Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
respect e de bun? Smile ca nu prea inteleg intonatia... stiu ca are mai multe intonatii...
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Asa cum spune titlul.'am luato si eu in goarna".Aseara maintorceam de la munca din Piatra Neamt.shi la 10 km de casa,adica aproape de Baia Mare,un echipaj statea de panda intro benzinarie.Am statie pe masina,si colegii nu au semnalat nimica.In fata mea o masina de tractari auto.semnalizez.ma angajez in depasire....si hop surpriza....MILITIA in fata mea.MA semnalizeaza sa trag dreapta,si-mi comunica ca am incalcat marcajul continuu,care era peste un podet,nici macar pod.Nu aveam nici un indicator care sa-mi restrictioneze depasirea,iar marcajul era aproape sters..se vedea asa..putin(poate si din cauza oboselii nu lam vazut..desi stiu drumul aproape pe de rost)Masuri..30 de zile pieton ..si 134 de RON amenda.M-am rugat frumos la inceput de nea Garcea sa ma lase..am 3 copii in intretinere si depind cu jobul de masina..el impasibil...O sa ai 30 de zile de concediu.Atunci mam inervat ..iam puscat neste dumnezai asa ca in Maramu..si iam cerut sa-mi arate marcaju NU se vedea aproape deloc.Martor la luat pe ala care lam depasit..dar si eu eram cu un coleg in masina.Am mentionat in PV ca nu se vede marcaju.iar proba video nu au.Acum astept pareri de la voi ce sa fac..SA ma judec cu ei ..sau sa stau in concediu de odihna silit..30 de zile
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Daca te uiti de la inceput am avut anul trecut cu Politia proces, si am castigat, anul acesta din nou din pacate. www.amenda.ro ai toata documentatia necesara. Nu te costa nimic sa depui contestatia, nu trebuie neaparat sa fii prezent in sala de judecata. Pe perioada procesului carnetul iti va fi restituit, in contestatie de legi de orice , chiar si de modul in care a fost completat...eventuale greseli..conform artr : nu e trecuta, localitatea, nr strazii, casei in dreptul careia...etc.....citeste si pe situl mentionat si succes. Pe site ai documentatie cu articole din lege cu tot.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR