Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Aoleo, cata rabdare are CristianTM, sincer e de laudat !
E tare omul , apelati la el cu incredere !
Skip ads

  • Masoft

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut, am un signum 2007 cu cd30 mp3, se poate pune display color si navi? ce mi-ar trebui si cat ar costa, imagine atasata cu bordul actual, multumesc anticipat



  • emilmarin

  • Mesaje scrise: 171
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y 1,7 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut Cristi
te rog, daca vrei si poti sa imi faci si mie rost de un cid +ncdr 1500 si ce mai trebuie pentru astra g, motor Y17DT
un pret te rog
Multumesc si scuze ptr. deranj
  • msv_64

  • Mesaje scrise: 862
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
emilmarin a scris:salut Cristi
te rog, daca vrei si poti sa imi faci si mie rost de un cid +ncdr 1500 si ce mai trebuie pentru astra g, motor Y17DT
un pret te rog
Multumesc si scuze ptr. deranj


Este deja a treia oara cand il intrebi asta...
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Masoft a scris:salut, am un signum 2007 cu cd30 mp3, se poate pune display color si navi? ce mi-ar trebui si cat ar costa, imagine atasata cu bordul actual, multumesc anticipat


Da, se poate, la asa masina ar fi si cazul Wink
Colegul msv_64 are un Cd70 navi de vanzare, pretul ti-l zice el. Daca mai facem rost de un cablu RGB si un CID le facem pereche Wink
Va trebui sa schimbi si rama ce inconjoara display-ul actual. Preturi aproximative: CID = 300 euro, cablu RGB=50 euro, antena GPS = bonus. Rama = nu stiu.

CristianTM.
  • ciprigst

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.
Am si eu o intrebare: daca iau un CID de pe o Astra avariata fara a fi desperecheat de masina (deoarece nu se poate fiind cam distrusa) exista posibilitatea sa il montez pe Astra mea cu cd30mp3 si GID (chiar daca pierd acel menu audio) si daca este posibil, poti sa faci tu montajul, imperecherea etc ... tot ce trebuie sa functioneze ?

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ciprigst a scris:Salutare.
Am si eu o intrebare: daca iau un CID de pe o Astra avariata fara a fi desperecheat de masina (deoarece nu se poate fiind cam distrusa) exista posibilitatea sa il montez pe Astra mea cu cd30mp3 si GID (chiar daca pierd acel menu audio) si daca este posibil, poti sa faci tu montajul, imperecherea etc ... tot ce trebuie sa functioneze ?

DA, se rezolva ! Am si rama originala pt CID la 20 euro daca ai nevoie.

CristianTM.
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
ciprigst a scris:Salutare.
Am si eu o intrebare: daca iau un CID de pe o Astra avariata fara a fi desperecheat de masina (deoarece nu se poate fiind cam distrusa) exista posibilitatea sa il montez pe Astra mea cu cd30mp3 si GID (chiar daca pierd acel menu audio) si daca este posibil, poti sa faci tu montajul, imperecherea etc ... tot ce trebuie sa functioneze ?

DA, se rezolva ! Am si rama originala pt CID la 20 euro daca ai nevoie.

CristianTM.




salut.cristian tm,am o astra cosmo 1,9 sw din 2005.acum am cd30 si m-ar interesa si pe mine sa-mi pun altceva care sa aiba si usb in,mp3 si navigatie daca este posibil.dar as vrea sa-mi ramina actualizate si comenzile de pe volan.te rog sa-mi spui daca se poate si cam cit costa.operatiunea asta as vrea sa o fac in vara prin august,ca atunci vin in timisoara si as dori sa m-i le si montezi tu,ca eu sunt cam absent la capitolul asta.multumesc.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Varianta cu usb si mp3 si comenzi pe volan NU EXISTA !
Asa ca ce pot sa iti ofer eu pe original e CD70 navi cu intrare de AUX si acolo bagi ce vrei tu, e navigatie si mp3 si ai si toate functionalitatile masinii: comenzi pe volan si computer de bord. Un astfel de CD70 navi e 250Euro + antena GPS = 20 euro (montaj gartuit la mine), mai ramane sa te hotarasti la ce display ii vei pune. Ai GID acuma ? Upgrade-ul la CID mai costa 300Euro display-ul + rama = 20 euro + cablu RGB = 50 euro.

CristianTM.
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Varianta cu usb si mp3 si comenzi pe volan NU EXISTA !
Asa ca ce pot sa iti ofer eu pe original e CD70 navi cu intrare de AUX si acolo bagi ce vrei tu, e navigatie si mp3 si ai si toate functionalitatile masinii: comenzi pe volan si computer de bord. Un astfel de CD70 navi e 250Euro + antena GPS = 20 euro (montaj gartuit la mine), mai ramane sa te hotarasti la ce display ii vei pune. Ai GID acuma ? Upgrade-ul la CID mai costa 300Euro display-ul + rama = 20 euro + cablu RGB = 50 euro.

CristianTM.



salut cristian tm.nu te supara,dar pe la inceputul topicului,videai cd70 cu 200€ ,acu s-a mai scumpit?revenind la subiectul meu,
vazusem pe undeva pe net dvd navi dedicat astra h cu compatibilitatea comenzilor de pe volan.witson parca se numeste.dar am inteles ca e chinezarie si nu tine mult.tu ce parere ai.ai mai vazut sau montat la cineva asa ceva?ala are cam de toate,inclusiv usb si ipod in.e cam dubios caci costa doar vreo 450€ si asta cam spune tot.deci,daca pun CD70 si las GID-ul actual e compatibil,m-i se pastreaza toate functiunile actuale?si inca ceva te rog;poti sa-mi pui o intrare de la AUX pentru usb in torpedou?multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
lica 18 a scris:salut cristian tm.nu te supara,dar pe la inceputul topicului,videai cd70 cu 200€ ,acu s-a mai scumpit?revenind la subiectul meu,vazusem pe undeva pe net dvd navi dedicat astra h cu compatibilitatea comenzilor de pe volan.witson parca se numeste.dar am inteles ca e chinezarie si nu tine mult.tu ce parere ai.ai mai vazut sau montat la cineva asa ceva?ala are cam de toate,inclusiv usb si ipod in.e cam dubios caci costa doar vreo 450€ si asta cam spune tot.deci,daca pun CD70 si las GID-ul actual e compatibil,m-i se pastreaza toate functiunile actuale?si inca ceva te rog;poti sa-mi pui o intrare de la AUX pentru usb in torpedou?multumesc.


1. Nu toate CD70 navi au acelasi pret pentru ca nu le procur pe toate din acelasi loc ! Daca in prima pereche s-a vandut CD70 navi cu 200E inseamna ca cel care a luat-o a fost norocos Wink In functie de sursele mele si de banii la care le pot procura rezulta un alt pret.
2. Un sistem aftermarket este tentat ca stie de toate, dar in fond nu stie nimic si de fapt e o adunatura de piese fabricate de niste firme no name care nu au auzit de cuvantul fiabilitate sau rezistenta in timp. Sa faca TOT ce cere publicul dar nu conteaza pentru cat timp.
3. "AUX cu usb in torpedou ?" Smile) Very Happy de unde ai mai scos-o si pe asta ? Nu ! Asa ceva NU SE POATE !
Unitatile CD70 navi sau DVD90 navi pot avea intrare AUX IN (intrare auxiliara audio stereo) de la orice DEVICE adica mp3 player portabil, telefon cu mp3, ipod, iphone,...mp4 portabil,...dvd player portabil, orice audio cu iesire audio fizica ! nu o mufa usb sau bluetooth !)
4. DA, poti pune CD70 navi cu GID si pastrezi functiile actuale, adica BC (Computer de Bord) si comenzi pe volan. Suplimentar daca il iei de la mine vei avea si AUX IN, dar poti sa il iei si din alta parte si ii punem dupa aia AUX IN contra cost binenteles.

CristianTM.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
daca eu schimb cd 30mp3-ul cu un cd70 navi sau dvd90 navi,dar imi pastrez gid-ul pot folosi si functia de gps(adik gid-ul reda imaginile gps-ului)
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#Stefan_BC
Diferenta majora dintre GID si CID e ..tocmai imaginile !
Pe CID vei vedea verdeata, ape, drumuri, autostrazi, puncte de interes,....
Pe GID vei vedea DOAR niste sageti.
Functia de GPS este valabila in orice situatie pt. ca altfel nu ar functiona Very Happy

CristianTM.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
asta vroiam sa stiu daca se vad acele sageti si pe gid

ms de raspuns
  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#Stefan_BC
Diferenta majora dintre GID si CID e ..tocmai imaginile !
Pe CID vei vedea verdeata, ape, drumuri, autostrazi, puncte de interes,....
Pe GID vei vedea DOAR niste sageti.
Functia de GPS este valabila in orice situatie pt. ca altfel nu ar functiona Very Happy

CristianTM.



salut crstian tm.faza cu AUX IN in torpedou am vazut-o pe un forum rusesc daca nu ma insel.au pus o mufa AUX IN de la un cd30mp3 pina in torpedou.tu cum procedezi cu intrarea usb?este deja prevazuta pe partea frontala a cd70?si oricum,intentionez sa cumpar aparatul de la tine ca am inteles ca stii cu ce se maninca astfel de chestii si poate am noroc si eu si prinzi o scula mai ieftina pentru mine Smile si inca ceva.sa inteleg ca pe gidul actual o sa se vada o strada cu niste sageti si sunet la navigator?daca e asa e ok,asta pina o sa-mi pun si un cid.multumesc de raspuns si o zi buna.
  • raz_viz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
gaby_newopel a scris:ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cd laguage in limba romana?


Exista language cd in limba romana? Eu am reusit sa trec din germana in engleza... Se poate mai mult...romana?!?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#zburake, DA , se poate, costuri FOARTE mari !
1. Daca vrei CID obligatoriu trebuie varianta 4:3 (este mai scump decat unul 16:9) cam 450Euro
2. Iti trebuie un audio cu care sa il comanzi, de exemplu sistemul navi NCDC sau NCDR (pret min 160Euro)
3. Trebuiesc trase fire, modificate mufele + schimbata rama
4. Manopera pentru toate astea.

CristianTM.
  • faur
  • *
  • 17 mesaje
  • din 25 Mar 2007
  • Astra 1.8 XER 140 hp
  • Bucuresti
  • faur

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.8 XER 140 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut, Cristian,


voiam sa te intreb ce recomanzi tu sa se monteze pe un Astra H din 2007 cu GID si cd30 mp3 (AC manual, BC si comenzi pe volan) pentru a avea GPS, mp3, si sa nu pierd facilitatile actuale ale masinii...adica comenzile pe volan si BC-ul...

Daca e o solutie, as vrea sa cumpar de la tine, dar pentru montaj, nu am cum sa vin la Timisoara eu fiind din Bucuresti... drept urmare, as incerca sa il montez singur...sau sa ma duc la un service Opel de pe aici. O alta intrebare, daca iau sistemul de la tine, imi dai si cod-urile? pentru a le putea pune pe masina? sau cum se procedeaza ca am auzit ca trebuie sa fie niste cod-uri si sa se potriveasca CID-ul cu DVD90 sau ceCD70 Navi-ul...
Te rog mult, lumineaza-ma si poate vorbim si la un telefon, sa perfectam tranzactia...

P.S. Spune-mi si mie pretul pentru solutia p care o propui. (daca ai si rama aceea ar fi excelent ca eu acum am GID..si nu cred ca se potriveste.

Multumesc mult de tot si astept raspuns.

Ionut
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
faur a scris:Salut, Cristian,


voiam sa te intreb ce recomanzi tu sa se monteze pe un Astra H din 2007 cu GID si cd30 mp3 (AC manual, BC si comenzi pe volan) pentru a avea GPS, mp3, si sa nu pierd facilitatile actuale ale masinii...adica comenzile pe volan si BC-ul...

CD70 navi cu AUX IN Wink Poti sa pastrezi GID-ul sau poti sa il schimbi cu un ecran color !

Daca e o solutie, as vrea sa cumpar de la tine, dar pentru montaj, nu am cum sa vin la Timisoara eu fiind din Bucuresti... drept urmare, as incerca sa il montez singur...sau sa ma duc la un service Opel de pe aici. O alta intrebare, daca iau sistemul de la tine, imi dai si cod-urile? pentru a le putea pune pe masina? sau cum se procedeaza ca am auzit ca trebuie sa fie niste cod-uri si sa se potriveasca CID-ul cu DVD90 sau ceCD70 Navi-ul...
Te rog mult, lumineaza-ma si poate vorbim si la un telefon, sa perfectam tranzactia...

P.S. Spune-mi si mie pretul pentru solutia p care o propui. (daca ai si rama aceea ar fi excelent ca eu acum am GID..si nu cred ca se potriveste.

Multumesc mult de tot si astept raspuns.

Pot sa iti dau CID + CD70 NAvi gata imperecheate, pur si simplu le montezi singur si nu e nevoie sa mergi niciunde.
Pot sa ti le dau resetate si atunci trebuie sa mergi la un Tech2 si sa le programezi cu codul masinii tale (ala din carrpass)
Pot sa iti dau numai CD70 navi si trebuie sa il programezi cu Tech2 pe GID-ul actual.
In sec. asta am TOT in afara de CID, binenteles daca ne intelegem si la pret.


Ionut


CristianTM.
  • faur
  • *
  • 17 mesaje
  • din 25 Mar 2007
  • Astra 1.8 XER 140 hp
  • Bucuresti
  • faur

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.8 XER 140 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cristian, am urmat sfatul tau...si mai am nevoie acum de o antena GPS externa pe care sa o montez in bord, undeva...
Poti sa ma ajuti?
Multumesc anticipat...

Ionut
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR