Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mihalcea dan

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Sincer ma simt cam stresat pentru ca...nu stiu de ce dar cateodata agata cand bag viteza a-3a...am tot incercat combinatii diferite sa bag a -3a la 30km/h la 40km/h....nu e o regula sa agate...intra in treapta de viteza dar parca intra mai mecanic de parca se freaca fier pe fier...in restul de trepte intra perfect...numai ca in a-3a stres maxim, daca a mai intalnit cineva problema asta cum a rezolvat-o...e din cutie???, e din timonerie????...nu stiu ce detalii sa va mai dau...sper ca are cineva o rezolvare
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Se prea poate sa ai un tampon sarit iar cutia nu sa nu mai fie perfect aliniata, asta in caz ca ai atins un bolovan. Mergi la un service la verificare.
  • Cosmin_astra f

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2006

  • Mesaj Privat
mihalcea dan a scris:Sincer ma simt cam stresat pentru ca...nu stiu de ce dar cateodata agata cand bag viteza a-3a...am tot incercat combinatii diferite sa bag a -3a la 30km/h la 40km/h....nu e o regula sa agate...intra in treapta de viteza dar parca intra mai mecanic de parca se freaca fier pe fier...in restul de trepte intra perfect...numai ca in a-3a stres maxim, daca a mai intalnit cineva problema asta cum a rezolvat-o...e din cutie???, e din timonerie????...nu stiu ce detalii sa va mai dau...sper ca are cineva o rezolvare


salut Dan. am citit postul tau si sunt curios daca ai rezolvat problema de la cutia ta de viteze? intreb asta pt ca si eu patesc aceasi chestie dar la mine la treapta 2 exact cum ai spus tu parca ar agata maneta in ceva si intra mai greu in treapta . eu nu am lovit nimic cu masina bolovani sau mai stiu io ce. eu ma gandea sa verific nivelul uileiului in cutia de viteze cu toate ca nu prea vad ce legatura ar avea.se poate sa se fi uzat articulatile acelea care sunt actionate de maneta de viteze. astept un raspuns de la tine.multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR