Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Sigur, cred ca astazi dim sau maine maxim o trimit...si dureaza 5-7 zile... pana vine....asa de fericit as fi sa se potriveasca si sa nu ma coste 1000ron montajul Smile) si sa ramana si in garantie..ea in sine a fost 17mil cu tot cu transport(3mil aproape transportul)
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
stie careva cum intru in engineering mode?

http://www.youtube.com/watch?v=2Rzte1_oHog
  • mariusy

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
intrii in settings si dupa tii apasat pe info 10 secunde. Am intrat aseara la intalnire la dief si ne-am jucat putin pe acolo Very Happy
Eu am un opel astra j si vreau sa-mi iau si eu navi aftermarket. Ceva detalii aici: http://www.autodvdgps.com/o...oth-fm-p-710.html

http://www.autodvdgps.com/o...s-dvbt-p-872.html

@something_new_new: de unde ai comandat-o? da-mi pe pm siteul , te rog. Si eu vreau sa-mi pun , dar la banii aia nu stiu daca e asa performanta. Mai exact , ai detaliile tehnice , ce stie sa faca , etc? Ca eu am vazut de curand una la 1000 de dolari ( o versiune imbunatatita a celei de 500 de dolari , tot de pe acest site.) http://www.autodvdgps.com/o...s-dvbt-p-872.html
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Uite cum arata harta Romaniei pe noul NAVI 2011:

Se pot zari cateva drumuri principale insa nu este functional (de ex: daca vrei un traseu de la Bucuresti la Ploiesti nu merge)
Skip ads

  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ce se mai aude de harta pt Ro.desi am citit ce ati scris aici....

eu cel putin nu mai suport sa stiu ca am navigatie si nu i pot folosi....am mii de draci!
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pai...pozele puse de mine mai sus sunt starea actuala a hartii facuta de NAVTEQ pt. ro, chair pentru productia de Insignia din 2011 ( inclusiv Astra J deoarece au acelasi sistem)

Eu am luat la puricat internetul (de ceva timp) si am tot downloadat harti de la NAVTEQ, chipurile si cu Ro. pe ele insa structura acelor CD-uri nu are nici o treaba cu discul primit de mine. Am incercat sa scriu cateva CD-uri dar nici un succes asa ca am decis sa ma las pagubas pentru moment.

Programator nu sunt...asa ca am inceput sa caut niste anunturi pe internet si am gasit mai multe de la niste baieti care ar avea harta romaniei pentru DVD 800 (nu stiu sigur, voi da niste telefoane) si implicit CD 500.

Eu tot am sperante pentru o harta dupa ce o persoana de la delership mi-ar fi vandut un pont cum ca exista (din ce stiu ei) 2 Insignia cu harta Ro functionala.
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pai nu fi egoist... da si la mine pe privat numerele de telefon ale baietolor cu pricina.
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu e vorba ca sunt egoist. Voi suna personal sa aflu daca este pe bune, voi incerca personal si voi comunica pe forum care este statusul. Dupa aceea voi distribui PM la toti doritorii.
Skip ads

  • stateadrian

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
conform celor de la GTT, in ianuarie o sa apara harta pentru Romania, insa daca exista o alta solutie ar fi foarte bine
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
stateadrian a scris:conform celor de la GTT, in ianuarie o sa apara harta pentru Romania, insa daca exista o alta solutie ar fi foarte bine

man, asa ne-au spus si noua cei de la reprezentante si cei din ungaria dar daca e sa te iei dupa ei nu ajungi departe, mai ales ca din cate am vazut pe harta de vine cu masinile in 2011 iti arata 3 strazi, crezi ca o sa se tina de promisiune?
plus ca ar trebui sa faca cam doua modele de harti unele pentru masinile echipate in 2009- 2010, si una pt 2011
  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
singura solutie e CHINA Very Happy in vreo 2 sapt sper sa montez ala(sa se si potriveasca) si va tin la curent
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
something_new_new a scris:singura solutie e CHINA Very Happy in vreo 2 sapt sper sa montez ala(sa se si potriveasca) si va tin la curent

nu fi tu asa sigur ca si acel echipament de echipeaza masina e facut de oameni, se va gasi un baiat destept care sa ii sparga codul de securitate si sa putem pune pe el orice fel de harta
Skip ads

  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
am eu pe cineva in lista care vinde harti si etc, de pe vremea cand cautam navi after-market si el defapt vindea doar harti ....daca vreti PM si va dau id-ul lui...oricum sunt sute care fac chestia asta..dar nu stim daca se potriveste pe CD500 sau DVD800 ... si mie imi parea rau ca nu am putut sa pun navi pe masina...ce ironie Smile
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am vb la reprezentata inainte sa-mi vina masina deoarece credeam ca va fi cu hardware 2010 si cei de acolo m-au asigurat ca vor face update de soft imediat ce-l vor avea. Asta inseamna ca poate sa fie si din 2009 masina ca vei avea parte de update.

Cei de la reprezentate (Romania si Ungaria) plus cei de la NAVTEQ ne duc cu zaharelul din 2005 cum ca trebuie sa faca harta pentru Romania si le trebuie un an. Daca intrii pe site-ul lor si te uiti dupa mai multe navigatii sau chiar pe harta interactiva vei gasi si Romania. Este doar o problema de interes pentru ei, daca este sau nu rentabil sa faca harti si pt noi, dat fiind ca suntem printre primii la piraterie.

Eu sper sa gasesc harta facuta de cineva, iar daca aceasta va aparea in original de la NAVTEQ o voi cumpara si pe aceea.

Sa-mi pun chinezarii pe masina....m-am tot gandit dar dupa ma gandesc cat de usor te vor pacali aia de la Opel sa nu mai pupi garantia in vecii vecilor amin. Pentru moment ma multumesc cu navigatia de pe smartphone pe care o aranjez in fel si chip si intre timp caut pt navigatia dedicata.
  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si eu tot navi de pe smartphone folosesc...dar cateodata se blocheza...am fost in bulgaria , pierdea semnalul ... nu mai mergea ... nu gasea anumite localitati...etc etc , am vb cu un baiat de la Radacini Brasov ( de unde am cumparat masina) si mi-a zis 100% ca daca o montez la ei (la suprapret) nu o sa pierd nici o garantie....in schimb Radacini Bucuresti (blvd. Timisoara) au zis ca pierd garantia....acum sa vedem important e sa se potriveasca ....
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@stemi
poi tocmai asta e problema cu hartile in romanica,
1 cate masini cu navigatie s-au vandut de toate 50-100 ma refer insignia si astra j
2 merita sa investeasca intr-o harta care va fii piratata?
cum ziceai si tu cei de la NAVTEQ au harta cu romania pe alte modele de masini inclusiv pentru astra h, ww, audi si mercedes dar le-au scos dupa o mai lunga perioada de timp eu aici vad vinovat OPEL pentru ca nu au lasat nici o alta solutie pentru echipament ma refer la faptul ca stiau de la inceput ca nu au harta cu romania si trebuia s ne spuna sau sa lase echipamentul sa accepte orice alta harta de la alt producator
  • riky
  • **
  • 240 mesaje
  • din 13 Dec 2009
  • Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Dolj
  • riky

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 1.4 100 sau 140 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
eu chiar sunt dezamagit.dupa ce ca am dat bulti bani pe navigatie(imi putea pune trapa,AGR sau Flex-Ride)nici nu o pot folosi.Am fost de mule ori in situatia sa fiu rugat sa arat cum functioneaza navigatia si am bagat capul in pamant!in afara de faptul ca am display color,altceva nu mai are in plus fata de alte masini......nici nu pot vedea filme pe ea....sau videoclipuri,nu ae camera in spate sa vad cand merg in marsalier si nici macar senzorii de parcare nu sunt reprezentati grafic pe display.........


foarte dezamagit!


daca afalati ceva noi des[re harti pentru masina noastra minunata:D sa scrieri aici pe forum...deja m-a obsedat chestia asta...nu mai pot.....

am fost si eu la multe persoane sa-mi faca navigatia....pana acum nu a reusit nimeni....toti imi ziceau ca nu reusesc sa sparga sistemul de protecie!
  • stemi

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Mda, am dat telefoane la anunturile pe care le-am gasit si nimeni nimic. Nu se poate, nu exista. Eu astept 2011 cu degetele incrucisate. Macar masina este frumoasa:

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=76620
  • mariusy

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.6T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
ceva nou something_new_new in legatura cu navi aftermarket? ti-a venit? ai pus-o?
  • something_new_new

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
doar astazi au trimis packetul...o sa ajunga in max 7 zile lucratoare... va tin la curent..
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR