Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Alin-Smith

  • Mesaje scrise: 777
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc foarte mult Edwin.
Skip ads

  • pius

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2003 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Sunt nou pe aici,si va salut pe toti,dar sunt si nou posesor de Opel Astra G 1.4 benzina,cutie automata,2003,si cam atat stiu ,deoarece cartea ei este in olandeza.
V-as ruga daca puteti sa-mi dati mai multe informatii dupa VIN : WOLOTGF4835153677., mai ales m-ar interesa ce tip de cutie automata este dar si alte amanunte.
Va multumesc anticipat.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
pius a scris:Buna ziua,
Sunt nou pe aici,si va salut pe toti,dar sunt si nou posesor de Opel Astra G 1.4 benzina,cutie automata,2003,si cam atat stiu ,deoarece cartea ei este in olandeza.
V-as ruga daca puteti sa-mi dati mai multe informatii dupa VIN : WOLOTGF4835153677., mai ales m-ar interesa ce tip de cutie automata este dar si alte amanunte.
Va multumesc anticipat.

W0L:General Motors
0:Normal Vehicle
T:Astra
G:Astra
F48:5 Door Hatch
3:2003
data fabr. 26.02.2003
5:Antwerp
153677:SERIAL NUMBER
serie motor: 20AW0180

2F4 = RADIO DE MAªINà 500 2J1 = CAPAC INTERIOR UªÃ STANDARD 4AU = VOPSEA EXTERIOR,VEZI DIAGRAMA CU TIPURI DE VOPSEA DIN INTRODUCEREA LA CATALOG 80I = INTERIOR - NEGRU 80X = ORNAMENT INTERIOAR CAROSERIE-NEGRU 80Y = CAPITONAJ PANOU UªÃ, NEGRU A32 = GEAMURI ELECTRICE, FAÞà A88 = TETIERà ACTIVÃ,SCAUN FAÞà AG4 = SCAUN FAÞÃ,VOLAN STÂNGA,DISPOZITIV MANUAL DE REGLARE A ÎNÃLÞIMII AJ3 = PENTRU AIRBAG-UL ªOFERULUI AJ4 = PENTRU AIRBAG-UL PASAGERULUI DIN DREAPTA AP0 = PENTRU AIRBAG-UL LATERAL, LH AP1 = PENTRU AIRBAG-UL LATERAL, RH AQ6 = SPÃTAR REGLABIL SCAUN FAÞà ASF = AIRBAG,LH/RH,CADRU PLAFON AT0 = TETIERÃ,SPATE,STOFÃ, COMPLET AU0 = ÎNCHIZÃTOARE PORTIERà CU TELECOMANDà AY3 = TETIERÃ,FAÞÃ,STOFÃ,COMPLET AY5 = TETIERÃ,SPATE,STOFÃ, CENTRU B76 = PENTRU INSTRUMENTELE CU CADRANE DE CULOARE NEAGRà BB7 = UTILIZAT CU MÂNERE INTERIOARE DE UªÃ CROMATE C87 = LAMPà DE CITIT, SPATE COB = FABRICAT ÎN ANTWERPEN 2 CT1 = PENTRU BELGIA CT1 CT1 DA5 = COTIERÃ, SPATE, CENTRU DP6 = CARCASà DT4 = SCRUMIERà ªI BRICHETà FH7 = RAPORT PUNTE 4.12 G61 = 4 FIXARE ªURUB ROATà JL9 = ABS K73 = ALTERNATOR, 70 A L95 = 14 MOTOR PE BENZINà LHD = VEHICUL CU VOLANUL PE PARTEA STÂNGà ML4 = TRANSMISIE AUTOMATÃ, 4 VITEZE MM1 = UTILIAZ CU CUTIE DE VITEZE AUTOMATà N32 = VOLAN, DELUXE N33 = PENTRU COLOANà DE DIRECÞIE CU ÎNCLINARE N40 = SERVODIRECÞIE, RAPORT FIX NC0 = ECHIPAMENT, UNIUNEA EUROPEANà NT4 = EMISII, EEC 05 OHA = GM EUROPE OHA LOCAL P34 = ROATà ªI ANVELOPà DE REZERVà PBJ = CAPITONAJ, HIGHWAY/MALTA PG1 = JANTÃ, DRUM, OÞEL, 6JX15 QED = ANVELOPE, 195/60 R 15-88H T9L = PANOU CAPITONAJ, INTERIOR, MALTA TN5 = BATERIE, 44 AH U96 = BOXÃ, 6, VARIANTA 2 UJ3 VG2 = CEARà DE PROTECÞIE, ªTERGERE W1Y = PENTRU FUNCÞIONAREA RADIO A VOLANULUI W3U = PLÃCUÞà DE IDENTIFICARE, CLUB W3X = MOTOR, SZENTGOTTHARD W4Y W8X = PIESE SUPLIMENTARE, INSTALARE RADIO XA3 = OPEL XA3 XK1 = PENTRU BELGIA XK1 XK5 = ECHIPAMENT, JEWEL XL8 = PENTRU FRECVENÞA DE 433 MHZ XR1 = PLÃCUÞà DE IDENTIFICARE, CONFORT Z0D = PENTRU BELGIA Z0D Z0D Z1F = SENZOR, SISTEM DE REÞINERE, LH Z1Y = VOPSEA, DOUà STRATURI
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
pius a scris:Buna ziua,
Sunt nou pe aici,si va salut pe toti,dar sunt si nou posesor de Opel Astra G 1.4 benzina,cutie automata,2003,si cam atat stiu ,deoarece cartea ei este in olandeza.
V-as ruga daca puteti sa-mi dati mai multe informatii dupa VIN : WOLOTGF4835153677., mai ales m-ar interesa ce tip de cutie automata este dar si alte amanunte.
Va multumesc anticipat.


W0L:General Motors
0:Normal Vehicle
T:Astra
G:Astra
F48:5 Door Hatch
3:2003
5:Antwerp
153677:SERIAL NUMBER


2F4 = RADIO DE MAªINà 500 2J1 = CAPAC INTERIOR UªÃ STANDARD 4AU = VOPSEA EXTERIOR,VEZI DIAGRAMA CU TIPURI DE VOPSEA DIN INTRODUCEREA LA CATALOG 80I = INTERIOR - NEGRU 80X = ORNAMENT INTERIOAR CAROSERIE-NEGRU 80Y = CAPITONAJ PANOU UªÃ, NEGRU A32 = GEAMURI ELECTRICE, FAÞà A88 = TETIERà ACTIVÃ,SCAUN FAÞà AG4 = SCAUN FAÞÃ,VOLAN STÂNGA,DISPOZITIV MANUAL DE REGLARE A ÎNÃLÞIMII AJ3 = PENTRU AIRBAG-UL ªOFERULUI AJ4 = PENTRU AIRBAG-UL PASAGERULUI DIN DREAPTA AP0 = PENTRU AIRBAG-UL LATERAL, LH AP1 = PENTRU AIRBAG-UL LATERAL, RH AQ6 = SPÃTAR REGLABIL SCAUN FAÞà ASF = AIRBAG,LH/RH,CADRU PLAFON AT0 = TETIERÃ,SPATE,STOFÃ, COMPLET AU0 = ÎNCHIZÃTOARE PORTIERà CU TELECOMANDà AY3 = TETIERÃ,FAÞÃ,STOFÃ,COMPLET AY5 = TETIERÃ,SPATE,STOFÃ, CENTRU B76 = PENTRU INSTRUMENTELE CU CADRANE DE CULOARE NEAGRà BB7 = UTILIZAT CU MÂNERE INTERIOARE DE UªÃ CROMATE C87 = LAMPà DE CITIT, SPATE COB = FABRICAT ÎN ANTWERPEN 2 CT1 = PENTRU BELGIA CT1 CT1 DA5 = COTIERÃ, SPATE, CENTRU DP6 = CARCASà DT4 = SCRUMIERà ªI BRICHETà FH7 = RAPORT PUNTE 4.12 G61 = 4 FIXARE ªURUB ROATà JL9 = ABS K73 = ALTERNATOR, 70 A L95 = 14 MOTOR PE BENZINà LHD = VEHICUL CU VOLANUL PE PARTEA STÂNGà ML4 = TRANSMISIE AUTOMATÃ, 4 VITEZE MM1 = UTILIAZ CU CUTIE DE VITEZE AUTOMATà N32 = VOLAN, DELUXE N33 = PENTRU COLOANà DE DIRECÞIE CU ÎNCLINARE N40 = SERVODIRECÞIE, RAPORT FIX NC0 = ECHIPAMENT, UNIUNEA EUROPEANà NT4 = EMISII, EEC 05 OHA = GM EUROPE OHA LOCAL P34 = ROATà ªI ANVELOPà DE REZERVà PBJ = CAPITONAJ, HIGHWAY/MALTA PG1 = JANTÃ, DRUM, OÞEL, 6JX15 QED = ANVELOPE, 195/60 R 15-88H T9L = PANOU CAPITONAJ, INTERIOR, MALTA TN5 = BATERIE, 44 AH U96 = BOXÃ, 6, VARIANTA 2 UJ3 VG2 = CEARà DE PROTECÞIE, ªTERGERE W1Y = PENTRU FUNCÞIONAREA RADIO A VOLANULUI W3U = PLÃCUÞà DE IDENTIFICARE, CLUB W3X = MOTOR, SZENTGOTTHARD W4Y W8X = PIESE SUPLIMENTARE, INSTALARE RADIO XA3 = OPEL XA3 XK1 = PENTRU BELGIA XK1 XK5 = ECHIPAMENT, JEWEL XL8 = PENTRU FRECVENÞA DE 433 MHZ XR1 = PLÃCUÞà DE IDENTIFICARE, CONFORT Z0D = PENTRU BELGIA Z0D Z0D Z1F = SENZOR, SISTEM DE REÞINERE, LH Z1Y = VOPSEA, DOUà STRATURI
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Smile super tare @edwin am citat amandoi in acelasi timp pt @pius
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
stefan_ciocoiu a scris:Smile super tare @edwin am citat amandoi in acelasi timp pt @pius

Diferenþa este de 2 min Very Happy
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Are vreo insemnatate daca la cutia de viteze imi scrie "sporty"? Sau e doar asa de model, avand rapoartele normale de f17.(din epc am luat).
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca nu v-ati mai grabi si ati pune optiunile una sub alta, ar fi o treaba.
bafta.

stefan_ciocoiu a scris:la vin-uri nu exista sa incerci trebuie sa iti iasa si sa spui exact ce dotari are masina altfel duci in eroare omul,daca ai epc -ul instalat e imposibil sa nu-l poti decoda
iar ca raspuns la asta, cu toate ca nu meritai niciun raspuns la cum ai pus problema, afla ca nu sunt asa de incompetent. numai ca unele persoane nu au altceva mai bun de facut in viata decat sa stea toata ziua pe acest forum (poate si eu stau un sfert din zi). si ca in situatia de mai sus, post-eaza decodarea vin-ului inaintea altora.
de aici si "am sa incerc", pentru ca nu are rost sa dea doua persoane acelasi raspuns.
in fine.. elanul si bucuria de a fi proapat venit in forum, dorinta de adunare de stelute, poate duce implicit la jicnirea altor user-i. bafta

vladf a scris:Are vreo insemnatate daca la cutia de viteze imi scrie "sporty"? Sau e doar asa de model, avand rapoartele normale de f17.(din epc am luat).
DA. Cutie sport. Probabil rapoarte mai scurte. Daca ai sa te uiti in manual, undeva pe la sfarsit, ai sa vezi consumurile date pentru cutie manuala/sport/automata. (pe la pag 259-262 in pdf-ul de la vauxhall astra)
LE: si consum mai mare cu 0.2 l/100km (declarat) fata de cutia manuala "normala".
Skip ads

  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu are rost sa intru in polemici cu tine @m1SH ,de incompetenta nu a zis nimeni nimic,sa nu crezi ca acuma eu cu @edwin ne luam la intrecere care decodeaza vin-ul mai repede,era o pura coincidenta ,din cauza ca am vrut sa-i ajutam pe anumiti colegi, uitate mai sus sa vezi cate vin-uri am decodat .
Imi cer scuze daca am jicnit pe cineva,nu am vrut sa se intample acest lucru.Scuze de off topic.
  • pius

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2003 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Va multumesc la amandoi colegii -Edwin si Stefan Ciocoiu pentru promtitudinea si exactitatea raspunsului la nelamuririle mele privid noua achizitie
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@Alin-Smith si @pius: cu multã plãcere. Numai bine.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cu placere @pius
Skip ads

  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am inteles ca filtrul de particule/polen poate fi de 2 feluri ( de la 2 producatori , DELFI sau BEHR ) ... imi pote spune cineva daca s-ar putea afla ce tip este fara a demonta torpedoul, in functie de certificatul mashinii sau de VIN ?
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
in teorie da. este posibil daca te uiti pe radiatorul/ventilatorul de la ac sa fie aceeasi marca.
lasa vin-ul aici si incercam sa te ajutam.

LE: m-am uitat pentru masina mea. se pare ca nu gasesc diferentiat, adica imi spune de ambele modele. uita-te pe compresorul de ac, pe ventilatoarele de la radioatoare, pe radiatoare.. ar trebui sa fie vreo eticheta.

LE2: l-am gasit mai sus. ma chinui acum sa descifrez.

LE3: @lg88sia se pare ca ai BEHR. sunt destul de sigur ca este BEHR. am cautat in lista de piese pentru masina ta filtrul, si nu imi da decat BEHR.
  • valix5

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Ma puteti ajuta si pe mine sa aflu daca am TC si ESP la un Astra H? Question VIN: W0L0AHL4855189981. Va multumesc
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
valix5 a scris:Ma puteti ajuta si pe mine sa aflu daca am TC si ESP la un Astra H? Question VIN: W0L0AHL4855189981. Va multumesc

Þi-am trimis pe PM. Numai bine.
  • valix5

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Mersi mult Edwin pentru promtitudinea cu care ai raspuns. Tu zici ca daca am ESP inseamna ca sigur am si TC. Sper ca asa este. Iti multumesc inca o data pentru informatii. Very Happy
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
valix5 a scris:Mersi mult Edwin pentru promtitudinea cu care ai raspuns. Tu zici ca daca am ESP inseamna ca sigur am si TC. Sper ca asa este. Iti multumesc inca o data pentru informatii. Very Happy

Þi-am trimis prin PM confirmarea ca ai ºi ESP ºi TC. Numai bine.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
tc fara esp exista dar esp fara tc si abs cu siguranta nu exista http://www.youtube.com/watch?v=T9Y6z7cXxEE
  • lg88sia

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
m1sh a scris:in teorie da. este posibil daca te uiti pe radiatorul/ventilatorul de la ac sa fie aceeasi marca.
lasa vin-ul aici si incercam sa te ajutam.

LE: m-am uitat pentru masina mea. se pare ca nu gasesc diferentiat, adica imi spune de ambele modele. uita-te pe compresorul de ac, pe ventilatoarele de la radioatoare, pe radiatoare.. ar trebui sa fie vreo eticheta.

LE2: l-am gasit mai sus. ma chinui acum sa descifrez.

LE3: @lg88sia se pare ca ai BEHR. sunt destul de sigur ca este BEHR. am cautat in lista de piese pentru masina ta filtrul, si nu imi da decat BEHR.


Multumesc "M1SH" !
Revin cu VIN - ul : W0L0TGF7522050672 pt. a fi sigur 100 %. Smile

p.s. Precizez ca acum 2 ani am schimbat radiatorul de clima si nu-l mai am pe cel original ca sa vad ce marca era .
Multumesc inca o data !
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR