Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
In timisoara tocmai am inaugurat un magazin cu niste produse ce le-am cumparat din Bucuresti. Am fost de vreo 4 ori in ultima luna la Bucuresti. Pentru a evita drumurile lungi pana la Bucuresti, ma interseaza o persona din Bucuresti care sa fie un colaborator, care sa imi cumpere marfa si sa mi-o trimita prin posta, curierat, etc+1, 1 data la 2 saptamani. E vorba de 2-3 plase. Totul contra cost, sau la mica intetelegere.

Detalii prin pm sau yahoo messenger.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
de ce nu adaugi putina "aventura si suspans"..nu vrei un "transporter", un curier care sa alerge Bucuresti-Timisoara cu o calibra superhypertunata la vreo 600cp, transportand eu stiu ce marfa de contrabanda? Laughing
glumesc...totusi nu e mai rentabil ca furnzorii tai locali din capitala sa faca asta...cred ca ai scuti niste bani (chiar si lucrand cu Cargus de exemplu).
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am fost eu transpoter cu astra mea de 125 cp, cu marfa pe facturi, dar e prea mare oboseala pentru 3 plase, nu e vorba de produse voluminoase.
Nu exista furnizori locali pt marfa ce vreau eu, cel mai apropiat furnizor e la Budapesta.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
locali..adica din Bucuresti, de unde ai tu nevoie...ma rog, nu sunt indiscret si nu voi intreba ce ai nevoie sa ti se expedieze. dar ma gandeam ca eliminand intermediarul, adica colaboratorul si aranjand direct cu cel de la care provin "plasele" sa ti le trimita prin Cargus/Posta Romana, banuiesc ca iesi mai ieftin.
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
De ce trebuie sa astepti sa ajunga plasele alea la Bucuresti.
Budapesta e mai aproape de Timisoara. Daca corespondezi cu furnizorul din Budapesta, s-ar putea sa fie posibil sa comanzi direct acolo. Marfa iti vine la Timisoara, in colet. Mai trebuie sa faci declaratia vamala si sa platesti taxele. Pentru asta sunt o groaza de firme de comisionare vamala si la voi in Timisoara. Cea mai mare problema ar fi faptul ca furnizorul o sa ceara plata in avans.
Incearca. Nu ai nimic de pierdut.
  • deleted-3115

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sau mai ai urmatoarea varianta:
II pui pe cei de la care cumperi sa iti ambaleze marfa dupa care dai un telefon la Cargus (9330) si le explici de unde trebuie sa ia curierul marfa si unde trebuie livrata si asta este tot.Expeditie cu plata transportului si a rambursului la livrare(adica cand ajunge curierul la tine platesti valoarea marfii si a trnsportului).
Sunt curier de ceva ani si metoda asta am intalnit o tot mai des.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR