Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Lex
  • *
  • 44 mesaje
  • din 06 Aug 2008
  • Vectra 1997 X16XEL
  • Bucuresti
  • Lex

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am un Wayteq X 820 pe care curand il voi schimba cu versiunea cu bluetooth si modulator FM. Platforma Windows CE 6.0 il face pretabil la configurari interesante:
http://gpspassion.com/forum...p?TOPIC_ID=126303







Si uite asa ai facut din GPS un PocketPC.
Ca soft, iGO 8.3 cu harta 3D. Se misca bine, EU sunt multumit ceea ce conteza.
Skip ads

  • crysti202000

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salut! ce gps imi recomandati? din cei care eventual folositi unul din ele? PDA GPS Mio Moov 500 sau PDA GPS GoClever 5066 mentionez ca diferenta de pret e de doar 10 lei. mc anticipat !
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mio este o marca consacrata pe piata, GoClever ...insa poate fi un model reusit.Personal prefer aparatele gps dedicate doar navigatiei.Nu am incredere in aparatele care stiu sa faca multe lucruri pentru ca nu le fac bine pe niciunul.
Un criteriu de alegere poate fi performanta aparatelor, optezi pentru cel mai performant.
Pe PDA poti sa instalezi ce harti vrei tu, Miomap, Igo, Garmin, TomTom, etc, in timp ce pe PNA(Mio 500) poti sa instalezi doar harti in format Miomap si Igo.
  • crysti202000

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
sal! si atunci ce marca si model imi recomanzi pana in 500 lei? nu vreau sofisticarii pt ca vreau sa-l folosesc strict pt navigatie ! dar sa se poata uploada o harta usor si usor de gasit, fara coduri si alte cunostinte prea aprofundate in domeniu ! mc mult !
Skip ads

  • dobrinro

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
crysti202000 a scris:sal! si atunci ce marca si model imi recomanzi pana in 500 lei? nu vreau sofisticarii pt ca vreau sa-l folosesc strict pt navigatie ! dar sa se poata uploada o harta usor si usor de gasit, fara coduri si alte cunostinte prea aprofundate in domeniu ! mc mult !

---------------------------------------------------------------------
Pentru Romania iGO8 si MioMap2008 sunt cele mai bune.
Am MioMov 500 si sunt foarte multumit.
L-am deblocat foarte usor si am pe el IGO8, IGOAmigo, MioMap 2008, TotalCommander si MediaPlayer.
Partea slaba e ca nu vine cu incarcator de casa (220v). L-am procurat de la Mio701.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu folosesc un Garmin Nuvi255W care insa costa un pic mai mult de 500 lei.Intre cele doua aparate indicate de tine cred ca as opta pentru Mio .Pe Mio poti sa folosesti harta Igo sau Miomap.Trebuie sa te documentezi sa vezi care dintre cele doua harti este mai detaliata.
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu folosesc un acer e 310 ce avea harta italiei decat,acasa adika in romania am skimat softu am pus windows ce v5.00.mio map v 3.3 dar dupa un an cand l-am lasat descarcat fara sa il folosesc vre-o luna a disparut semnalul.l-am trimis la reparat la cineva si dupa 5 zile iar a disparut semnalul si nu a mai venit decat dupa ce iam dat sa revina la setarile din fabrica.acum merge,dar eu nu sunt multumit de el,si eu sunt de acord ca cei ce fac decat navigatoare sunt cei mai buni,ptr ca se perfectioneaza mereu pe aceiasi chestie nu ca cei de la acer care fac multe aparaturi si proaste.de exemplu laptopul ce il folosesc l-am trimis deja in service dupa 5 luni(era inka in garantie)ori cel ce mi-a skimbat softu nu la bagat cum trebuie sau nu era adaptat ptr ceea ce mia bagat.parerea mea.bafta
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut.azi am butonat navigatoru o ora ,iam dat resetare si sa se intoarca la setarile din fabrica si tot degeaba,nu ii mai vine semnal deloc,jafuri de navigatoare,cred ca mai bun e un garmin sau tom tom dar sunt scumpe cele ce au harta europei adika 41 tari,adika si romania ca cele ce au 30 tari nu au si romania,costa vreo 250 euro,voi ce ziceti,ce as putea sa mai fac la acerul meu cu soft skimbat windows ce cu mio map v3.3,ca pierde semnalul cand il tin descarcat
Skip ads

  • Taki

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Tg. Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ca si hard un HTC Tytn II cu receptor GPS incorporat.
Ca si soft IGO 2008.
Pentru GPS mai folosesc QuickGPS care scade mult timpu necesar GPS-ului sa se pozitioneze.

Inainte am avut un HTC Tytn I + un receptor GPS pe bluetooth, dar aveam probleme in masina (2 chestii care se descarca si 1 incarcator), respectiv sa car 2 device-uri dupa mine.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=54469

Dar de asta ce pareri aveti?Softul Mirio Cardinale e bun de ceva? As putea sa-l schimb si sa pun MIoMap sau IGO. Ma bucura la el procesorul de 500Mhz ca pana acum nu am vazut la niciunu nici macar mio procesor de 500 si ca are memorie interna 64Mb+2Gb. Am posibilitatea sa-l iau cu soft de navigare sau fara.Voi ce ziceti cum sa-l iau, cu sau fara?
  • TDriver

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu folosesc un tandem.
Pentru drumurile lungi navigatia CD70 a masinii,care imi ofera strictul necesar dar este foarte stabila indiferent ca trec prin vreun tunel sau este innorat afara.
Pentru detalii apelez la un HTC TouchDiamond cu QuickGPS si IGO 2008 3D care se misca foarte bine,stie aproape tot dar uneori,datorita conditiilor atmosferice, pierde conexiunea.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
merita banii unul din astea?

Nuvi 1350
http://www.rqa.ro/produs.ph...d=11&cat_id=8

Nuvi 1390
http://www.rqa.ro/produs.ph...d=11&cat_id=8

diferenta de pret este justificata ?
Skip ads

  • Deltaztek

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Eu unul nu recomand asa ceva adica garmin mai ales la preturile astea.
Daca vrei ceva de marca recomand un navigon sau un mio sau becker ca solutii dedicate, in 250 de euro gasesti un gps bine dotat si cu ecran mai mare care pe deasupra poate fi umblat in el pentru adaugare de alte softuri de navigare.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Deltaztek a scris:Eu unul nu recomand asa ceva adica garmin mai ales la preturile astea.
Daca vrei ceva de marca recomand un navigon sau un mio sau becker ca solutii dedicate, in 250 de euro gasesti un gps bine dotat si cu ecran mai mare care pe deasupra poate fi umblat in el pentru adaugare de alte softuri de navigare.

nu vreau sa umblu in el, am un myguide 3100 in care cine stie poate umbla, vreau un GPS cu autonomie mare , iar astea doua au 4 h.
  • Deltaztek

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2007

  • Mesaj Privat
iti iei gps sa te plimbi pe munte cu el sau vrei sa navighezi prin orase, autonomia e gresit inteleasa de cumparator, nu este telefon sa il tii mereu cu tine, daca tu imi spui ca vei merge prin oras 4 ore cu gps-ul in mana te felicit
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu am un Mio Moov 300 pe care am pus IGO pentru ca Mio Map nu ma multumea.
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut,azi am cumparat un tom tom start.149euro.are 42 tari dintre care si romania decat strazile principale dar mai mult nu imi trebuie.radare fixe si cam atat.de cum l-am cumparat,i-am si dat drumul si mi-a arata drumul.am avut un acer E 310,care avea decat harta italiei si ma mancat sa ii schimb softul si a mers decat un an,l-am dat iar la reparat si a mai mers o zi,pana l-am dat cu capul de farna de mana si gata,acum e mort.se deschide dar nu mai intra in meniu.deci ptr cei ce vor sa schimbe softul,ori va duce-ti la cineva ce se ocupa cu asa ceva sau mai bn luati-va de la bun inceput un navigator ce are ceea ce vreti voi,nu ca mine.bafta tuturor
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mi-am luat de curand un mio m400.

Am o intrebare la cei care se pricep:
Ii dau sa caute adresa,mi-o gaseste dar daca deviez de la traseu pe o alte ruta tot incerca sa ma aduca pe ruta initiala.
Nu ar trebui sa isi recalculeze traseul?E normal asa?

Harta pe care o am la el e mio map 2009.
Le. Mentionez ca setarea la el o am pe "drumul cel mai scurt".Daca cumva setez pe "drumul cel mai rapid",credeti ca se remediaza aceasta situatie?
  • wupic00

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
eu folosesc un GPS Nokia 330, care a venit cu Route 66 Navigate 7. Route 66 nu mi-a placut (nu avea romania detaliata)asa ca am pus pe el iGo 8 care merge impecabil. Nu am avut niciodata probleme cu el si il am de ceva vreme. In trecut am folosit un Tom-Tom care mi-a lasat o impresie foarte buna.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@gobelu trebuie sa activezi functia 'RECALCULARE AUTOMATA',cauta la setari-ruta.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR