Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am facut astazi revizia in regim propriu la 7700km in bord oil life 27%, mers preponderent urban 90%
Cost 400 ron(ulei Mobil 1 FS 0W40 si pachet Mann cu carbon activ)
Am ramas si cu bani de buzunar ☺ E bine!
Skip ads

  • cataok

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc Cosmin si Bau Bau .
1. Pemil stiu ca tu ai pachetul asta Classic Pack din cele citite pe aici , cum se comporta alarma care vine in pachetul asta ? Reactioneaza cand tragi de maner ,lovire exterioara , cand o ridici pe cric?
2 . Cartea de identitate a masinii ( CIV )am inteles ca mai nou vine fara folia aceea de securizare daca stie careva ...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Am facut astazi revizia in regim propriu la 7700km in bord oil life 27%, mers preponderent urban 90%
Cost 400 ron(ulei Mobil 1 FS 0W40 si pachet Mann cu carbon activ)
Am ramas si cu bani de buzunar ☺ E bine!

Bun! Ai observat vreo schimbare dupa revizie?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
cataok a scris:Multumesc Cosmin si Bau Bau .
1. Pemil stiu ca tu ai pachetul asta Classic Pack din cele citite pe aici , cum se comporta alarma care vine in pachetul asta ? Reactioneaza cand tragi de maner ,lovire exterioara , cand o ridici pe cric?
2 . Cartea de identitate a masinii ( CIV )am inteles ca mai nou vine fara folia aceea de securizare daca stie careva ...


Eu nu am alarma, dar iti pot spune ca nu reactioneaza la lovire, tras de maner..etc.
Urla doar la tractare, in cazul efractiei sau Doamne fereste incendiu. Atat.
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
cataok a scris:Multumesc Cosmin si Bau Bau .
1. Pemil stiu ca tu ai pachetul asta Classic Pack din cele citite pe aici , cum se comporta alarma care vine in pachetul asta ? Reactioneaza cand tragi de maner ,lovire exterioara , cand o ridici pe cric?
2 . Cartea de identitate a masinii ( CIV )am inteles ca mai nou vine fara folia aceea de securizare daca stie careva ...


CIV - ul meu are folie de securizare.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:
chelebet a scris:Salut aveti idee de ce nu se mai aude nimic nici macar acel motoras cand actionez maneta pentru stropitoare? Precizez ca acum dupa ce a stat masina inzapezita s.a întâmplat nenorocirea. Ce ar fi si care ar fi soluția? Mulțumesc mult


Siguranța defectã


Acesta este efectul, dar cauza, ai gasit-o?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
chelebet a scris:Am facut astazi revizia in regim propriu la 7700km in bord oil life 27%, mers preponderent urban 90%
Cost 400 ron(ulei Mobil 1 FS 0W40 si pachet Mann cu carbon activ)
Am ramas si cu bani de buzunar ☺ E bine!

Bun! Ai observat vreo schimbare dupa revizie?


Am mers prea puțin ca sa mã exprim...poate fi placebo 100% ☺ dar știi e o senzație dupã schimb ulei vei vedea.. 😉
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
chelebet a scris:
chelebet a scris:Salut aveti idee de ce nu se mai aude nimic nici macar acel motoras cand actionez maneta pentru stropitoare? Precizez ca acum dupa ce a stat masina inzapezita s.a întâmplat nenorocirea. Ce ar fi si care ar fi soluția? Mulțumesc mult


Siguranța defectã


Acesta este efectul, dar cauza, ai gasit-o?


Cauza e fost ca am avut gheata pe duze și am tras ca ghița de maneta ☺ e sensibila tarebine ca nu s.a ars motorașul sau pompita ce mai e...
Skip ads

  • mosudan

  • Mesaje scrise: 649
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
cataok a scris:Salut . Dupa ceva documentari (pe internet) , am ajuns si eu sa comand un Opel Astra J Sedan 1.4 140cp , culoare You Drive Me Crazy , Classic Pack ,jante aliaj si roata de dimensiuni normala .
Am gasit aici multe lucruri interesante si de aceea m-am decis sa ma alatur si eu acestui forum . Masina a fost comandata pe 12.12 2017 , si sper ca in martie ca va sosi , poate voi prinde si programul rabla. Smile


Sa fie intr-un ceas bun ! Ai facut o alegere buna si asteptare usoara,ca tare este greu sa astepti..! Smile
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Chelebet........oil life a necesitat vreo resetare?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da I-am dat reset la contorul vieții. .oricum e degeaba dar face bine la design... ☺
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Asteptam urmatorul schimb sa vedem daca mobil 1 rezista mai bine
Skip ads

  • cataok

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2018

  • Mesaj Privat
mosudan a scris:
cataok a scris:Salut . Dupa ceva documentari (pe internet) , am ajuns si eu sa comand un Opel Astra J Sedan 1.4 140cp , culoare You Drive Me Crazy , Classic Pack ,jante aliaj si roata de dimensiuni normala .
Am gasit aici multe lucruri interesante si de aceea m-am decis sa ma alatur si eu acestui forum . Masina a fost comandata pe 12.12 2017 , si sper ca in martie ca va sosi , poate voi prinde si programul rabla. Smile


Sa fie intr-un ceas bun ! Ai facut o alegere buna si asteptare usoara,ca tare este greu sa astepti..! Smile


Mersi.Chiar ca e greu . Dar macar asa am avut timp sa citesc destul de mult pe forum .


Ultima modificare facuta de cataok la Lun 22 Jan, 2018 10:33 pm, modificat de 3 ori in total
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da eu zic ca mobil1 nu se compara cu Totalul...ne putem uita pe tabelul cu specificații.. Razz
  • cataok

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Chelebet , vad ca tu ai dat avansul prin decembrie 2016. Cand a sosit masina si cat ai asteptat pentru rabla , fiindca exista posibilitatea ca masina sa vina prin martie iar Rabla sa inceapa in mai si din ce am vazut in contract exista posibilitatea sa achiti valoarea masinii in 30 de zile , altfel el devine nul . Intrebam sa stiu daca pot astepta ,sa zicem ,o luna jumatate pentru Rabla .
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Cataok, sa fie intr-un ceas bun. Ai facut o alegere buna. Bun venit in club. Referitor la rabla, eu zic sa tratezi cu dealer-ul si vezi ce spune daca o poate tine pana incepe rabla, poate faci un act aditional la contract, poate mai achiti din facura sub forma de avans, etc.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am dat avansul prin noiembrie, masina a sosit exact dupa 3 luni de la comandã, am mai așteptat eu inca doua luni cu ea la dealer in curte sa vad de rabla dar s.a introdus pragul de co2 si am luat.o așa fara Rabla...Poți astepta oricat pentru Rabla...nu te obligã nimeni sa iei mașina djn curte de la dealer...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:Da I-am dat reset la contorul vieții. .oricum e degeaba dar face bine la design... ☺


Cum ai dat resetul?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Din capatul manetei intri pe el si dai clr iti apare mesaj "do you want to delete? Yes or no..si selectezi yes si set..si gata..toate astea cu motorul oprit parca..
  • cataok

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
cataok a scris:Multumesc Cosmin si Bau Bau .
1. Pemil stiu ca tu ai pachetul asta Classic Pack din cele citite pe aici , cum se comporta alarma care vine in pachetul asta ? Reactioneaza cand tragi de maner ,lovire exterioara , cand o ridici pe cric?
2 . Cartea de identitate a masinii ( CIV )am inteles ca mai nou vine fara folia aceea de securizare daca stie careva ...


Eu nu am alarma, dar iti pot spune ca nu reactioneaza la lovire, tras de maner..etc.
Urla doar la tractare, in cazul efractiei sau Doamne fereste incendiu. Atat.


Am inteles, mersi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR