Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Am becul rosu de la bord cu airbagul 2 on aprins intotdeauna,chiar daca am sau nu pasager in dreapta.
Nu ar fi normal sa functioneze numai cu pasager pe scaun ? Sa fie senzorul de prezenta pe scaun cu probleme ?
Skip ads

  • luc1979

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eddie a scris:Am becul rosu de la bord cu airbagul 2 on aprins intotdeauna,chiar daca am sau nu pasager in dreapta.
Nu ar fi normal sa functioneze numai cu pasager pe scaun ? Sa fie senzorul de prezenta pe scaun cu probleme ?


Asa e si la mine. Cred ca asa e gandit.
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sunt 3 becuri acolo:

1. Airbag 2 - galben - aprins cat timp airbagul 2 este activ
2. Airbag 2 - rosu - aprins cand se dezactiveaza airbag-ul 2 - de ex cand pui scaun de copil in drepta
3. Centura pasager 2 - stins daca nu este pasager pe locul din dreapta (are senzor de greutate)
- palpaie - pasagerul nu are centura pusa
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Da,asa este,e aprins ori on ori off,indiferent daca scaunul din dreapta este ocupat sau nu. Eroare este daca stau amandoua aprinse.
Skip ads

  • crio333

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2010

  • Mesaj Privat
A mai patit cineva sa aiba un scartait metalic puternic, la manevre ample stanga-dreapta? (de ex intoarcere in 3 manevre sau manevre in parcare, in general acolo unde dai cursa maxima stanga-dreapta alternativ).
Multumesc!
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
crio333 a scris:A mai patit cineva sa aiba un scartait metalic puternic, la manevre ample stanga-dreapta? (de ex intoarcere in 3 manevre sau manevre in parcare, in general acolo unde dai cursa maxima stanga-dreapta alternativ).
Multumesc!


Nu!
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Nu,si tin sa spun ca vireaza pe loc mult mai bine decat Zafira,care e cu aproximativ 70 cm mai scurta !
  • irony32

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
crio333 a scris:A mai patit cineva sa aiba un scartait metalic puternic, la manevre ample stanga-dreapta? (de ex intoarcere in 3 manevre sau manevre in parcare, in general acolo unde dai cursa maxima stanga-dreapta alternativ).
Multumesc!



sal
eu am patit ceea ce ai avut tu

mi-au schimbat caseta de directie la 6000 km
mentionez ca am o insignia 2,0 diesel 130 cp

dute la service sa ti-o schimbe pe garantie
Skip ads

  • luc_75_2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
SAL! AM O INSIGNIA DIESEL 2L 130 CAI SI AM PROBLEME CU MORORUL ACUL DE LA TUROMETRU OSCILEAZA PE LIBER SI SE PARCA E TRACTOR ASTA SE INTAMPLA CAND E MOTORUL RECE PE LIBER. MAI ARE CINEVA PROBLEMA ASTA ?
  • luc_75_2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
AM FOST DE CURAND LA OPEL IN ITALIA SI MI AU ZIS CA E POSIBIL SA FIE DE LA INJECTOARE.ASTEPT SA VIN IN TARA SA MERG LA SERVICE PT UN CONTROL DETALIAT PT CA IN ITALIA NU AM TIMP OPERATIUNEA NECESITA CATEVA ZILE.DACA A MAI AVUT CINEVA ASTFEL DE PROBLEME VA ROG SA MI DATI CATEVA INFORMATII.MIE SINCER MI SE PARE CIUDAT CA O MASINA DE 23000 EURO LA 15 MII DE KM SA AIBE PROBLEME CU INJECTOARELE.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
luc_75_2 a scris:SAL! AM O INSIGNIA DIESEL 2L 130 CAI SI AM PROBLEME CU MORORUL ACUL DE LA TUROMETRU OSCILEAZA PE LIBER SI SE PARCA E TRACTOR ASTA SE INTAMPLA CAND E MOTORUL RECE PE LIBER. MAI ARE CINEVA PROBLEMA ASTA ?


Ce masina ai avut inainte de Insignia?
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare ciudat ca scrii doar cu MAJUSCULE!
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare ciudat cum ca inainte de a se bucura de o masina noua pe forum,te plangi....
La o masina noua in garantie,nu rezolvi problema pe forum
Eu m-am convins,sunt multi pentru care sunt strugurii acrii ! Multi se viseaza posesori de Insignia si multi vor sa o discrediteze,probabil posesori de bmw,audi,vw ,probabil sh-uri,ca daca erau noi,nu intrau aici sa se razboiasca cu posesorii de ,,masina saracului'' in Germania.
Multi isi dau cu parerea si duc lumea in eroare,dau doar un exemplu,la dimensiunea rotilor,la topicul cu roti de iarna Insignia ,lumea nu stie nici ce dimensiuni sunt scrise in cartea de identitate.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eddie a scris:Mie mi se pare ciudat cum ca inainte de a se bucura de o masina noua pe forum,te plangi....
La o masina noua in garantie,nu rezolvi problema pe forum
Eu m-am convins,sunt multi pentru care sunt strugurii acrii ! Multi se viseaza posesori de Insignia si multi vor sa o discrediteze,probabil posesori de bmw,audi,vw ,probabil sh-uri,ca daca erau noi,nu intrau aici sa se razboiasca cu posesorii de ,,masina saracului'' in Germania.
Multi isi dau cu parerea si duc lumea in eroare,dau doar un exemplu,la dimensiunea rotilor,la topicul cu roti de iarna Insignia ,lumea nu stie nici ce dimensiuni sunt scrise in cartea de identitate.


Eddie ai punctat exact ceea ce aveam si eu in gand! Chiar sunt uimit!
Cica face ca tractorul ? - pai du-te pe camp cu ea, ataseaza-i un plug si ara terenul la tine la tzara de unde ai venit!
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si in plus am impresia ca-i si manelist? Asa e?...parca astia scriu cu MAJUSCULE
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ce le mai place unora sa ii critice pe altii.
Uite, spre exemplu, un membru, inscris pe forum pe 21 dec 2009, primul sau post pe forum, o ampla si detaliata prezentare a masinii
Eu am de 2 saptamani un Opel Insignia A20DTJ (2.0 CDTI 130CP). Vreau sa zic ca si la mine consumul mi se pare mare - 13% in Bucuresti. Insa din cate am mai citit in primii 3000Km de rodaj cam asa va consuma, apoi va scadea...Oare asa sa fie?

Si o prima parere a sa despre forum
Corect...cam varza pe aici din pacate....

Parca masina asta se vindea doar la moguli, nu si la manelisti.
Raspunsurile date de voi intializatorului topicului nu prea va fac cinste deloc. De ce oare sariti repede la ideea ca cineva intra pe forum doar sa discrediteze o masina? E oare Insignia infailibila? De ce nu credeti ca omul chiar are probleme? Daca sunteti in stare sa il ajutati cu ceva, ajutati-l. Daca nu, hai sa terminam cu apelative gen manelist si etc. A scris omul cu majuscule, poate e disperat stiind ca a dat o groaza de bani pe o masina care nu functioneaza corespunzator, poate nu este familiarizat cu forumurile si a dat peste forumul acesta cu o cautare pe google la problema sa.
Va rog sa ma scuzati dar raspunsurile voastre nu va fac cinste.
@luc_75_2:
La problema pusa de tine nu poti gasi un raspuns exact aici. Cauzele sun mai multe, inclusiv functionarea defectuoasa a injectoarelor. Trebuie neaparat facuta o diagnoza. Din pacate asta o poti face numai in service, ai masina in garantie banuiesc.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Mi se pare mie sau suiera pe la geamuri sau oglinzi la viteze mai mari ? Parca ar fi un geam neinchis perfect....
Dar principalul motiv de nemultumire este ca se uita in majoritate barbati la ea.... Laughing
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sincer si eu am o problema si trebuie sa o spun ca nu mai pot tine in mine. Sunt foarte nemultumit ca multa lumea cand sunt pe autostrada si vin din spate sa da pe banda dreapta ca sa-mi faca loc. Mentionez ca nu vin cu viteza, flashuri sau alte alea....eu vroiam doar sa stau in spatele lor si sa merg relativ incet.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Sincer si eu am o problema si trebuie sa o spun ca nu mai pot tine in mine. Sunt foarte nemultumit ca multa lumea cand sunt pe autostrada si vin din spate sa da pe banda dreapta ca sa-mi faca loc. Mentionez ca nu vin cu viteza, flashuri sau alte alea....eu vroiam doar sa stau in spatele lor si sa merg relativ incet.


Sincer nu trebuia sa iti cumperi Insignia! Tu nu ai vazut ca e foarte agresiva vazuta din fata? Eu am Astra G si dupa ce admir o Insignia in oglinda retrovizoare ma dau la o parte ca sa o vad si din spate. Very Happy Asta e. Cu timpul o sa ne obisnuim cu ea si nu o sa se mai dea nimeni din fata ta. Ce enervant esti Evil or Very Mad
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
Doua intrebari pentru mai vechii posesori de Insignia:
1. ce stiti despre rodaj : cati km trebuie menajata masina
2. pana la prima revizie consuma ceva ulei

Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR