Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Szabika20

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor fani al opelului.Am si eu o problema.Nu de mult timp am observat ca sub masina la roata fata stanga, adica din partea pasagerului am o mica pata de ulei si vad in fiecare zi ca apare o noua pata oriunde parchez.O data mi s-a mai intapmlat sa curga uleiul din cauza ca mechanicul a uitat sa pune inapoi un surub nu stiu pe unde si uleiul s-a scurs si pe cureaua de distributie dupe ce i-am dus inapoi masina si a rezolvat problema un timp nu a fost nici un bai dar acuma iarasi incepe sa curga uleiul si nu pot sa imi dau seama din ce cauza.Am ridicat si capota sa vad daca observ ceva si am obsevrat ca scutul este plin si de ulei vechi dar sunt si pete proaspete fix in jos in spatele motorului.Care ar putea fi cauza?

Cu stima
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Vezi si tu ce fel de ulei curge si identifica locul,daca burduful de la caseta de directie e umed poate fi si de la ea
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ridica masina pe un elevator sau intr-o groapa si vezi pe unde curge lichidul respectiv fie ulei sau orice alt lichid de la masina...
  • Flioshc

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Poate fi simeringul de distributie daca zic bine. Vireaza roata spre dreapta , lasa motorul sa mearga la relantiu, trage frana de mana si uita-te atent in partea de jos a distributiei .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR