Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • is_33_ion

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am la masina mea antena telescopica, iar cu putin timp in urma a inceput sa cedeze (in sensul ca nu mai sta fix, la o groapa sau denivelare intra in soclu). Cineva mi-a dat ideea sa rezolv problema ca la masinile noi, adica sa leg antena la masa masinii....mai pe scurt, sa fie MASINA o ANTENA. Ce ar trebui urmarit in procedura asta si cum sa o fac? Scuze de atatea intrebari de cand sunt membru, dar sunt n00b (e prima masina..) Embarassed
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Pai ce masina ai, se poate demonta antena usor, si daca are gaura antena acolo la partea de jos unde vine in suport atunci o rezolvi ca pe romaneste.Bagi o sarma cat intra in antena si o pui inapoi si nu se mai lasa dar asta merge dor la antenele ca se desurubeaza si a gaura in interior. Cum se spune ''Sarma si sudura tine agricultura''
  • florin baltatescu

  • Mesaje scrise: 420
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Eu zic sa cauti la dezmembrari o antena buna , o inlocuiesti si gata. Nu sant sigur , dar nu prea are cum sa mearga legata de carosierie (interferente mari , sennal slab etc.) altfel nu s-ar folosi cablul coaxial.
  • is_33_ion

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Sergiu, am F C16NZ SEDAN din '93.

Florin, asta m-am gandit si eu initial, sa caut la dezmembrari, dar personal consider ca modalitatea asta e mai practica..in sensul ca nu mai ai antena fizic, deci nu mai trebuie ridicata/coborata la infinit. Iar dat fiind ca am soclul pe aripa spate stanga, nu pot monta nici una simpla, pentru ca stau la bloc si stiti cum e...ba un rauvoitor, ba o minge, etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR