Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu hankook am. Nimic contra, nimic pro
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@george84 firma amvelopelor o sa o poti vedea abea dupa ce iti vine masina deoarece nu au un anumit tip de cauciucuri, depinde de locul fabricatie, de data fabricatiei, etc
de ex eu am bridgestone pe 17" echipare enjoy.
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
asa am auzit si eu ca vin cu hankook .sunt bune de ceva? ca sunt clar mai jos decat cel putin vreo 10 firme
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
mie la masina din semnatura mi-au venit CONTINENTAL.. depinde ce au pe stock
Skip ads

  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu cu Bridgestone am primit-o.
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc mult ,n buna
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Depinde ce stocuri au, dar in principiu am vazut ca echipeaza cu Hankook doar pe 215. Sunt calitate medie. Mie mi se par zgomotoase.
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut colegii ,vreau si eu sa stiu la cosmo cu tapiterie textil+imitatie piele,cotiera,capitonajul usilor sunt din imitatie de piele ?si daca arata bine ,sau e imitatie de 2 lei? multumesc
Skip ads

  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
E imitatie de mulți lei. Se numește alcantara si da f bine.
ÃŽți recomand insa scaunele ergonomce de piele.
Eu caut sa le pun aftermarket. Putem vb pe privat de mai multe.
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:salut colegii ,vreau si eu sa stiu la cosmo cu tapiterie textil+imitatie piele,cotiera,capitonajul usilor sunt din imitatie de piele ?si daca arata bine ,sau e imitatie de 2 lei? multumesc

atat fetele de usi cat si cotiera sunt de imitaite de piele
eu zic ca arata foarte bine
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mda eram sigur ,eu am desfacut si recomandat masina asta de prea multe ori in final am ramas cu 1,4 turbo 140 cp, sport sasiu sport coborat, cu jante dupa cosmo cele multispite dar cu cauciucuri hankook (cam naspa), deci nu mai am cum sa o schimb .as fi vrut cosmo ,mie la inceput mi au placut ff mult scaunele dupa sport ,dar live am observat ca sunt un gri inchis nu negru .in fine sunt faine si astea dar si cele cosmo mai ales ca e vb de 160 euro in plus doar. dar volanul e mai fain la sport si scaunele daca nu ar fi materialul ala,si consola centrala da mai bine toata intro culoare decat la cosmo .voi astepta pana in 13 aprilie sa vina ca nu mai pot
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sal
au vreau sa comand astra si pana ma hotarasc as mai avea nevoie de ceva informatii sfaturi.
astfel
ASTRA NEXT GENERATION COSMO CARAVAN 1.4L 16V 140CP MT6 (BENZINA)
cam asta as vrea sa imi iau - echipare cosmo.

mai are cineva asa ceva - sau macar aceeasi motorizare si nu caravan?
m-ar interesa cam cum se prezinta la drum, cat de fasneata e, cam ce consum are, etc...

iar pt cei cu echipare cosmo - cam ce optionale ati mai crezut ca mai merg adaugate?

multam fain
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pai cosmo e faina,iar motorizarea este cam cea mai reusita ,un motor nou ,mic ,cu multi cai,si cuplu bun de 200 la ratatii mici 1750-4000,optionale ar merge flex ride daca ti permiti si bixenon adaptiv care este ff tare.in rest geamuri el.spate si cam atat ca ai de toate in cosmo .apropo eu am luat navi 500 care face toti banii 630 euro cu tva.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
apropos ca voiam sa intreb cand ajung la dealer - ce e flex ride-ul?

cat despre navi 500 - in primul rand am inteles ca daca nu iti mai iese faza cu blocarea usilor la nus ce viteza (pe care eu o am acu la corsa si am descoperit-o spre rusinea mea abia dupa vre-o 2 ani de la cumparare ca standard nu vine cu optiunea activata) si in al doilea rand nu ma incalzeste navigatia - 1 pt ca deobicei ma documentez innainte de a merge pe unde nu stiu - navi pe tel mobil am de vre-o 3-4 ani (de nici nu s-a pus problema sa imi iau gps stand alone) plus ca sotia este un copilot ff bun.

un consum stiti cumva - ca eu o sa trec de la diesel (unde acu am 5 in afara si 7 iarna in oras) la benzina si masina/motor mai mare si mi-e cam asa.

dar na - pretul la diesel e cam mare (ca sa acopere diferenta de consum si mai sunt si cheltuielile mult stiute cu filtrele) kit ca degradez de la un cuplu de 300 la unul de 200
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@ mihail un motor mic nu inseamna neaparat un consum mic ! consumul cred ca va fi peste 10 % cu siguranta ! Sistemul flex-ride permite conducerea masinii intr-un stil mai sportiv sau mai relaxant suspensia adaptandu-se dupa modul selectat ! In modul sport acceleratia este mai apriga si suspensia devina un pic mai rigida iar in modul comfort poti sa-ti dai si tu seama ! Cat despre navigatie nu-ti lua asa ceva pentru ca nu face banii , pe langa asta inca nu se stie sigur treaba cu hartile pentru Romania ! Cat despre echiparea cosmo eu am cosmo si sunt foarte multumit de aceasta echipare are tot ce ii trebuie ! In plus pe masina daca vrei neaparat afl-urile mai fac toti banii si geamurile electrice spate ! Cat despre flex-ride ramane la aprecierea ta dar mai bine mai intai cere-le sa faci un test drive !
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@mihail.dragoi

nu stiu ce asteptari ai tu de la motorul ala legat de consum, dar daca pe un ASTRA J in 5 usi consuma atat
https://www.clubopel.com/vie...p=1031156#1031156
pe Sport Tourer nu te astepta la un consum mai mic
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cine are modelul sport fara ergonomice? ma intereseaza daca scaunul pasager fata se regleaza pe inaltiime ca am fost azi pe la showroom si am vazut un enjoy doar cu scaun sofer reglabil pe inaltime si e naspa.e clar ca scaunele sunt mai misto coborate maxim,iar daca nu sunt ambele ,arata rau ,unul sus unul jos.multumesc
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@lucio

oricum mi se pare mai mult decat exagerat ca un motor care in carte scrie ca are consum de 8% urban sa ajunga sa consume 12-13%. Hai 10 da nu 12-13..

pai in cazul asta cu motorizarea 1.7 CDTI de 125cp in 60.000 de km fac o economie la combustibil de vre-o 3000 eur in conditiile in care diferenta intre cele 2 versiuni cosmo e de vre-o 1800 eur si diferenta ramane pentru asigurari, filtre etc si tot mai raman banuti...
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@mihail.dragoi
pe langa faptul ca sunt pasionat de motoarele diesel, stiam din 2009 ca pretul motorinei si benzinei va ajunge undeva la 6,5 lei si asta a contat intr-o oare care masura la alegera motorului, pentru ca si eu oscilam , intre 1,4 turbo si 1,7cdti, iar in conditiile in care la ora actuala pretul la benzina e la fel ca cel de la motorina
consumul eu zic ca conteaza destul de mult
mie in oras acum iarna imi consuma 7,3% in conditiile in care fac doar drumuri scurte in comparatie cu cel de la 1,4 care e dublu,

PS parerea mea e sa optezi in continuare pe diesel
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cine are astra sport? vreau sa stiu daca vine cu bada neagra la consola centrala ,la fel ca la manerul usii ,si mai am o intrebare mai sus tot despre sport multumesc si poate va avea cineva bunavointa sa mi raspunda
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR