Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • blue ray

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Pai n-am alarma, numai inchidere centralizata. Faza cu inchisul sau deschisul usii nu are relevanta, face la fel.
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,601
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:. Din cate stiu eu daca nu deschizi usa, alarma se armeaza deoarece crede ca a fost o deschidere accidentala si deci se armeaza in 30 de secunde. Iar in cazul in care deschizi usa si se armeaza singura dupa aceea inseamna ca ai ceva probleme cu senzorii de usa care iti aprind plafoniera in momentul cand deschizi portiera.

si inchiderea centralizata are aceleasi principii. De altfel alarma se leaga la inchiderea centralizata a masinii. Pe caroserie sunt montate acele intrerupatoare care aprind plafoniera, dar sunt gestionate si ca senzori de usi deschise. Daca armezi se incuie cand dezarmezi si nu deschizi nici o portiera sau hayonul dupa ~30 de secunde sistemul analizeaza dezarmarea ca fiind accidentala si securizeaza autovehicolul. La armare / dezarmare se presupune ca folosesti butoanele de pe corpul cheii de contact sau cheia in sine.
  • blue ray

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am verificat, asta era. Merci frumos pt. lãmuriri.
  • bogdanbercu84

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut corsarilor.Da de unde 500-600 eur o macara electrica?Eu mi-am pus un kit pentru geamuri electrice si functioneaza ca din fabrica.Am dat 240ron si sunt foarte multumit.Iar mai mult se potriveste pentru orce moel de masina(chiar si pe dacia 1310) Laughing Se monteaza foarte usor :se da jos manivela si in loc se monteaza kit-ul iar butoanele de comanda vin exact in gaura aceea unde era manivela.o sa revin cu poze.Multi km fara incidente!
Skip ads

  • adexpert_com

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ce marca sunt? Probabil la banii astia peste un an o sa le ajuti cu mana sa se ridice
  • bogdanbercu84

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu exact cum se numeste firma, o sa ma uit si o sa iti spun. Este made in Germania.2 ani garantie cu factura.Ce sa iti doresti mai mult.
  • ina ina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu am pus o inchidere centralizata cu alarma de la metro Very Happy si e super ,o am de un an pe masina...insa la geamuri nu ma bag,daca raman cu ele in mana Sad
  • iuliusdobre

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 1997 X 20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ai pus pe corsa C?!
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,100
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@bogdanbercu84 - mai vii cu poze si detalii ale sistemului de geamuri electrice pe care le-ai montat?
  • ina ina

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
iuliusdobre a scris:ai pus pe corsa C?!



da pe corsa c ,model 2002,1,7 DTI,montajul m-a costat 150ron,iar pachetul de la metro la oferta 100ron...orice inchidere centralizata are 4 ,,mecanisme" ,unul singur trebuie sa aiba parca 4 fire restul cu unul mai putin...cel cu fire mai multe se monteaza la usa soferului,iar celelalte pe usile ramase...daca masinuta ta are 4 usi...SUCCES Smile
  • iuliusdobre

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 1997 X 20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ina ina a scris:
iuliusdobre a scris:ai pus pe corsa C?!



da pe corsa c ,model 2002,1,7 DTI,montajul m-a costat 150ron,iar pachetul de la metro la oferta 100ron...orice inchidere centralizata are 4 ,,mecanisme" ,unul singur trebuie sa aiba parca 4 fire restul cu unul mai putin...cel cu fire mai multe se monteaza la usa soferului,iar celelalte pe usile ramase...daca masinuta ta are 4 usi...SUCCES Smile


merci! o sa incerc sa pun si pe a mea
  • laura_s03

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta..... Am la masina inchidere cetralizata la cheie si de cateva zile a inceput sa faca figuri,trebuie forta sa o deschizi. Ce ar putea avea si ce se poate face? Am folosit acum vreo 2 saptamani spray pt dezghetat yale,m-am gandit ca de la el sa fie,dar totusi a trecut ceva vreme de atunci. mersi
Skip ads

  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Verifica daca merge la fel de greu si la portiera din dreapta, asa afli daca ai butucul stanga pe duca.
  • Shnapsy

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 1.2 - Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut!. Am o corsa C 1.2 2002 cu inchidere centralizata. Functioneaza bine dar trebuie sa apas de 4-5 ori pana sa o deschid. Pana acum cateva zile se inchidea din prima, acum si la inchidere imi face faze. Ma gandesc ca intr-o zi nu o sa imi mai mearga deloc. Am inlocuit bateriile de la telecomanda, dar nu acolo era problema. Cred ca e ceva la senzor. Vreau sa stiu daca pot remedia simplu problema sau nu. Ms si bafta.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca la inchidere nu iti face probleme, sa nu fie butonul de deshidere al telecomenzii slabit Rolling Eyes
  • argflk

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am o corsa c si nu am inchidere din fabrica. A montat cineva pe corsa? Se poate monta? e greu de montat?
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sigur ca merge , trebuie sa se priceapa putin ala de o monteaza. Si eu am luat o alarma si o inchidere centralizata ( sa o schim ca nu mai merge ) . Le pun saptamna viitoare si te anunt cum a fost
  • argflk

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da la tine e mai usor daca ai avut pe masina. la mine greu din cate am auzit ca nu am avut din farbica.
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pana la urma tot trebuie sa mearga . Au pus altii pe Dacia sau pe Aro si nu se poate pe Opel . Trebuie sa te duci la cine care a mai facut asa ceva ( intr-un service bun )
  • argflk

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am reusit sa gasesc un serice. Sa vad ce o iesi acum. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR