Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • macheta

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
uite o poza la vectra a:

Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ati reusit ? maine vreau sa desfac si eu interiorul la portiera ...sper sa reusesc
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
mocca a scris:Ati reusit ? maine vreau sa desfac si eu interiorul la portiera ...sper sa reusesc


Nu merge...am stat jumatate de ora si m-am chinuit sa dau manivela aia jos...dar degeaba..ieri m-am intalnit cu mecanicu meu si a zis ca nici el nu stie exact cum se da jos..nu are nici o siguranta
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ia o carpa, tine-i marginea intinsa si bag-o intre manivela si fata de usa, spre baza, invarte de ea si incearca sa agati siguranta, daca nu merge la o usa, incearca la alta pana prinzi manevra; la inceput poate fi un pic mai greu dar sa ai vointa ce naiba, esti barbat! prima data eu m-am invartit o ora pana i-am dat de cap
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gabonne a scris:ia o carpa, tine-i marginea intinsa si bag-o intre manivela si fata de usa, spre baza, invarte de ea si incearca sa agati siguranta, daca nu merge la o usa, incearca la alta pana prinzi manevra; la inceput poate fi un pic mai greu dar sa ai vointa ce naiba, esti barbat! prima data eu m-am invartit o ora pana i-am dat de cap


am incercat si cu carpa si cu o pila de unghii de aia subtire dar nu are nici o siguranta crede-ma e posibil sa am eu alt tip de manivela...dar totusi o sa mai incerc si maine
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
are siguranta.si asa iese.pui carpa intre manivela si saiba aia de plastic.
daca nu vii la piatra neamt si iti scot eu siguranta.si te las sa filmezi sa ii arati mecanicului.
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La astra f e ceva de genul

Scuze pentru calitatea desenului.Cu prosopul trebuie rotit in asa fel incat sa agate una din cele 2 urechi ale sigurantei si asa va sari singura.
  • mylanezu

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
sal,am si eu un astra g si m-am kinuit sa dau fata de usa jos...am vrut sa pun folie dar nu am reusit..acelasi maner imi face si mie figuri.m-am uitat atent la maner dar nu pare sa aibe nici o siguranta...sa incerc si eu faza cu prosopul?exista posibilitatea sa nu am acea siguranta,sa fie altfel metoda de scoatere?
Skip ads

  • deshert_2000

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
metoda cu carpa maerge perfect
eu am avut probleme cu inchiderea centrlizata si am fost nevoit sa dau fata de usa jos si vestita siguranta a iesit din prima
cum se procedeaza:lasati maneru de usa in jos,bagati carpa intre saiba de cauciuc si maner dupa care trgeti cand de un cap al carpei cand de celalat si uite asa sare siguranta
  • stefanN

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2009

  • Mesaj Privat
dap...am incercat si eu...merge!
bagi prosopul intre maner si garnitura de cauciuc rotunda si tragi de el intr-o parte sau alta pina sare siguranta.
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu inteleg ca merge la astra F, G la vectra A, B, dar la astra H oare se aplica treaba cu carpa? am incercat dar nu cred sa aiba siguranta cu pricina. poate e alt fel de siguranta. stie careva?
multumesc.
  • Deutzuq

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sincer la astra g eu nu am nici o siguranta...adica ale mele ies prin fortare...Bft
Skip ads

  • Snnek

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pentru cei care nu ati reusit incercati primadata sa inlaturati ornamentul de plastic ii ca o saiba de plastic
intre saiba de plastic si manivela se afla siguranta pun si niste poze spe sa va ajute
merge scoasa si cu o carpa si cu o surubernita subtire ,.,.dar sa aveti grije ca sare ,.faceti operatiunea cu usa inchisa aveti mai putin de cautat multa bafta

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am desfacut si eu mînerul pîna la urma dupa multe încercari. Cu cîrpa nu doar cu o surubelnita subtire. Am bagat si cîrpa si o surubelnita mai lata de am îndepartat ornamentul de plastic. Se vede în poza. Se vede siguranta . Asa l-am pus înapoi
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Merge cu carpa, puteti incerca cu laveta sau servetel dinala umed pt bord (de preferat sa fie folosit, ca nu trebuie umed neaparat) ca este subtire si se agata siguranta in el foarte usor, am incercat la mai multe modele si merge.
  • Kinohop

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Eu am alta problema. De cand am cumparat masina tot imi cade manerul ala dintr-o portiera pentru ca lipseste siguranta. De unde iau si eu o siguranta dinaia, mai am putin si pierd manerul ala de la geam pe drum de fiecare data cand cineva din spate mai deschide portiera cade..
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
scoti o sigutanta de la o alta usa si o confectionezi tu dupa modelu original,
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR