Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sidors
  • OP
  • 64 mesaje
  • din 29 Jul 2006
  • Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Alta tara
  • sidors

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salutare. As fi vrut sa scriu de bine dar uite ca traim in Romania si scoala de soferi e o chestie mai mult optionala. Mi-am lasat masina(cea din semnatura si din garaj) in parcare la Kaufland in Timisoara si un bou ( ca nu pot sa-i spun altfel) mi-a atins masina in timp ce o parca pe a lui( era putin sub influenta lui Bachus, dar si cu sotia si un bebe de vreo 3-4 luni ... deci chiar e bou). Din fericire nu e mare paguba, in sensul ca a atins pasajul rotii spate stanga. Pe o distanta de 20 cm chiar pe marginea pasajului vopseaua e "belita" dar nu de tot. In schimb a atins si o portiune care face parte din bara spate si acolo se vede plasticul negru pe o portiune de 5 cmp. Ce sa fac?
I-am luat boului talonul de RCA ca sa fiu sigur ca nu scapa si ma duc maine dimineata la Politie sa constate beleaua si sa faca procesul verbal. Am sunat la Autoglobus in TM si mi-au spus ca tre sa vopseasca toata bara spate ca ei nu fac pe bucati, dar eu nu vreau sa-mi vopseasca toata bara doar pt 5 cmp, si aia aflati intr-o zona nu foarte la vedere.
Avand in vedere ca masina este proaspata ( cumparata in august 2006) nu cred ca prin vopsirea cu vopsea corespunzatoare se va observa diferenta.
Ce ma sfatuiti sa fac pentru a minimiza drumurile si nervii?
Seara placuta.
Skip ads

  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
incearca cu ceva polis , poate este doar vopseaua lui pe spoilerul tau.
Incearca sa freci bine ,bine cu motorina.
  • sidors
  • OP
  • 64 mesaje
  • din 29 Jul 2006
  • Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Alta tara
  • sidors

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Din pacate ceea ce se vede este plasticul de sub vopseaua mea. Am fost la politie si am facut procesul verbal, de acum urmeaza sa merg la asiguratorul individului ( asirom) sa deschid dosar de dauna. Cu acest dosar merg la Autoglobus, fac programare la vopsitorie ( asta cam peste aproape 2 luni, din ce mi-a spus seful de acolo de la vopsitoria lor), si le las masina o sapt in service sa o vopseasca.
Deh, ce sa-i faci, boul a scapat cu o ora de stat la coada la politie, iar eu tre sa fac drumuri sa repar greseala lui.
E primul meu incident si sper sa fie ultimul. La urmatorul ma mut din Romania. Sa aveti o zi buna.
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ce usor e sa zici ca la urmatorul te muti din Romania... era frumos sa fie asa simplu.. asa ma gandesc si eu de fiecare data cand mai gasesc o zgarietura pe masina, sau vad "soferi" aruncand mucul de tigara pe strada, sau alti "soferi" care nu respecta cele mai elementare reguli de circulatie (cum ar fi trecerea de pietoni, sau semnalizarea fiecarei manevre..)
Mai lasa cateva zile si o sa-ti treaca
oricum, mi se pare cam mare perioada de programare la service - eu recent am avut un accident usor si am programat-o in 2 saptamani, iar in service a stat 4 zile.
Skip ads

  • sidors
  • OP
  • 64 mesaje
  • din 29 Jul 2006
  • Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Alta tara
  • sidors

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL, adika 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare exagerata aceasta perioada de asteptare, dar asta mi-a comunicat dealerul.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
asta cu asteptarea e pt ca is multe cereri si asta e cam in toate orasele mari..
In leg cu mutatul din Ro. stai tu calm ca asa e peste tot..am fost si in state si in europa.. si nu e super civilizatie peste tot. iar un preten de a meu a fost in italia acum o luna si a gasit masina atinsa destul de urat pe o parte iar in franta 3 din 10 masini is zgariate si cu probleme pt ca naeh multe masini. strazi mici..in schimb in america:d love that country..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR