Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Cred ca nu merita din pct de vedere pret calitate banii un Mio C720b.
In primul rand ca e varianta economica a lui C720, adica: nu are incarcator la priza 220v si acumulatorul e o mizerie care nu rezista mai mult de 2 ore. Aceleasi rezultate le aveti si cu unul pirat (no name) tot in china fabricat.
Suplimentar la numai o luna de folosire, cablul indispensabil, de alimentare in masina a reusit sa se intrerupa.!
Oare credeti ca face 1000 ron o petarda chinezeasca ca asta?

Nu face banul....eu am dat pe Becker 100 Euroi si i-am bagat un iGO Miomap cu harti din 2008 si merge traznet!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Desi nu prea eram adeptul gps-ului, i-am vazut utilitatea in bucuresti, mult mai lejer si fara batai de cap. Folosesc un nokia 6110 cu ce a avut deja instalat pe el.
Acum vine problema, vazand utilitatea, sunt foarte tentat de harti mai detaliate, dar toate cautarile si sapaturile nu prea duc nicaieri. Un sfat ceva privind procurarea hartilor si implicit instalarea lor?


Reusit in cele din urma sa imi instalez garmin, mare nebunie si cu symbian asta............ Cu parere de rau pot spune ca nu am cui multumi ci este mai mult meritul meu aceasta instalare, bine, am stat vreo 2 nopti pana am descifrat pasii. Pana acum am instalat doar harta romaniei, sunt in cautare de alte tari.
Mai era un coleg de forum cu acelasi telefon ca al meu, insa nu mai stiu cine. Cred ca il pot ajuta. Daca mai sunt doritori PM me
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Revin cu o intrebare referitoare la c720b?
CAT VA TINE BATERIA PE MODUL PIETON SAU AUTO?

Raman dator pentru raspunsuri pentru ca al meu a reusit sa ajunga la numai 45 min max de functionare pe acumulator. Deja plang dupa bani.....

Oricum pentru doritori sa incercati sa uitati aceasta marca pentru ca are mari probleme de calitate si inseala clientii prin ne prezentarea datelor tehnice reale. Toate site-urile care dau date tehnice ale modelului c720b se folosesc de cele ale lui c720 iar intre ele sunt diferente majore de calitate si performanta. Se profita de confuzie si ajungi sa regreti o astfel de achizitie.
Cu nerusinare pe site-ul oficial nici nu sunt date datele tehnice ale c720b si pe piata se cere peste 1000 de ron pe jeg!.
Astept raspunsul celor de la service si in urma acestuia voi actiona in consecinta.
Tot ca un mare minus pot sa va garantez ca nici nu exista service in Romania pentru aceasta mizerie ci se trimite in Cehia la reparat. Durata unui astfel de service este enorma de peste 15 zile.
PENTRU PRIETENI! UITATI DE ASA CEVA CA NU SE MERITA!

Pentru conformitate aveti link catre mai multi ofertanti care nu stiu ca ofera:
http://www.price.ro/preturi..._europe_99878.htm
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
NAUTATI!
Pentru viitori clienti MIO cititi si luati aminte un raspuns la intrebarea unui client catre producator despre specificatia corecta a produsului MIO C720B :
"Dragi Clienti

Va multumim pentru ca ati achizitionat un produs Mio. Serviciul Clienti Mio a raspuns intrebarilor Dumneavoastra. Daca aveti si alte intrebari, logativa din nou la http://service.mio.com Mio o sa faca tot posibilul sa va ajute. Va multumim! Toate cele bune

Best Regards

Serviciul Mio

Mesajul este trecut mai jos:

Buna ziua! http://www.mio.com/ee/gps-n...720b-overview.htm Datele prezentate pe acest link sunt corecte si complete, cu precizarea ca la C720 bateria rezista aproximativ 4.5 ore utilizand functia GPS dar la C720b bateria rezista 4,5 ore daca e utilizata doar functia audio player cu display-ul oprit. Aparatul dumneavoastra a fost ridicat de la Click Univers pe data de 21.10.'08. O zi buna! "

Ce puteti intelege din asta? Am cumparat un player si nu un GPS? Cel putin asta inteleg eu.
Daca va uitati pe linkul cu specificatia si raspunsul oficial al firmei MIO din Romania vedeti o mare pacaleala si un produs care nu corespunde specificatiei dar care dintr-o trasatura de condei face cum face si se conformeaza!
Pentru mine e o crasa lipsa de respect pentru clientii din Romania.
Apelez la cei care ma pot ajuta in problema cu sugestii sau fapte! Pana la urma nu cred ca sunt singurul pacalit.
Skip ads

  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Revin cu o intrebare referitoare la c720b? CAT VA TINE BATERIA PE MODUL PIETON SAU AUTO?

- eu am c720b - dupa ce am vazut ceea ce ai scris am testat cit ma tine bateria si rezultatul este ~3h; deci nici vorba de 4.5h, dar pentru mine este ok deoarece il folosesc doar in masina si acolo il cuplez oricum la bricheta.
- nu stiu ce sa zic despre toate nemultumurile tale, dar mie chiar imi place - conectare rapida, nu pierde semnalul, la 190km/h nu avea nici o intirziere sau blocaj in a afisa pozitia sau kilometrajul, imaginea ii mare si se vede super, sunetul este bun. mentionez ca nu am schimbat softul cu harta, dar am adaugat deja in 2 rinduri speedcams-urile.
- cablul pentru conectare la bricheta este ok desi il folosesc de mai bine de 3 luni si incarcatorul de la priza l-am cumparat deoarece scrie pe undeva ca in caz ca nu folosesc gps-ul 2 saptamini sa-l incarc pentru a nu-i strica acumulatorul.
- imi pare sincer rau pentru problemele tale cu acest gps Sad - ai incercat sa-l schimbi?
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Se afla in service de mai bine de 3 saptamani dar raspunsul pe care l-am primit de la producator mi se pare tendentios si in totala lipsa de respect. Ce poti sa intelegi din raspunsul lor subliniat? Cu atat mai mult cu cat mai multi utilizatori au sustinut ca bateria pe c720b nu e de 1300 ci numai 700mAh. Prima incarcare am facut-o cu adaptor la retea pentru ca la bricheta masinii sau prin USB nu mi-a inspirat incredere sa formateze acumulatorul. Desigur 3 ore ar fi acceptabil pentru ca poti fi si pieton ghidat de GPS-ul din buzunar si nu sa ai doar un player ordinar.
Il astept cu nerabdare sa vina din service si sa nu mai am probleme cu acumulatorul daca e cu siguranta de 1300 mAh. Oricum e ciudat ca pe site-ul oficial romanesc nu este data nici o specificatie. Ca sa nu mai zic ca sunt o gramada de ofertanti care mai unfla timpul de functionare la 8-9 ore pe baterie.
  • Mamosu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Un becker 7827 folosesc dar incerc de ceva timp sa pun alt soft pe el cu Romania completa si sa-i pot atasa si speedcam ptr ca la softul lui original in afara de Bucuresti nu prea stie. Mah poate ajuta si pe mine cu instructiuni si normal soft ? Multumesc
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Folosesc un Garmin nuvi 200W! Nu prea ii gasesc utilitatea pentru ca stiu toate drumurile pe unde merg. L-am cumparat asa ca pe un moft! sper sa isi dovedeasca utilitatea cand o sa merg intr-un orash mare si necunoscut!
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Revin ... am mai intrebat odata, poate intre timp a aparut cineva nou sau a acumulat cineva cunostiinte!
Se pricepe cineva la un Belson ?
As vrea sa il pot folosi si in Romania!
Multumesc!
  • UrsulYogi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu folosesc un GPS Mio c720b, dupa parerea mea este ok, chiar nu am avut probleme cu el.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poti sa dezvolti parerea?mai ales timp functionare pe baterie?
  • UrsulYogi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu l-am folosit decat in masina, chiar nu stiu cat tine bateria...
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
DVD100 Navi Pe vectra si CD70 Navi pe Combo , pe kadett nu am sorry
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
poti sa incerci? tare cred ca vei fi surprins fata de specificatia oficiala...
  • UrsulYogi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am sa incerc, dar chiar nu ma intereseaza cat tine bateria, il folosesc doar in masina...
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu folosesc mai nou mio C520 ,inainte m-am chinuit cu telefonul. Very Happy .. dar intre timp sa gandit tata ca ar fi mai folositor un gps
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu folosesc acest PNA GPS NAVGO SY885 ieftin si bun, usor de pus pe el orice, Route66, TomTom, MioMap si preferatul meu IGO8, Il am de aproape un an si nu m-a dezamagit. Folosit in Romania, Ungaria, Austria, Slovacia, Cehia, Germania fara probleme.
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
DreimGO dg210
  • FraTy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
defero a scris:ma laud si eu cu un mio c720b cu speedcam-urile adaugate - sint foarte multumit de el si face un duet super cu un beltronics sti driver - de preturi sa nu ma intrebati Embarassed




Bine ca tu te lauzi...si eu mi-am cumparat de vreo luna...dapoi sincer nus multumit delok.....tre facut update si nush cum sai fac....si de unde sai fac....plus ca are eroare de nush cati metri buni .....harta e din 2007...ma refer la harta romaniei....care ma poate ajuta....ID de mess: fraty_ucg !
  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
De curand folosesc si eu HP Ipaq 614 Bubusiness Navigator si Nav N Go IGO8. Multumit pana acum dar caut ultima harta pt Romania.

Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR