Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ApostolIoanRadu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti! Imi incep si eu activitatea pe acest forum cu o problema. Detin un vectra b2, 2.2 dti si de o vreme buna nu imi mai merge backlightul la climatronic. Cifrele apar pe display, se pot observa greu daca bate lumina pe ele, dar in mers nu este prea practic sa ma zgaiesc acolo, sa ma prind ce temperatura imi pune in masina. Ce pot face in aceasta privinta? Cum se poate desface bordul?
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
bine ai venit printre noi

pot incepe prin a-ti da un sfat constructiv , si anume daca folosesti funvtia CAUTA situata in drepta sus ai sa descoperi destule topicuri deschise avand ca tema acest subiect si cu siguranta ai sa gasesti rezolvare la problema ta !

ca sa-ti raspund la intrebare nu e nevoie sa desfaci bordul pentru a avea acces la modulul climatronic , trebuie desfacuta rama de la consola care este prinsa in cleme metalice si iese doar tragand de ea ajutandu-te d o surubelnita ( ai grija sa nu o deteriorezi ) dupa care desfaci cele doua suruburi ale modulului climatronic , tragi de el inspre afara si va trebui sa demufezi cele doua mufe care la randul lor au niste cleme care le tin fixe , dupa demufare ramanand cu modulul in mana in partea din spate ai sa observi niste socluri in care se afla becuri care probabil sunt arse si nu lumineaza cauza pentru care nu se observa cifrele si lumina de fundal . Inlocuesti becurile arse ( unii au leduri ) montezi modulul in sens invers demontarii si GATA !

SPOR LA TREBA !
  • ApostolIoanRadu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc mult, am sa tin cont pe viitor. Am sa ma apuc de treaba!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR