Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
si eu care credeam ca circul a plecat de mult din oras. si cand imi arunc ochii ce vad ? "last post by romeodr" si brusc imi revine zambetul pe buze gandindu-ma cat de bestial e loganul si cum nu mai era nimeni sa ne predice despre acest lucru.
Skip ads

  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
chiar daca sau adus imbunatatiri la ea tot D.A.C.I.A. (Daca Ai Cap Iati Alta) ramane Embarassed
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:si eu care credeam ca circul a plecat de mult din oras. si cand imi arunc ochii ce vad ? "last post by romeodr" si brusc imi revine zambetul pe buze gandindu-ma cat de bestial e loganul si cum nu mai era nimeni sa ne predice despre acest lucru.
....este !!! Wink ,sunt in concediu la Vienna....nu ma stresez!!!oricum fata de amarita aia de Corsa....Loganul,este masina !!!
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Laughing
Skip ads

  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
romeo esti miezul din dodoasca daca ai ajuns pana la viena cu LOGANU
F E L I C I T A R I
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ROMEO esti alt miez =)) ... da iti spun pe privat care anume Shocked
ps1: corsa aia amarata te face la orice capitol Wink
ps2: iti merg bine afacerile se pare , daca ai ajuns tocmai la Viena Wink poate in alta viata ajungem si noi pe acolo si ne laudam la altii
ps3 :mi se pare ca am citit undeva printr-un ziar "Orice posesor de Logan inmatriculat in Romania, culoare rosu passion isi poate poza masina in fata Palatului Belvedere fara sa plateasca amenda" . Iti recomand sa incerci !
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Cata rautateeeee...... incredibil!
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Este oftica unora care nu pot accepta deciziile altora::::Very Happy
Skip ads

  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@ bodyaron , ovidium -> EXACT !
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
[quote="romeodr...intrebarea nu iti era adresata tie !..scuza-ma,dar cum adica in 92,erai prea mic,si in 94,(in 2 ani) te-ai facut asa mare ?!..de numai incapeai,decit in mercedes ?
[/quote]
Raspunsul este simplu: in 92 aveam 17 ani iar in 94 aveam 19. Faptul ca am avut prima masina un mercedes nu inseamna ca nu aveam loc in altceva. Pur si simplu asa a fost sa fie intrucat masina am primit-o cadou.
Modul in care analizezi tu lucrurile, lasa mult de dorit. Oare tu ai dat inapoi cand ai trecut de la senator la Dacia? Sau e mai bun loganul decat urmasii senatorului?
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
alaltaieri,am fost de la Vienna,intr-o plimbare pina la Praga ! 650 km dus/intors !...am trecut cu masina de 3.000 km,asa ca pot sa-i dau talpa ! prin multimea de Skoda TDI-uri (1.9)..Loganul se descurca super...140 /150 mers lejer,cu 1.4 mpi....ma gindeam asa pe drum,daca aveam si eu sub capota un 1.9 TDI....eram miez frate.....cum le place unora sa zica pe aici !....aflati fratilor ca am vazut Loganuri,peste tot,pe unde am trecut...prin Viena circula deja si citeva Sandero !....apropo am 3.700 km la bord,deja,si consumul mediu aratat de CB ,este de 6.0 !...pai numai astazi cind am fost pina la Bratislava; nu am lasat-o sub 150 km /h...sunt numai 70 km pina acolo...de autostrada !..si majoritate din drum ,cam 60 % mers cu aerul conditionat dat drumul....aer frate de ingheti in masina,nu lesinatura de aia ca la climatrinicul lui socra-meu....in GOLF 4 tdi ! Wink ,!
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca la 150 loganul tau merge lejer inseamna ca un logan cu 1.6 16v merge lejer la 215-220 viteza de croaziera.si asta cu un consum mediu demn de o comedie-sf!de ceva timp am facut cam 4000km in occident.majoritatea pe autostrada cu un vw touran diesel de 1.9 si 110cai.consum mediu 7,2.altii prietenii cu vectra b diesel cu motor de 2000 au avut consum de 6.2-6.3.viteza cam 120-.140 cea mai mare perioada a timpului.iar tu ne spui noua ca masina ta ia 6 mediu la 3000km?poate cei de pe daciaclub te cred dar noi nu!minte-ne si cu consumul pana la iesire din tara!parca 5%nu?cu motorul nou nu?
Skip ads

  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
este aerodinamica dodoasca si nu consuma mult Smile
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:
ZouZou a scris:si eu care credeam ca circul a plecat de mult din oras. si cand imi arunc ochii ce vad ? "last post by romeodr" si brusc imi revine zambetul pe buze gandindu-ma cat de bestial e loganul si cum nu mai era nimeni sa ne predice despre acest lucru.
....este !!! Wink ,sunt in concediu la Vienna....nu ma stresez!!!oricum fata de amarita aia de Corsa....Loganul,este masina !!!


nea romeo ai dreptate, ca loganul e masina, dar corsa mea cred ca e ozn cu un consum de 2.5 L/100km la o viteza de 180 la ora si cu aer conditionat ca nu am gasit d'aia cu climatronic (dadeam flashuri la Audi Q7 si VW Touareg sa se dea din fata). Am uitat sa spun ca i-am modificat si rotile si le-am pus mai mari oleaca (probabil de aici consumul mai mic si viteza mai mare). Iarna nush ce sa ma fac cu ea, ca de la sistemul auxiliar de incalzire stau cu geamurile deschise. daca mai dau drumu si la incalzire in scaune ma simt ca vara la 25 de grade, pot sa merg chiar si in slip ca e o atmosfera de vis. singurii care m-au facut oarecum gelos ca masina nu poate chiar atat de multe sunt niste indivizi cu Porche Cayenne si Infinitty. am primit o oferta la care ma gandesc totusi ca spui dumneata ca loganul asta e superb. mi-a oferit un nene 3 loganuri si un sandero pt ea dar inca ma gandesc ca nush uni pun atatea carute. asta a mea erea mica si o strecuram usor pe peste tot. hai poate devenim colegi de breasla la volanul unui golan (eo tot d'ala diesel imi iau ca-mi place cum suna motoru)
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
va fac o poza,cu CB,sa vedeti ,consumul.....consumul mediu,la 3.700 km ,cit am facut pina acum este de 6.0%,,,,,si sunt primii km,cind masina fiind noua, consumul este mai mare !...stiu ca nu credeti,dar este mare diferenta,intre Logan basic,si Phase Deux !..in afara de isonorizarea mult mai buna,cred ca i-au umblat la electronica, in sensul ca trage mult mai bine !..lasin la o parte aspectul interior...si exterior !
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:
romeodr a scris:
ZouZou a scris:si eu care credeam ca circul a plecat de mult din oras. si cand imi arunc ochii ce vad ? "last post by romeodr" si brusc imi revine zambetul pe buze gandindu-ma cat de bestial e loganul si cum nu mai era nimeni sa ne predice despre acest lucru.
....este !!! Wink ,sunt in concediu la Vienna....nu ma stresez!!!oricum fata de amarita aia de Corsa....Loganul,este masina !!!


nea romeo ai dreptate, ca loganul e masina, dar corsa mea cred ca e ozn cu un consum de 2.5 L/100km la o viteza de 180 la ora si cu aer conditionat ca nu am gasit d'aia cu climatronic (dadeam flashuri la Audi Q7 si VW Touareg sa se dea din fata). Am uitat sa spun ca i-am modificat si rotile si le-am pus mai mari oleaca (probabil de aici consumul mai mic si viteza mai mare). Iarna nush ce sa ma fac cu ea, ca de la sistemul auxiliar de incalzire stau cu geamurile deschise. daca mai dau drumu si la incalzire in scaune ma simt ca vara la 25 de grade, pot sa merg chiar si in slip ca e o atmosfera de vis. singurii care m-au facut oarecum gelos ca masina nu poate chiar atat de multe sunt niste indivizi cu Porche Cayenne si Infinitty. am primit o oferta la care ma gandesc totusi ca spui dumneata ca loganul asta e superb. mi-a oferit un nene 3 loganuri si un sandero pt ea dar inca ma gandesc ca nush uni pun atatea carute. asta a mea erea mica si o strecuram usor pe peste tot. hai poate devenim colegi de breasla la volanul unui golan (eo tot d'ala diesel imi iau ca-mi place cum suna motoru)
...ZouZou,eu ma plimb de o saptamina pe autostrazile astea,din,vest,sa zicem,....si Pase Deux..face fourori,lasind, la o parte faptul,ca rupe asfaltul cu numai 1.4 mpi 8v.....se uita lumea la el in draci...unii merg paralel,asa cu tine,pe drum,numai sa se hizleasca mai bine..!!!.....si pe aici in general,romanii,sunt prietenosi,intre ei,se saluta se clacsoneaza,isi fac cu mina..etc...tu de ce nu poti fi asa ??? Confused !!!
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
poi si eu ma salut si fac cu mana, dar de obicei cand depasesc diversi bolizi. chiar surad cand le vad figura Smile si iti dai seama ca n-am noua corsa ci cu cea veche. ma gandesc acum sa o schimb pe una noua ca o sa fie si mai rea. dar tot ma gandesc la varianta cu 3 loganuri si un sandero ca mi-a zis un amic ca-i place noul suv de la astia cu loganu. tinand cont ca o masina care ar trebui sa fie de clasa mica e comparata cu un suv de oameni normali chiar imi surade idea. sa vezi ce invidie o sa fie pe unii: ia uite-l pe ala, cu 3 masini de oras si un jeep.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
la cat de antic e motorul ala de 1.4 m-as mira sa umble si la electronica.dar iti repet incearca sa mai tai din aia 6% mediu sau mai tai din elanul ala cu 140 la ora.am condus chiar sute de autovehicule si crede-ma ca nu suntem la scoala si tot ce spune tovarasul profesor asa e!vezi cu mincuna ca s-ar putea sa ramai repetent .
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau,pentru unii,neincrezatori,dar,CB,arata acum la 4.200 km facuti (masina luata de la dealer in 17.07.2008, Wink ,frate ce de km,am facut in nici o luna!),un consum mediu de 6.0 !...majoritatea facuti in regim extra urban,autostrada,3 persoane,aer cond.,dat drumul cam 60% !..nu imi sta in caracter sa mint,si nu as avea de ce !,viteza medie imi arata 57,9 km !.....plec din Vienna....in Croatia ,la Pula ! Wink !, Very Happy !
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pola,se citeste,numele orasului...dar se scrie.......
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Chestionar

Logan Phase Deux
Mai estetic 77%
Mai urat 22%
86 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR