Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Gadele ii i-a capul lui badea si declara ca aceta i-a spalat mintile! Very Happy
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Gadele va veni cu ochii inlacrimati si cu buzele tuguiate la vorbitor sa se intereseze cum sunt conditiile ca tinand-o tot asa poate se alatura cremei infractorilor cu staif aia de fura tara cu totu' nu faramituri ........baieti semnalul s-a dat justitia romana a reusit sa se rupa de trecut,presiunile ambasadelor,cancelariilor,politicienilor(nu ai nostri) le-au dat curaj sa dea un verdict in cea mai mare batalie cu oamenii trecutului ,au luat-o incet 2 ,3 cu suspendare 2, 3 cu executare...5 cu executare 10 cu executare si adevaratul cosmar al coruptilor 25 28 ca la americanii aia unde fug toti hotii nostri cand pune DNA-ul laba pe ei.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
se pricepe chiorul la lichidat adversari, eu astept ziua cand o sa ajunga si el intr-un loc cu zabrele, iar tutele lui pe drumuri.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,670
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mi-ai citit gandurile. Urmatorul ar trebui sa fie marinarul, intr-o celula vis-a-vis de Voiculescu. Ca sunt amandoi exact la fel.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Vin 08 Aug, 2014 8:09 pm
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
om vedea, deocamdata e tinut in brate de cineva, io as vrea sa dispara si rapandula blonda.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,670
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ati vazut filmul ,,V for Vendetta,, ? Daca NU, vi-l recomand calduros... intr-un fel e la fel cu situatia de acum, doar ca la un mod oarecum diferit. In film, personajul principal reuseste sa invinga regimul dictatorial prin inteligenta actiunilor sale, secondat fiind de toata populatia din Londra.

Cladirea, echipamentele, licenta sau emisia unui post TV/ziar de opozitie din România le poti confisca (la un moment dat). Dar oamenii de acolo, ideile lor, unitatea si spiritul unei echipe care s-a format in 10ani si care a pus tunurile pe actiunile Presedintelui sau ale Guvernului Romaniei astea nu le poate confisca nimeni, pentru ca astea sunt mai presus de politic si lumea materiala.

Asadar, nu cred ca e panica, vor emite din alta cladire, cu alte echipamente, dar cu aceiasi echipa si aceiasi linie editoriala. Si atunci cand marinarul va iesi la pensie de la Cotroceni, va spune fara gres ca ..l-a invins televiziunea/presa de opozitie din România''... Asa cum Constantinescu a spus ca ''l-a invins Securitatea'' (pardon, Sistemul).


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Vin 08 Aug, 2014 8:39 pm, modificat de 3 ori in total
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
au si ei motiv sa umfle balonul, sunt penibili.
Chiorul nu va fi invins de nimeni, doar de vreun glont bine tras.
  • cristi_b_v

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2014

  • Mesaj Privat
"Stapanul lovelelor" de la Cotroceni nu putea sa faca magariile din ultimii ani fara complicitatea asa zisei justitii, securitatii si partidelor portocalii, plus clanurile de interlopi.
Sunt multi care se bucura de condamnarile basiste, dar nu-si dau seama ca ne-am intors in anii '50 ... acuzari si condamnari staliniste de loturi mari de inculpati. Toate astea sustinute frenetic de media aservita.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
justitia e cel mai usor de manipulat, s-au pus procurori tineri, judecatori asemenea, valoare si moralitatea lor sunt indoielnice.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,670
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pe mine ma deranjeaza actiunile celorlalte posturi de stiri, ex. Realitatea TV. Instantaneu au uitat ca era sa-i inchida Ponta cu PSD-ul si pe ei, dar s-au ascuns temporar in spatele legii insolventei pentru firme. Si acum, ce sa vezi... fac ,,audienta,, din stirea cum ca ,,sediul televiziunii Antena 3 va fi confiscat de DNA,, instantaneu au uitat ca si ei sunt anti-sistem, antiGuvernul Ponta cu PSD, si ca maine pot urma chiar ei. E absolut jalnic, dar e tipic românesc. Se vede ,,de la multi km,, ca românii nu mai sunt uniti, ca posturile TV/ziarele antisistem nu sunt unite, ca regimul marinarului a bagat zâzanie între romani, între institutii, între cei ce lucreaza la stat si cei ce lucreaza la privat, intre tineri si pensionari, s.a.m.d.

Cred ca mergem intr-o directie gresita. GRAV. Ar trebuie sa fim uniti si sa ne cerem drepturile. Ar trebui, ca români, sa ne sustinem reciproc. Altfel TU, eu sau altii putem fi urmatoarea tinta, si asta începând de mâine.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu cred, suntem un popor fricos, nu avem educatia necesara democratiei, iar cei tineri is cu altele.
Eu nu as iesi in strada pentru nimic, din frica, din lipsa de educatie democratica, nu stiu.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,670
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Poate ar trebui ,,SA NE LUAM VALEA,, de aici. Cât mai curând. Cei... ce înca mai putem sa o facem.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
la mine e pierdut trenul.
copiii voi incerca sa-i export, daca voi reusi, daca nu poate vor reusi ei.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat


“Alaturi de milioane de alti romani doresc si cred ca multi ani de acum inainte «Antena 3 va fi aici»!”, - V. V. Ponta
Le platesti matale salariile sau mai bagi o taxa si le platim noi ?
Pana atunci sa curga berea, zi mare astazi ! Respect!


Ultima modificare facuta de ovidiu.SB la Vin 08 Aug, 2014 10:13 pm
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Poate ar trebui ,,SA NE LUAM VALEA,, de aici. Cât mai curând. Cei... ce înca mai putem sa o facem.

dusmanii tarilor mici i-a identificat Orban, el deja actioneaza impotriva lor, se pare cu succes.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Imi "place" ca acum Antena 3 îºi manipuleazã telespectatorii. Au in josul paginii, dreapta, mesajul "POST CONFISCAT"!
Dupa cate am citit judecãtorii au dispus confiscarea imobilului in care Antena 3 functioneaza nu confiscarea acþiunilor companiei care opereazã postul ori a bunurilor companiei. Ei isi pot lua toate jucariile si sa se mute in alt spatiu. Sau, daca tot e confiscata cladirea de stat, sa incheie contract cu statul si sa ramana acolo platind chirie!
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
@mariusgmg corect! aia nu au confiscat actiuni , ci doar terenul de sub cladire! asadar la taxe si impozite
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
E loc de victimizare, atragere de electori, creare de martiri, etc.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,670
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mai baieti ! TREBUIE sa fie cineva si anti-regim (anti-presedinte sau anti-guvern), chiar daca e greu si se suporta riscurile de rigoare ! Chiar si in America e un post TV (Fox News, sper sa nu gresesc) care da in ei cu succes (cu argumente, in caz ca nu ati inteles). Dar sunt singurii, ceilalti sunt toti ,,cumparati,,.

E in firea omului sa pupe in f*nd guvernul sau presedentia. Defapt, e ,,byDefault,, sa fie asa, e in firea cetateanului. Asta se poate vedea începând de la vârste fragede, atunci când... daca va amintiti... majoritatea colegilor pârau la d-na profesoara cam tot, ca asa era natural.

Eu am fost permanent un outsider (defapt, pâna la terminarea facultatii), ia ziceti acum, voi cum ati fost ? I-ati pârat/judecat si dezaprobat pe toti cei care erau altfel decat voi ? Cei ce ieseau din rând si nu mergeau în trend cu majoritatea ? CU maxima SINCERITATE, va rog.

L.E:
Si eu am baut o bere azi, ca-i weekend. Am vazut stirea ca Voiculescu a luat 10ani. E absolut OK, ca omul are destule pacate, la fel ca toti vechii nomenclaturisti (ex-comunisti). Astia... dupa 1990 au influentat in mod oribil viitorul tarii si ne-au taiat noua startup-ul (ma refer la cei ce eram tineri pe-atunci). Dar HEI, pentru libertatea de exprimare, azi e o zi cam neagra.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Vin 08 Aug, 2014 11:55 pm
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ei nu au fost anti sistem. Au fost doar pro Voiculescu.
Voiculescu s-a luptat cu sistemul, s-au luptat si ei.

Nu-i va opri nimeni sa emita. Dupa cum ai observat, sunt live si acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR