Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cand eliberezi usor ambreiajul bruscheaza si trebuie sa-i dai mai mult gaz sa nu dardaie? Dar numai la rece.
Ma gandesc sa nu fie ambreiajul. Am mai auzit si pe altii plangandu-se de asta, care au alte marci auto.
Actualizati aici daca aflati raspunsul.
Skip ads

  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cam asa ceva...ma gandesc sa-i schimb lichidul de frana si sa-i fac si o aerisire(nu a fost schimbat de cativa ani), ca si al cald cand ii dau drumul un pic mai repede ma cam zgaltaie.
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Masinile astea au volanta cu masa dubla?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu
Skip ads

  • dominik22

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Am si eu o intrebare in legatura cu suport motor din partea stanga.Ieri am gasit in partea stanga a masinni picaturi de ulei negru dar nu cred ca e ulei din motor si cum am vazut se pare ca din acest suport curgea acest ulei.Am incercat sa bag o surubelnita in suport si era cu ulei inauntru suportulEste posibil sa aiba acest suport motor o cantitate mica de ulei ?
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu prea, e de nou este cu cauciucul curat, poate a curs din greseala niste ulei pe-acolo, mai ales daca e cel de langa cutia de viteze...
  • suleacosti

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Toate sunt din cauciuc 100%
  • Patratel

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
o intrebare, unde se gaseste tampon stanga de la cutie, ca eu numai pe langa suma de 300 lei am gasit, e adevarat acum vreo 2 ani?
Skip ads

  • Patratel

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
OK, am sa pun o poza cu tampoanele, rog cine a avut treaba cu ei de curand, sa dea un info de unde le-au achizitionat ei, preturi si cam atat cred Smile

coduri: pozitia 1 prima poza, tampon principal motor, sta asezat in partea stanga cum te uiti la motor, sub carcasa filtru de aer.
47 05 514 Z12XE
47 05 733 Z10XE
56 84 174 Z12XEP
pozitia 11 tot prima poza, tampon cutie, se prinde pe lonjeron dreapta
47 04 807 cred ca e universal (rog daca are altcineva alte informatii sau completari sa le puna aici)
pozitia 3 a doua poza, tampon central
47 00 503
  • Patratel

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dan, si tu tot asa la 400 lei aduci, am cerut astazi oferte la greu, cred ca pe la vreo 9 firme si toate imi spun peste 400, m-apuca pandaliile. Ma refer la tamponul de la cutie. M-au desfintat.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
De ce nu incerci si varianta second hand de la colegul nostru @cocosai ?
In general nu recomand SH la anumite componente legate de frana, suspensie, directie sau consumabile
gen filtre, pompa apa etc., insa daca pretul este ok si tamponul in regula nu vad care este problema.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Patratel eu nu aduc piese dar daca vrei te ajut in cazul in care pretul iti pare bun (unul nou).
Am un tampon de cutie second dar intreaba pe cocosai mai intai, e om de incredere.
Skip ads

  • mariusabo

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Agila 2004 G13BB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Patratel a scris:OK, am sa pun o poza cu tampoanele, rog cine a avut treaba cu ei de curand, sa dea un info de unde le-au achizitionat ei, preturi si cam atat cred Smile

coduri: pozitia 1 prima poza, tampon principal motor, sta asezat in partea stanga cum te uiti la motor, sub carcasa filtru de aer.
47 05 514 Z12XE
47 05 733 Z10XE
56 84 174 Z12XEP
pozitia 11 tot prima poza, tampon cutie, se prinde pe lonjeron dreapta
47 04 807 cred ca e universal (rog daca are altcineva alte informatii sau completari sa le puna aici)
pozitia 3 a doua poza, tampon central
47 00 503

Buna ziua! Codul tamponului cu nr 4 din poza 2 care este? Vad ca este la fel cu cel de suzuki wagon. Am gasit doar pe original la 470 lei. Poate de Opel o fi mai ieftin
  • Aditza58

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Agila 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu un mic joc la suportul motorului cel de la cutia de viteze. Am inteles din discutii ca ar arata cam asa Codul produsului "Z10XE Engine Part.-No.: 92 046 17 / Cat.-No.: 47 02 733 with the silent block of the ... " . As vrea sa stiu si eu unde l-ati gasit si la ce pret?

  • geodan0

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Pana nu desfaci sa vezi daca e rupt nu da banii pe unul nou, si eu am joc la toate trei si joaca de zici ca iese motorul afara si cu toate astea le-am dat jos sa vad ce e cu ele si... surpriza nu am gasit nimic in neregula ,sunt facute din cauciuc moale si daca bagi surubelnita se misca cu usurinta deci sub greutatea motorului normal ca joaca .Nu ai ce face daca e rupt ,dar si atunci te mai tarai daca il umpli cu silicon ,daca nu e rupt,sa nu pui silicon ca-ti clantane dintii in gura!
Personal,nu stiu ce sa fac ca si eu am un tremurat la relanti si se simte in volan mai tare ca la batrana dacie dar cred ca este din supape ceva ... am schimbat bujiile si degeaba ,bobina arata ca noua,tampoanele sunt bune,am bagat si solutie pt curatat injectoarele nu stiu ce sa mai fac ... cred ca am sa ma acomodez asa pana la urma.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR