scris:OK, acum alta treaba care mi-a atras atentia... O Astra diesel in 5 usi la 3.000 eur, care acum se afla in Anglia... Are cineva idee cat m-ar costa transportul + taxele de acolo pana aici?

Unde ai gasit chestia asta? Pe mobile.de? Daca da, o sa am ceva sa-ti povestesc Rolling Eyes


da, exact pe mobile.de. tipul mi-a trimis multe poze si parea destul de real. dar am lasat-o balta. eu eram curios daca se poate asa ceva...
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Am postat aici povestea de care iti ziceam. Lectura placuta Laughing
Skip ads

  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
AI O IMENSA DREPTATE!!! exact asa am patit cu astra de care vorbeam mai sus! ar trebui sa dam la ziar, sa stie toata lumea! aceeasi chestie si la mine! nu imi vine sa cred! 'mias ceva undeva...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR