Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:
romeodr a scris:trebuie sa ai mari probleme de personalitate,sa alegi un second,la 9.000 euro (cit am dat eu pe aceasta masina)..din aceiasi clasa !..


Da-ne exemplu de second la 9000 euro din aceeasi clasa cu loganul.


Am ajuns sa ma citez pentru ca te-ai facut ca nu vezi postul. Reiterez cererea: exemple se scond din aceeasi clasa la pret de 9000 euro.

In plus, iti lansez o provocare: pana la finalul celor 90.000 km cat ai garantie, scaneaza toate fisele de observatie de la predarea masinii la revizii si punele aici.
Skip ads

  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu inteleg care e faza "cuplu maxim la 3000" ... asa si ? aveti 112 nu 300 .... hai va rog eu nu vreti sa vorbim in cifre despre motoare ? ca pana la urma fiabilitatea masinii de care vorbiti vine de sub capota nu ? sau aveti o parere buna si despre tabla de pe ea Smile)
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ieri,am facut,la 11 zile de la achizitionarea masinii,1200km! CB,imi indica un consum mediu de 6,1 % !..mers 70 %extra urban,si 80%cu AC,dat drumul !..am mers tinind cont de indicatiile cartii tehnice si ale dealerului,ca in primii o mie de km,sa nu deapsesc 3.500 ture si 120 km /h !.,,.dupa prima mie autoturismul poate fi intrebuintat fara restrictii,dar numai dupa 3. 000 km va veti bucura de performantele specificate,, citez din cartea tehnica ! benzina OMV 95,!...ca sa raspund unui coleg de site,la 9.000 euro,(toate taxele platite)poti lua un second,gen Opel Astra Caravan 1.7 dti,cu o suta si ceva de mi de km la bord !fara nicio garantie,care poate fi masina visurilor tale,sau cosmarul vietii,depinde de noroc...este si un cintec...cine are noroc are,cine n'are,n'are!,cine n'are !chiar ca n'are ! Very Happy !
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cuplul maxim motor 1,4 8v ,Logan...112 nm la 3.000 rpm !
Skip ads

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cuplul maxim motor 1,4 8v ,Logan...varza la orice turatie vrei tu !
ne-ai omorat cu acest cuplu incredibil al golanului restilizat Laughing
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:ca sa raspund unui coleg de site,la 9.000 euro,(toate taxele platite) Opel Astra Caravan 1.7 dti,cu o suta si ceva de mi de km la bord

Masina mentionata de tine este din clasa compacta. De cand e loganul o compacta? Compacta de la renaul este meganul iar logan nu e facut pe platforma de megan ci pe cea de clio care e clasa mica. Da-mi exemplu de corsa la 9000 de euro sa vedem ce iasa. Cumva o corsa noua?
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:cuplul maxim motor 1,4 8v ,Logan...112 nm la 3.000 rpm !


corsa 1,2 16v 110 la 4000 rpm , ghici ce , imi iau 2 buburuze d-astea in suma de 9000 de euro si daca vrei comparam si dotarile de pe ele Wink sa vedem care e mai castigat sau mai e varianta sa iei una noua la 9500 cum a spus si colegul All Bandi
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Loganul,ca si Skoda Octavia,care nu este nici,Golf,dar nici Passat,....nici el,nu este ,scuzati repetarea,nici Megane,dar nici Clio !...se vede cu ochiul liber !...este o masina de FAMILIE,!..s-a facut un studiu,si a reesit ca ,in majoritatea cazurilor,cumparatorii,acestei masini sunt barbati intre 40;50 ani,familisti !..nu este o masina,cu care sa faci ,liniute,sa rupi asfaltul cu ea,sa fi asa intr-o depasire continua,sau sa te dai mare cu ea ! (apropo,cind vad un Logan tunat,ma bufneste risul)...este o masina ,corecta,cinstita,confortabila,economica...cu care te duci,din punctul A in punctul B!....Si ,referitor la Skoda,am mai scris intr-un topic,citind un articol,dintr-o renumita revista Germana (na!)...baietii,de acolo,spun ei,ca vor produce Octavia Tour,la infinit,pentru,a concura cu ea Loganul !..nu va intrebati,de ce dau ei,asa mare atentie,Loganului ?
Skip ads

  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
gata mi-a ajuns Laughing eu parasesc topicu Laughing cine stie poate ne intalnim in trafic, pe forum mi-a ajuns
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Shocked Nu! cine sa concureza loganul?
hahahhaha asta e cea mai buna poanta!
merci romeo ca mi-ai inveselit ziua!
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:Shocked Nu! cine sa concureza loganul?
hahahhaha asta e cea mai buna poanta!
merci romeo ca mi-ai inveselit ziua!
.... Ai dreptate,uite cine s-a gindit sa concureze Loganul...si cu ce !!! Very Happy , pe bune eu rid tot timpul,numai cind ma gindesc,la idee...sunt simpatici cehii astia.....de ce nu se rezuma ei la bere si femei frumoase!!(singurele lucruri ce le fac si ei bine) !!!....ha,ha,ha,ha,ha asta este cea mai buna poanta !!!
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Laughing
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,097
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Laughing Laughing Laughing
Loganul nu ajunge nici macar pana la teava de esapament a Skodei Tour.

Macar ne distram bine!

Cine l-a mai adus si pe romeodr pe forumul asta?!?
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Octavia Tour,sau cum se chema inainte,cumparata de noua ,de un coleg,la 800 km,facuti,s-a rupt cureaua de distributie,in plin mers,motor facut varza,...noroc cu garantia...si ..dealerul Delcar,care fara sa comenteze,nimic,i-au schimbat omului,toata masina,adica i-au dat alta !...singura problema a Octaviei,in raport cu Loganul,este pretul,ff umflat.cel mai ieftin model,cu motorizarea 1,4 costa 13.000 euro !cu toate taxele !..in rest daca nu pui la socoteala,problemele cu discurile de frina,care se ovalizeaza,f repede,sistemul de frinare ineficient,ambreajul,comun,adica nu tine pina in 100.000 km,coloana directie,cu problemele frecvente de la VW,electronoca,cu probleme...pare a fi o masina buna!..garantia trenului de rulare este doar 30.000 km ! sau 6 luni !cu tot cu PDG !..daca nu ai ce face cu banii,adica iti prisosesc...iti ei asa ceva,desi recomand,la banii acestia,oricind ,Opel Astra Classic ! mai ieftin,mai frumos,mai fiabil !...Daca vrei masina buna in bani putini,iti iei desigur Logan Phase Deux !
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:Laughing Laughing Laughing
Loganul nu ajunge nici macar pana la teava de esapament a Skodei Tour.

Macar ne distram bine!

Cine l-a mai adus si pe romeodr pe forumul asta?!?
...m-a adus pasiunea pentru masini,in speta Opel !!..in 1992 cind eu aveam un superb Opel Senator 3.0i ,...tu ce masina aveai ????
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In 92 eram prea mic sa am masina dar mi-am luat in 94 Mercedes model 115 cu motorul 230(6). Climatronicul este singurul care face vectra sa se compare cu acea masina in privinta confortului iar ca putere, avea aproape cat 3 logane de 1.4 la un loc.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Simpaticule romeodr,

o (una bucata) Skoda Tour s-a defectat la 800km Arrow pe orice linie de productie exista rebuturi, de-aia exista garantie si post-garantie;
la service-urile Dacia-Renault vad zilnic stand la coada Loganuri din tot felul de Phase-uri Arrow Cred ca linia de productie este rebutul in acest caz.

Astept sa treaca doi ani, sa umbli cat am umblat eu, pe unde am umblat eu si sa comparam notele de plata de la iesirile din service-uri. Si sa bem o bere amicala.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:In 92 eram prea mic sa am masina dar mi-am luat in 94 Mercedes model 115 cu motorul 230(6). Climatronicul este singurul care face vectra sa se compare cu acea masina in privinta confortului iar ca putere, avea aproape cat 3 logane de 1.4 la un loc.
...intrebarea nu iti era adresata tie !!..scuza-ma,dar cum adica in 92,erai prea mic,si in 94,(in 2 ani) te-ai facut asa mare ???!!!..de numai incapeai,decit in mercedes ???

ce zici de bijuteria asta,3.000 cm3,190 cp,6 pistoane ,injectie multipunct !220 km /h pe (autostrada) Brasov-Harman !
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Misto...a fost ceva la vremea aia
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bodyaron a scris:Misto...a fost ceva la vremea aia
....mie imi spui !!!

...hai ca va las!..plec cu Loganul ,in UE !......vacanta in Europa !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Chestionar

Logan Phase Deux
Mai estetic 77%
Mai urat 22%
86 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR