Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dannutz

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ajutor..... am o astra G, model 2000,motor Y20DTH, am facut schimbul de ulei cu Mobil semisintetic 10W40,dupa 4000km.adica astazi,am scos joja sa vad nivelul, SOC!!!!!nu mai aveam deloc,am completat cu 3 litri.

nu inteleg de ce ;nu scoate fum ,nu pierde pe nicaieri,daca ma puteti ajuta ?????????
Skip ads

  • deleted-3115

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie dat scutul jos si verificat cu atentie, pentru ca masina nu prea avea cum sa consume atata ulei,deci sigur o sa gasesti balta in scut.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pana a schimba uleiul ai mai avut probleme? daca nu, coincidenta ar fi prea mare Smile si daca ar fi sa pariez, as paria ca mesterul nu ti-a inchis corect busonul de evacuare a uleiului de dedesubt, si pierzi pe acolo...
  • dannutz

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu am scut, jos la buson este curat nu se vede nici o urma ca ar fi cursuleiul.masina o am de 4 luni ,i-am facut o singura data schimbulde ulei
Skip ads

  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
verifica daca ai ulei in antigel
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si acolo nu are cum sa fie o asa mare cantitate de ulei,tre sa fie o scurgere prin alta parte,mai verifica o data jos la busonul de golire
  • kiby

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Schimbul l-ai facut tu ?
Poate binevoitorii care ti-au pus uleiul...au pus doar 1-2L sa le iese si lor ciubucul.

Atentie si la filtrul de ulei sa fie strans (trebuie strans cu mana) pentru ca baietii de la RUCOM (reprezentanta opel de la Craiova) l-au lasat nestrans si pierdeam ulei...si eu care ma dadeam tot peste cap ca masina consuma (de cand l-am strans...adica vreo 1000 km nu a mai scazut nivelul si inainte 'consuma' - adica pierdea, 1l la 1000km.).

La mine nu se vedea nimic sub masina pentru ca curge doar in mers si este antrenat de curenti de aer de sub masina si nu ramane aproape deloc...nici nu sti ca pierzi !!!

Multa bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR