Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • BWW
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 20 Feb 2012
  • Vectra 1997
  • Teleorman
  • BWW

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Sallut tuturor am un opel vectra 2.0 Dti 16v 128 Caii 1997 modelu motorului nul stiu , problema este ca nu mi se intareste volanu la viteza mare este foarte moale si simte ori ce gropitza mai ales cand iau curbele zici ca zbor dupa autostrada poate cineva sa imi zica si mie cam ce ar avea eu cred ca masina este adusa din anglia sau nuj sigur ca pe acte stie vauxhall J96 si poate a avut volanu pe dreapta si la mutat pe stanga si nu e compatibil si pe deasupra mai pierde si lighid de directie dar nu imi pot da seama pe unde pierde ca e uns pe amabele parti ,,, eu mas ocupa de ea dar aici in spania nu prea ai unde sa te ocupi ca pe strada daca te prinde iti iei 1000-2000 E amenda si la atelier te stoarce de bani Sad VA ROG AJUTATI_MA PLZ Sad
Skip ads

  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
2.0 dti - 128cp , una din caracteristici e gresita ,are ori 82cp ori 101cp sau motorul e 2.2 care are injur de 120cp (numai stiu exact) ; daca in acte scrie vauxhall atunci sigur masina a avut volanul pe partea cealalta (baga vin-ul/seria de sasiu pe net si o sa iti spuna pt ce zona a fost fabricata masina) daca masina a fost cu volanul pe dreapta si a fost schimbat pe stanga de mantuiala,sunt mari sanse ca sa fie mai multe probleme de genul coloana de directie defecta, caseta directie defecta, furtunase care fac trecerea prin peretele dintre motor si interiorul masinii (de aici posibil si pierderea de lichid de servo sau posibil pompa de servo sa piarda uleiul) ;mai pe scurt ar cam trebui verificata bine si s-ar putea sa ajungi la concluzia ca mai bine o vinzi sau o dezmembrezi si cu 1000-2000 in spania tiai luat alt vectra b chiar un b2
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sunt si Vauxhall construite cu volanul pe partea stanga!
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:Sunt si Vauxhall construite cu volanul pe partea stanga!

nu neg asta , vin-ul il va lamuri foarte usor (eu am un ford cu volanul pe dreapta si la verificare pe net dupa serie , imi spune : fabricata in germania , pregatita pentru zona anglia-irlanda in belgia)
Skip ads

  • BWW
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 20 Feb 2012
  • Vectra 1997
  • Teleorman
  • BWW

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Ce sa mai va multumesc mult este un vauxhall nuj sigur daca a avut volanu pe dreapta are motoru de 2.0 dti normal are 101 cai dar are cip pe ea are 128 cai acum am observat pe unde pierde lichidu de directie pe la caseta cel mai mult lichid este pe burdufurile de la directie in mare parte nu ar avea prob ce sa mai o sa ma hotaresc sa o vad ..... ce ar fi mai bun un bmw du prin 96 in coace sau audi sau w sau seat .... ms mult Wink :>
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
o masina buna e cea care ti-o permiti sa o intreti ,prin parcarea mea au trecut: seat toledo , hyundai coupe, opel astra, vectra b1 si b2 si diesel si benzina, ford mondeo , etc. ; in general te bugetul isi spune cuvantul o masina noua desi ai sanse sa o gasesti ieftina in ziua de azi este mai scumpa la piese ca o masina mai veche (ex.kit ambreiaj fara volanta vectra b 500-1000 lei , kit ambreiaj fara volanta vectra c -2000 lei daca nu ma insel ) si masiniile vechi au in schimb dezavantajul uzurii: rugina ,piese uzate ; cum am zis si la inceput cea mai buna este cea care iti permiti sa o intreti si sa ii bagi combustibil
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Caseta de directie e boala Vectrelor B. Au si ele bubele lor insa daca sunt in stare buna sunt unele din cele mai ieftin masini de intretinut din lume.
  • BWW
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 20 Feb 2012
  • Vectra 1997
  • Teleorman
  • BWW

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
aici in spania unde stau eu acum este cel mai mare parc de dezmembrari din europa "LA TORRE " o sa ma duc pe acolo sa vad cat duce caseta de directie si restu pieselor ce am nevoi si o sa o repar n garaj ....o alta intrebare am si eu ,,,,, eu am culoarea verde cameleon si mia dat o fraiera o lovitura si ma gandeam sa imi pun tribaluri dalea ca n NFS oare mio cere omologare ? ms mlt Smile
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
in romania nu are treaba in spania nu cunosc v-a trebui sa te interesezi la TUV
  • BWW
  • OP
  • 4 mesaje
  • din 20 Feb 2012
  • Vectra 1997
  • Teleorman
  • BWW

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
imi puteti spune si mie ce ulei are cutia de viteze de la opel vectra 2.0 dti 16v 1997 sau cum pot verifica nivelu ....ca am observat ca intre motor si cutia de viteze mi se prelinge ulei pe sub masina .... ms mlt Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR