Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Ioan Muresan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
buna seara ,la multi ani clubopel.com,ma numesc ioan muresan si va multumesc ca ma-ti primit in randul membrilor clubopel.com.Detin un opel astra g tip motor x 20 dtl cc 2.0 fabricatie 1999 cu 222 000 km la bord , il detin de patru luni si pot sa spun ca amers pana acum foarte bine ,astazi sesizind ca la urcare in panta ,cu un unghi mare in viteza a doua aproape ca murea motorul ,reusind sa urc cu viteza intii.Va rog sa-mi raspundeti daca este normal asa ceva , avand in vedere ca motorul este de ,cc 2.0 diesel.Va multumesc
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ioan, salut.
In primul rand roaga un moderator sa inchida celalalt topic deschis la sectiunea "Probleme tehnice". E si dublura si e si incomplet.
Legat de problema ta, sigur ca nu e normal sa se intample asta. Ceva nu merge cum trebuie, e nevoie de o verificare serioasa zic eu.
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
acum depinde si de panta si de avantul care l-ai avut tu! In rest trage bine treapta a 2-a, ma refer pe drum drept...?
  • Ioan Muresan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
pe drum drept trage foarte bine chiar si in panta dar panta despre care vorbeam era cu unghi mai mare si era in serpentine nu era panta cu drum drept sa-mi iau demaraj de jos ca sa ajung sus urcam undeva la o manastire
  • robertgabby

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
parerea mea este ca nici o masina nu are cum sa urce in panta, te referai la "rampa" . depinde foarte mult de viteza cu care intri in rampa, daca intri cu viteza mica nu prea are cum sa urce, cu viteza 1 ar trebui sa urce si fara acceleratie, dar cu a 2-a e mai greu. si eu am probleme intra-a doua daca intru cu viteza mica. urcai cumva la Manastirea Nicula? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR