Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Azi am facut o mica excursie pana la vecinii nostri din vest. Desi stiam ca preturile la carburant sunt mai mari ca in Romania, am ramas surprins ca la o statie OMV din Szeged, benzina de Carrera 95 era 351.- FT/litru, iar la o alta benzinarie tot OMV, la 200 km departare, in Budapesta, aceeasi benzina se vindea cu 311.08 FT/litru.
Nu reusesc sa inteleg logica...

1 FT = 1.54 RON
Skip ads

  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ovidiutm a scris:1 FT = 1.54 RON


100 HUF = 1,5 RON Wink
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da, scuze... greseala mea! Sunt cu gandul in alta parte acum! Smile
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asta asa este dar un lucru nu-mi iese din cap,pt mine personal nu este o problema ca sa scumpit benzina ,pt ca cine are bani sa cumpere un nissan titan cu motor de 6500cmc are bani si de benzina,dar ce nefacem cu cei care chiar nu pot rezista?eu stau in arizona si acolo benzina nu coboara niciodata mai jos de 2,75$,si inca ceva daca ungurii mai stateau in greva generala inca o zi la ultima greva pe care au avut-o blocau economia nationala si o puneau pe butuci asta da unitate! si inca ceva ROMANIA este o tara superba dar e mare pacat ca este locuita!
Skip ads

  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mi se pare si mie revoltator, m-am simtit si eu foarte nasol cand am vazut cat de putina motorina intra la cat platesc si cat de putin ma tine pana trebe sa alimentez din nou.
de asemenea, se pare ca nici nu trebuie sa ai o masina cu motor mare pentru a nu fi in stare sa platesti combustibilul, ajunge doar sa ai masina
  • bigdopeee

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Solutie ! GPL fratilor ! Io unul am un gand destul de pronuntat in privinta asta...chiar daca pierd din puterea motorului....prefer sa platesc jumate ...asta e...
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asa este singura solutie ramine GPL dar ce poti sa sti cit va mai fi si ala mai ieftin ?ca dupa cum vad eu guvernu asta ce viseaza noaptea ,ziua pune in aplicare!
  • bigdopeee

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca GPL-ul va mai trai cam un an la pretul asta mic.....dupa care guvernantii nostrii iubiti se vor ocupa si de GPL....caci vor fi din ce in ce mai multe masini dotate cu instalatie GPL.
Skip ads

  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bigdopeee a scris:Cred ca GPL-ul va mai trai cam un an la pretul asta mic.....dupa care guvernantii nostrii iubiti se vor ocupa si de GPL....caci vor fi din ce in ce mai multe masini dotate cu instalatie GPL.

nu gpl-ul e solutia....ci sa_i tragem in teapa pe toti "ca pe banii nostii stau rozand la oase"...si in loc sa ne lamentam atat ar fi mai bine sa ne gandim mai mult la viitorul fiecaruia dintre noi ,ca peste cativa ani sa le luam locul....nu sa fugim ca lasii in italia spania etc. unde avem impresia ca o sa oa ducem mai bine...niciodata nu ar spune romanu nostru mandru cat de rau o duce afara ca stie ca-l rade tot neamu...(uite-l ma si pe asta, a plecat si nu a facut nimic!)..nu amai aratati atat cu degetul peste granita! uitati-va in jur sa vedeti in ce kkt traim!dar nimeni nu ar face nimic sa spele murdaria asta....asta e problema noastra
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
serios, GPL-ul e solutia?
sa facem un calcul, punem instalatia, distrugem motorul in cativa ani, pierdem din putere instantaneu, cu folosirea GPL-ul, costul GPL-ului e la jumate din pret iar consumul e de circa 1,75 % mai mult.

Unde e castigul ca eu nu vad nimic de castigat aici?!
  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
de acord
  • yeti

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cu GPL esti mai "environmental friendly"
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
daca cuiva ii pasa de mediu nu pune taxe ci gaseste o solutie economica care sa imi permita sa imi cumpar o masina cu euro 10. Cum "cineva" a impus o taxa pentru poluare iar eu am platit-o, mi se pare normal sa folosesc masina chiar daca mediului nu ii place. Altfel spus, ori sunt lasat sa circul contra unei sume de bani, caz in care nu am de ce sa ma simt vinovat pentru distrugerea mediului, ori, imi este interzis sa circul daca am o concentratie mai mare de xxx,xx de CO2.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu sunt de acord cu tot ce sa scris aici pina acum,dar sa nu uitam un lucru ca memoria rominului trece prin stomac si inca ceva domnilor stimati ,daca am fi doar pe jumate de uniti cit sunt unguri am iesi in strada si am trage guvernu asta de kko la raspundere, si asa cum am mai spus, avem o tara foarte frumoasa, dar e pacat ca e locuita ,in plus, avem conducerea care o meritam si veti vedea la alegeri, cum vor merge cu un kil de ulei,unu de faina ,si unu de dracu stie ce la rominu nesatul ,si vor iesi tot cei ce sunt acum la putere ,asteptati pina in toamna ,si veti vedea ca am dreptate doar se cunoaste vorba ceea LA VREMURI NOI TOT NOI![a r de motorina benzina si gpl va mai creste pretul doar de unde sa ia ei bani pt asi satisface chefurile daca nu de la noi?oare cit va mai dura povestea asta ?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pana la sfarsitul anului benzina va ajunge la 5,00 RON/L.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pina la cer mai este loc nu?
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Aproape ca as pune pariu ca nimeni nu ar face nimic daca s-ar anunta ca de maine benzina si motorina se scumpesc cu 100%.
Poate inafara de faptul ca fuga la prima benzinarie si sa se puna la coada sa umple rezervorul si vreo 3-4 canistre. Trist dar adevarat Crying or Very sad
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tazman a scris:Aproape ca as pune pariu ca nimeni nu ar face nimic daca s-ar anunta ca de maine benzina si motorina se scumpesc cu 100%.
Poate inafara de faptul ca fuga la prima benzinarie si sa se puna la coada sa umple rezervorul si vreo 3-4 canistre. Trist dar adevarat Crying or Very sad



Mare dreptate ai!
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Asa-i, dar totusi, ce am putea face? Cum ne-am putea uni la un nivel destul de mare astfel incat protestul nostru sa conteze? Eu unul nu vad cum...
Marea problema la noi e monopolul si cardasia din domeniul asta...
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ady negoita a scris:ROMANIA este o tara superba dar e mare pacat ca este locuita!


Adi, maretze vorbe!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR