Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
catalinpav66: Am resetat crash data la un H pocnit in 2008 si dupa 8 luni a venit la mine.
Ce timp sa expire?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Asta cu timpul nu o inteleg, din punctul meu de vedere nu vad de ce ar conta cind a fost busita masina.
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu sterg codul de accident si osa functioneze,pe data list apare ca a fost resetat o data
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Asta cu timpul nu o inteleg, din punctul meu de vedere nu vad de ce ar conta cind a fost busita masina.
Tu nu intelegi !
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am o intrebare: vreti sa rezolvati sau sa vedeti cine e mai destept?
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
hai sa nu ne enervam ca este criza si suntem noi si asa necajiti !

catalinpav66 - cum poti tu rezolva problema mea cu airbagurile?
- a doua problema cu inchiderea centralizata
  • Deyy

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare...ma poate ajuta shi pe mine cu... nujte indici ...unde as putea gasi ...unitatea centrala de la inchiderea centralizata:D
  • pfaaaa

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mda, numai ca exista o explicatie pentru care a doua cheie nu mai este recunoscuta.

La revizia de 1 an am semnalat si faptul ca aveam probleme cu claxonul: nu mergea, iar uneori, apasarea lui continua avea ca efect cresterea volumului in instalatia audio. La inceput mi s-a parut bizar, dar persoana de la Erebus Titulescu mi-a confirmat ca e o problema cunoscuta. In garantie mi-au inlocuit ceea ce el a numit: "unitatea centrala a volanului".

Se pare ca acolo sunt tinute setarile cheilor cunoscute.

Povestea are si o morala trista: au inlocuit respectiva unitate centrala, au setat prima cheie folosind card-ul de coduri din torpedou, au pierdut cardul respectiv, si mi-au dat masina fara sa pomeneasca nimic cum ca a doua cheie nu o sa mai mearga, sperand ca atunci cand voi avea nevoie de a doua cheie (daca vreodata) nimeni sa nu mai poata face legatura cu evenimentul de la revizia de 1 an.

Am avut noroc ca aveam o copie dupa acel card cu coduri, asa ca au putut sa-mi seteze si a doua cheie. Dar... ce s-ar fi intamplat daca pierdeam prima cheie? A doua cheie nu mergea, si nici card cu coduri nu mai era...
Skip ads

  • chuckye2005

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Omega 1996 X30XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Sper ca am postat bine aici daca nu rog moderatorii sa mute sau sa modifice ce nu e bine.Am inchidere centralizata si alarma din fabrica, am gasit zilele astea telecomanda prin portbagaj dar e numai circuitul nu mai sunt si capacele.Telecomanda e separata de cheie si imi functioneaza dar nu mereu.Adica, daca apas vreunul din butoane imi inchide si deschide masina dar acest lucru pot sa-l fac din oricare buton deci nu tre sa apas pe unu sa inchid si pe celalalt sa deschid sau invers.As dori daca mai are cineva telecomanda ca a mea sa-mi spuna si mie toate functiile ei.Am obs ca pot sa inchid geamurile din telecomanda si cam atat.Si as mai avea o rugaminte la cunoscatori: as putea sa pun cheia si circuitul de la telecomanda intr-o cheie briceag si cam de unde as putea lua o astfel de cheie?
Va multumesc si atasez si 2 poze pt a va face idee despre ce e vorba.



  • fadgyas csaba

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
daca nu ai rezolvat problema cu cheia briceag se gaseste la www.mivarom.ro se face comanda prin posta
  • chuckye2005

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Omega 1996 X30XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Chiar nu mai are nimeni telecomanda ca a mea?

fadgyas csaba m-am uitat pe sit dar nu am gasit nimic.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cauta si unitatea centrala si in felul acesta afli si numele alarmei,folosesti net-ul si afli tot ce vrei despre ea.
Skip ads

  • chuckye2005

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Omega 1996 X30XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Unitatea cam pe unde ar trebui sa fie pozitionata?Si cam cum arata?Ca un calculator?
Multumesc
  • Terroristu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut la toata lumea ... care mai citeste acest topic
mentionez ca am reusit sa fac sincronizare , dupa mai multe posturi citite , dar telecomenzile au o problema ... dupa vreo ora uita frecventa si trebuie sincronizate din nou , procedura fiind destul de simpla .. adik cu usa deschisa , pus contactul la prima treapata , apasat buton inchidere , pus contact pana la beculete , clant - clant inchiderea si gata ... in 10 sec e gata toata operatia , dar ce folos ca pana dimineata uita frecventele si trebuie resincronizata. acu ... am sa incerc si sa tin cheia 30 sec in contact cu beculetele aprinse si botonu apasat chiar daca o facut clantz-clantz , poate ii intra frecventa mai bine in cap ... desi nu cred .
alte idei ?
bateriile sunt aprox noi , un e de anu asta alta e de anu trecut
amandoua cheile fac aceiasi figura
ledul se aprinde pe amandoua
bateriile nu se misca
la inceput ... mergea inchiderea din an in pasti , pe ambele chei dupa care nu a mai vrut delok, firesc am schimbat bateria dand vina pe ea ... si nu a mai mers delok Shocked
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
posibil modulu de inchidere sa iti faca problema,cred ca ai astra g,deci e cel din dreptul pasagerului in stilpul de sub torpedo.verifica masa,almentare si chiar vizual,poate ai lipituri reci.
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am si eu aceiasi problema...se inchid doar usile de pe dreapta si cele de pe stanga nu.problema sunt broastele fiindca se duc motorasele din ele si nu mai actiooneaza la comanda.asa ca o broasca second e cam 50 euro si risti ca dupa 2-3-4 luni sa te lase iar asa ca eu o sa aleg varianta cu ele noi dar costa in jur de 450 lei /bucata.
  • s0m30n3

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut, trebuie sa ii schimb mamei telecomanda de pe cheie pentru ca i s-a stricat (verificata la opel). Sambata cred o sa iau una de la cineva (sh), ma poate ajuta cineva cu o interfata sa o programez pentru masina ca sa o pot si proba pe loc ?

De asemenea aveti idee daca se potriveste orice telecomanda de Astra G ?

Masina este un Astra Classic din 2007, 1.7 diesel.



Thx

Cosmo

YM: dj_s0m30n3
  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca telecomanda este stricata? Ai incercat sa schimbi bateria, sau sa vezi daca nu sunt oxidate contactele?
Nu de alta, da` astia de la opel iti vand/schimba orice fara sa "sape" prea mult dupa adevarata problema. Iti spun din experienta proprie.
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Se poate repara.
Ai mesaj privat!
  • s0m30n3

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Thx for info, am cuparat deja una SH, sunt aproape sigur ca e stricata... am incercat de toate. De reparat, daca ajung la Ploiesti incercam ceva.
Problema acum mai este cine ma ajuta cu o programare a cheii ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR