Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Eu inteleg ca executarea bunurilor cau a conturilor unui asa zis condamnat, nu tine cont de culoarea politica sau starea sociala. Odata dovedita fapta, statul este indreptatit prin organele abilitate sa puna in practica executarea pentru bunurile sau conturile obtinute fraudulos. Urmand ca inculpatul sa ispasea o pedeapsa incadrata la litera de lege si articolul respectiv, adica pedeapsa cea mai mare. Asta spune legea ... Nu e inventia mea. Depinde in ce temei legal a fost incadrat unul(A.Nastase) sau celalalt. Daca nu a recuperat de la A.Nadtase prejudiciul materal ... l a recuperat de la dna Jianu. De recuperat tot se recupereaza. Daca A Voiculescu a fraudat si banii fraudati au ajuns in imobile ... I se pune sechestru pe imobile, si urmeaza lichidarea silita, vanzarea, valorificarea. Intre Voiculescu si Nastase , sunt spete diferite, banuiesc. Cazul Videanu este nerezolvat probabil din lipsa de probe. Daca ar exista dovezi sigur s ar incepe urmarirea penala. In ce priveste K.Iohannis , dosarul de incompatibilitate este nou ca procedura si in materie de drept European. Ramane de vazut ... Si in ultimul rand , parerea mea este ca odata iesiti din ordine (Basescu) , nu mai are nimic de spus. In spatele DNA sunt oameni infiltrati ai americanilor ... Codruta Covesi , si Daniel Morar sunt doar doi romani ca sa dovedeasca ca structurile sunt conduse de noi. Nimic nu mai este facut din initiativa interioara. Se sugereaza actiunea din afara si se actioneaza.Daca se strica sistemul ... apare un trimis gen Gordon ca sa repare mecanismul. Nimic nu mai este facut din initiativa interna decat legi tampe, elucubrante concepute de cate un parlamentar "destept", si apoi ni se traseaza sa o revocam. E greu de inteles ? Afacerea Microsoft a fost conceputa tot de americani si sa intins pe parxursul a 3 guverne. I a lasat sa muste din gogoasa pe fiecare si apoi i a dovedit. Mai trebuiesc exemple. ?
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
La Iohhanis se judeca daca sa fie acceptat sau nu recursul facut de ANI........
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Daca Marele Johanissasecasedinmeditatii ar iesi presedintele Jermaniei, ne-am putea uni cu ei ?

PS

a scos o carte noul meditatpr sef, cica e foarte priceput la orice.
Pas cu pas
oare vom afla vreodata cine ne a adus un asa presedinte providential ?
Domnul lor sau Domnul nostru sau alti domni mai pamanteni ?
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca, la fel ca in vechime, Poarta ni l-a impus. Numai ca nu mai este poarta otomana este poarta din Vest. La care platim tribut....prin dobanzile mari la banci(in Europa la credite dobanzile sunt 2-3 procente, nu ca la noi 10-13) prin imprumuturi fictive pe care trebuie sa le platim cu dobanda, prin pretul de la carburant, prin faptul ca ni s-au distrus industria si agricultura si suntem nevoiti sa luam de la ei orice. Colac peste pupaza, istoria se repeta, si acum prin manipularea maselor, am ajuns sa avem din nou domn "fanariot" numai ca am schimbat Fanar-ul cu alta natiune. Nu e chiar asa de complicat, doar ca dorim noi sa vedem doar ce ni se vinde. Asta e...Nu ne-am gandit niciodata ce problema ardealului poate fi reversibila. La noi a stat 100 de ani doar, la ei 1000. Om vedea ce se mai intampla...ca deh...Ungaria nu s-a numit niciodata Austro-Ungaria, deci cetatenii de origine germanica...nu sunt de partea ungurilor. Istorie domnilor....nimic mai mult.
Sunt curios, Doamne fereste, in caz de conjunctura zonala nefavorabila, si in cazul acestei alegeri, care se poate dovedi nefericita, cati intelectuali din tara si din diaspora, ar sta in tara, sa zicem cu arma in mana ca sa indrepte ce au stricat prin......manipulare. Bine asta e o chestie dusa la extrem, nu e de aplicabilitate, dar putem face un exercitiu de gandire.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
comunistule !
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
apropo de fratii nostrii

http://www.stiridecluj.ro/p...a-dubla-cetatenie
cu astia ar trebui actionat precum Slovacia, vrei cetatenie ?
o pierzi pe cea slovaca, dar noi suntem curva tuturor strainilor.


Ultima modificare facuta de liberlamare la Mie 19 Nov, 2014 9:25 pm, modificat de 3 ori in total
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Da, si pe Ponta il punea POPORUL..........fugiti, ne-au furat strainii tara, sariti, AJUTOOOOOR! Laughing
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Le da alora dubla cetatenie, la spurcaciunile alea de rasa, si pe urma or sa faca un referendum pentru transilvania, si o sa ii vedem iar iobagi si o sa isi planga de mila romanasii nostri cei democrati si modernizati in gandire din republica ardeal. Schimbarea sefului, bucuria nebunului. De multe ori romanul e ca o curva, ii place sa traiasca in vise, sa o pacaleasca smecherii sa ii promita cate in luna si in stele, sa ii prezinte lumea viselor.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Red_dog, o iau ca pe o gluma ce zici.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Problema este alta. Noi spre deosebire de alte natii nu avem dezvoltat sentimentul nationalist ... dar cel pozitiv(nu fanatic). Datorita fortarii din vremea comunista ... sentimentul respectiv sa demonetizat. Ne mai apuca de ziua nationala cate o tresarire dar doar de fatada. Nu spun ca ia cineva tara in spate si fuge cu ea dar se poate favoriza cetateanul roman inaintea altor cetateni ... ca sa dau un exemplu in situatia cumpararii pamantului. In infiintarea firmelor ... si mai pot fi si alte situatii. Mergeti dv in Italia sau in Turcia si incercati sa cumparati pamant ...Sa vedeti daca aveti succes. Va spun eu nu o sa aveti.
Gresala majora la intrarea in UE ... A fost proasta negociere intre delegatia romana si UE. Intereaul era reciproc. Ca sa exemplific ... Era ca intr o casnicie.(cu cevin eu ... Cu ce vine fata) ... Ne am dat ieftin, degeaba. Incurajati de tampitul ala de Petre Roman cu textul ... "economia e un morman defier vechi" ... Atentie ... Nu toata. Daaar.../ Polonia a fost mai demna...si se vede si azi asta...O noapte intreaga au stat delegatia Poloniei sa negocieze politica sa agrara la UE. Si au obtinut ce au vrut ... Sa va mai dau exemple de nationalism ...pozitiv ?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Foarte corect punctul de vedere, ne-am vandut prea ieftin.........doar ca acum e prea tarziu sa se mai faca ceva.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Sa le multumim urmatorilor ... Ion Iliescu, Petre Roman si eminentul ... geniul ... Adriaaan Nastaseeee. Le as da care 200 de ani lumina (parerea mea) pt "serviciile" facute Romaniei. Apropo ... Cred ca se pot incadra cu succes la diploma de merit in subminarea economiei nationale. Dar ... acum e tarziu ... Au luat fiecare ce au vrut. E ca si cum poporul Roman ar fi fost incuiat in casa si cheile pierdute. Dupa ce am reusit sa spargem usa ... Am vazut ce frumos e p afara pe la vecini, ne am imbatat si cad ne am intors acasa am inceput de beti sa spargem tot prin casa. Niste idioti(unii), mai mari ca noi n am vazut pe tot globul.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
interesante mioscari, oare ce fac stapanii cu marinarul ?
il scapa sa il inchid?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
bratari cromate marinerului...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cum sa l inchida ... daca a servit interesele marelui licurici ... Vorbiti prostii ... O sa iasa linistit la pensie, o sa si plimbe linostit nepotii prin parculetul vilei date de statul Roman. Pt ca are dreptul, si sa vedem cum o sa i mai zica Ponta acum ca nu i o mai da. Mai are curaj ?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Apropo ... Ponta a plecat in concediu. Stie cineva unde ? Cu cine se intalneste in concediul lui asta privat ? Si de la cine si ce ordine o sa primeasca ? Cred caaa ... o sa se poarte foarte frumos cu Iohanis si echipa dupa ce revine si se apuca de treaba. Asta e sentimentul meu ...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
circul asta cu DNa-ul nu suna bine, parca e securitatea bolsevica din anii 50. Tara asta nu mai are niciun viitor din pacate.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ce circ cu DNA? Isi face treaba ca o ridica pe aia de la DIICOT, f bine face.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Putinj l-a felicitat pe Iohannis si spera la o mai buna colaborare , deh termeni diplomatici. Pe romaneste : bai cu Basescu nu m-am inteles deloc, se ratoia el la mine ?! La politica mea in Ucraina ? Ba neamtule ai vazut ca toti liderii europeni au fost rezervati in delaratii si base al vostru isi arata muschiuletii ? Fa bine si distrugel, la parnaie cu el si confiscat tot, dosare sunt daca nu iti trimit eu ca am copii si inca doua camioane cu ce voi nu stiti. Esti normal la cap, iti reduc pretul la gaze, petrol, daca si cuminte in banca ta inca o reducere.

Neavand sustinere din partea liderilor europeni, Putin suparat pe el soarta e cam neagra.

Din presa :
Acesta ºi-a exprimat speranþa cã dupã alegerea noului preºedinte al României, Klaus Iohannis, cele douã state vor înregistra o ''schimbare majorã'' în relaþiile lor dupã pauza cauzatã de ''criticile Bucureºtiului faþã de politica Moscovei'' legatã de conflictul ucrainean, dar ºi de alte probleme internaþionale.
''Sperãm cã se va ajunge la o schimbare majorã ºi se va depãºi pauza provocatã de atitudinea pe care au avut-o autoritãþile române, criticând poziþia Rusiei nu numai în contextul crizei ucrainene, dar ºi al altor probleme internaþionale''
Diplomatul rus considerã cã procentul de peste 54% obþinut în alegeri de Klaus Iohannis demonstreazã cã acesta se bucurã de un sprijin destul de mare din partea electoratului. ''Respectãm aceastã alegere ºi sperãm foarte mult cã noul preºedinte ºi noua componenþã a Guvernului vor promova o politicã menitã sã asigure dezvoltarea în continuare a cooperãrii noastre bilaterale într-o serie de domenii'', a mai declarat Aleksandr Lukaºevici.

Cancelarul german Angela Merkel a reafirmat joi in Polonia ca "securitatea Europei, pe termen mediu si lung, nu poate fi asigurata decat cu Rusia"
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai s-au impartit ogoarele intre cei mari si a venit vremea sa declare toti adevarul si anume....Rusia vrem nu vrem este langa noi, e mare,n-o putem inghiti dar macar mai rupem cate o feliuta,avem nevoie de piata pe care o reprezinta,au resurse care pot fi date si altora nu numai noua ....iar mai nou am descoperit ca rusii folosesc aceleasi metode patentate de SUA in ultimii ani si anume razboiul hibrid la fel de bine ca si smecherii planetei.
Declaratiile lui Basescu pot fi considerate in cel mai fericit caz ' latrat la luna' stil perfect romansc ,atat timp cat n-ai nici o parghie sa strangi ursu' rusesc de c_ _ _ e iar el doar cu o basina te poate muta 300 km mai la vest in doar 30 min.
Alegerile au fost inca o dovada ca serviciile lor lucreaza profesionist ,exact si fara urme,daca tineti minte Ponta a marit bugetul serviciilor inainte de alegeri Melescanu s-a bagat pana peste cap in combinatie avand inca in mana toate parghiile sa impiedice ceea ce a fost cea mai smechera diversiune de dupa 89 ...totusi pentru ca baronii in frunte cu reprezentantul lor n-au inteles sa se dea deoparte de putere acum vor merge la puscarie,cate unu,cate doi,incet incet in 5 ani se curata tara de lepre.
Sistemul comunist de dezinformare practicat de oamenii lui Ponta s-a dovedit depasit si din pacate costisitor (din banii nostri) cu toate pomenile lor crearea unei stari de tensiune cu mare impact preluat gratis de televiziuni a fost lovitura de gratie data unei strategii care matematic parea castigatoare si presedintele ca si ales s-a trezit....prostanc in turu doi.
Serviciile implicate sunt ale statelor europene cu ajutorul americanilor cele rusesti doar si-au dat acordul ...noi ne bucuram,Johannis vorbeste tot putin,Ponta a disparut,procuroare sefa de la DIICOT e arestata pentru fapte de coruptie....iar azi am primit o instiintare de plata catre ANAF ca pomenile le plateste cineva nu? vorba aia mancam,bem,f _ _ _ m platim.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR