Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Paulll a scris:Luminile de pozitie (de stationare) sunt definite in codul rutier ca lumini de stationare iar daylight sau Daytime running lamp (DRL) sunt lumini de ziua care se folosesc pe timpul zilei si cred ca e pe intelesul tuturor "fara a avea nevoie de un IQ prea ridicat"

Ai incercat si tu o ironie si ai nimerit-o ca nuca in perete. Ia uimeste-ma cu IQ-ul tau mai ridicat decat ale meu si arata-mi unde sunt definite in codul rutier daylight sau Daytime running lamp (DRL). Concret cu articole te rog!
Iscander_88 a scris:Cel din fata imi poate da flsh-uri daca il deranjeaza, nu?

Aha! Deci reactionezi si la flashuri! Nu e musai sa te urmareasca pana opresti. Eu am dat flashuri multora ca tine. Rezultatul: dadeau si faza lunga sa-mi arate ca au. Am aprins si am stins proiectoarele, dar s-au facut ca ploua. Alora din spate le-am semnalizat din stopul de ceata. Tot degeaba. Tu pe unde circuli ca nu te-am intalnit si as vrea sa vad si io cum stingi proiectoarele cand ti se dau flashuri. Desigur ca nu-ti voi da eu flashuri pentru ca esti alergic la ce ti-as putea cere eu!
Iscander_88 a scris:In plus, m-am interesat daca bat puternic proiectoarele mele, am si trecut pe langa masina mea cand avea proiectoarele aprinse in trafic, cat si pe langa altele ca a ea. Si nu, nu deranjeaza.

Ai dracului nemti n-au aflat de proiectoarele tale care nu deranjeaza si le-au interzis pe timp senin! Laughing
Iscander_88 a scris:In Europa sunt interzise, e normal, mi s-ar parea normal sa fie si la noi interzise

Ti s-ar parea normal sa fie interzise si la noi, dar tu le folosesti pentru ca nu deranjeaza. Wow cum mai reusesti sa te contrazici la cateva fraze distanta in acelasi post! Laughing
Iscander_88 a scris:Stai linistit, ca nu sunt ala care e ca un ghimpe pe sosele...

Presupui tu!
Iscander_88 a scris:ar trebui sa iti multumeasca colegii de trafic ca le duci de grija...cu toate ca e ciudat...

Iti fac o propunere: sa mergi cu mine in masina sau mai bine in spatele meu fara sa stiu. Vei fi surprins vazand cati ridica mana in sus (cu toate degetele) in fata mea sau cati clipesc din avarii in semn de multumire. Io zic sa lasi balta presupunerile eronate si sa te concentrezi pe certitudini.
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pfff, biela, esti bunul samaritean. Stai linistit, cum am spus, nu incurc eu ceilalti participanti ca am eu fitze...si cu stopul de ceata nu merg aprins. Mi se pare normal sa fie interzis, si totusi merg cu ele aprinse. Si nu ma contrazic deloc. Daca ar fi interzise la noi (din cate stiu sunt) as merge cu ele aprinse mult mai rar, dar totusi le-as mai aprinde, pe raspunderea mea si banii mei. Daca tu spui ca doar presupun ca nu sunt un ghimpe, inseamna ca ai cu ce sa ma contrazici, corect? Tare as vrea sa vad cu ce ma contrazici ( in afara de proiectoare, am inteles ca ai ochii foarte sensibili si te deranjeaza). La fel pot spune si de tine ca presupui ca toata lumea te saluta...dar nu stiu nimic sigur asa ca ma abtin.
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mai arunca o privire si aici (e in limba romana):
http://www.gandul.info/news...omat-ziua-3223606
Si sa te vad ce vei face atunci cand toata lumea va merge numai cu luminile de zi aprinse si doar tu vei circula ziua mandru cu luminile de intalnire, asa sa fi mai cu moț.
biela-manivela a scris:...Sper ca in 2-3 ani sa imi cumpar Insignia, iar raspunsul este ca nu as merge nici cu Insignia doar cu luminile de stationare aprinse. Daca imi plac cum arata le aprind ma uit la ele pana imi satur retina apoi ma urc la volan si plec cu farurile aprinse.....


P.S.
si atunci vin cu o intrebare: care e diferenta dintre tine si jandarmul acela de care spui tu mai sus?

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Daca ar fi interzise la noi (din cate stiu sunt) as merge cu ele aprinse mult mai rar, dar totusi le-as mai aprinde, pe raspunderea mea si banii mei.

Daca ar fi interzise si stii ca sunt Laughing le-ai aprinde mult mai rar decat cand? Decat acum cand nu sunt interzise desi stii ca sunt? Nu mai am nimic de adaugat in fata unei asemenea logici ilogice!
Paulll a scris:Mai arunca o privire si aici (e in limba romana):
http://www.gandul.info/news...omat-ziua-3223606
Si sa te vad ce vei face atunci cand toata lumea va merge numai cu luminile de zi aprinse si doar tu vei circula ziua mandru cu luminile de intalnire, asa sa fi mai cu moț.

Cocosel, tu poti face diferenta intre timpul prezent si timpul viitor? vor si va sunt la viitor. Cool Momentan discutam despre ce facem in prezent si despre actuala legislatie.
Iar topicul asta (in cazul in care nu ai allat) se refera la cocalarismele unora de a imita luminile Audi, dar nu cu blocuri optice proiectate si calculate, ci cu baghete de leduri sau faruri facute pe genunchi si lipite cu prelandez. Capisci? Daca ai indoiel esti invitatul meu sa arati unde m-am legat de farurile Audi!


Succesuri!
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai sigur nu stiu daca sunt interzise. Tu spui ca nu, dar am auzit cativa ca au luat amenda pentru asta. Daca m-ar opri vre-un politist sau as afla sigur ca sunt interzise, atunci ar fi altfel decat acum. Oricum, eu unul sunt oarecum multumit ca totusi, dai niste raspunsuri bune, si nu mai vi posturi pline cu nimic, asa cum era inainte. Felicitari!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Pai sigur nu stiu daca sunt interzise. Tu spui ca nu, dar am auzit cativa ca au luat amenda pentru asta.

Unde am scris io ca nu sunt interzise? Se poate un citat, un link? Ceva de genu' asta! Decat sa arunci cu vorbe din burta e mai bine sa le sustii concret cu citate! Altfel...
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca nu ai spus ca nu sunt interzise, doar ca nu are ce sa imi faca politia. Si spui ca in topic este vorba despre cocalarisme de baghete lipite...pai in primul post nu ai venit deloc cu astea...ci unele destul de bine facute
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Paulll a scris:P.S.
si atunci vin cu o intrebare: care e diferenta dintre tine si jandarmul acela de care spui tu mai sus?

La ce te referi? Sau nici tu nu stii?
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Adevarul e ca nu ai spus ca nu sunt interzise, doar ca nu are ce sa imi faca politia.

Iar imi pui in carca niste cuvinte care nu imi apartin! Io zic sa citesti de zece ori si cu putin noroc intelegi o data. Astfel evitam multe discutii sterile.



Succesuri!
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asa e biela, mea culpa, multumit?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Stiu un oftalmolog bun in Constanta! Cand te hotarasti, anunta-ma! Daca problema nu e de oftalmo, sa stii ca n-am de unde sa recomand un psiholog!
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu am nevoie nici de unde nici de alta, stai linistit. In schimb, ar trebui sa mergi mai rar la oftalmologul tau, asa poate nu o sa te afecteze asa mult proiectoarele mele si probabil nici nu o sa te mai incurc pe sosele...iar la psiholog, ai cumva abonamnet? Daca nu, sunt sigur ca or sa fie destui colegi generosi incat sa punem mama de la mana pentru cateva sedinte.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:In schimb, ar trebui sa mergi mai rar la oftalmologul tau

Ufff! Iar nu esti in stare sa citesti! Unde am scris io ca merg des la oftalmolog? Hai... poti sa arati si ca am scris ca merg rar, dar arata! Oops! Iar nu ai inteles ceea ce ai citit!
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai de viitor vorbim ca asa ai spus si tu: "Sper ca in 2-3 ani sa imi cumpar Insignia" si atunci vei merge cu luminile de intalnire aprinse ziua, nu ca noi toti numai cu cele de zi.
biela-manivela a scris:
Paulll a scris:P.S.
si atunci vin cu o intrebare: care e diferenta dintre tine si jandarmul acela de care spui tu mai sus?

La ce te referi? Sau nici tu nu stii?

Hai sa iti spun o asemanare: IQ-ul

Ok gata si succesuri

P.S. asta e mesajul meu cu numarul 1000.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:iar la psiholog, ai cumva abonamnet?

Lasa naibii presupunerile ca tu nu esti in stare sa intelegi nici lucrurile certe!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Paulll a scris:Pai de viitor vorbim ca asa ai spus si tu: "Sper ca in 2-3 ani sa imi cumpar Insignia" si atunci vei merge cu luminile de intalnire aprinse ziua, nu ca noi toti numai cu cele de zi.

Hai sa-ti traduc! Luminile alea de zi care se presupune ca se vor introduce si la noi sunt ceva total diferit de luminile de ceata pe care le foloseste jandarmul.
Capisci? Sau nu se poate pe motiv de IQ? Cool
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai biela...ai spus ca stii un oftalmolog bun...inseamna ca ai avut de-a face cu el cel putin o data...si daca vreau sa merg acolo sa te anunt...de aici cred ca spui singur ca ai avut de-a face cu el destul de des, daca garantezi pentru el ca e bun si il poti recomanda cu inima deschisa si altora (si stim bine ca tu nu iei pe neverificate nimic,nu?). deci...la naiba ca nu vad nici macar lucrurile certe... Sti biela...o perioada de timp te-am respectat. Spuneai ce trebuia cand trebuia. Asta pana am avut mai mult de-a face cu tine si am vazut cu nu sti niic altceva decat sa iei de buna parerea ta si saiti bati joc de a altora doar ca nu iti coonvine tie... E adevart, ce sustii tu, greu poate ataca cineva asta si sa si aiba efect...dar nu esti singur biela. Vad ca tu ai ramas cu o parte din comunisn, unde nu se respecta parerea altora (asta, din fericire, nu stiu pe propria piele)...pacat.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:pai biela...ai spus ca stii un oftalmolog bun...inseamna ca ai avut de-a face cu el cel putin o data...

Buna logica ta, dar lipseste cu desavarsire! Mai incearca!
Iscander_88 a scris:Vad ca tu ai ramas cu o parte din comunisn, unde nu se respecta parerea altora (asta, din fericire, nu stiu pe propria piele)...pacat.

Apropos tu aveai un anisor cand a picat comunismul! De unde stii cum era atunci? Tot din presupuneri?

Vad ca presupui ca nu respect parerea altora! Iar ai facut o presupunere gresita tocmai pentru ca nu poti vedea certitudinile! Respect parerile altora atat timp cat sunt argumentate corect, nu gen "daca va fi interzisa (din cate stiu este)" Pana acum argumentatia ta a fost de toata jena, bazata pe presupuneri eronate si pe incapacitatea de a citi si intelege ceea ce scrie interlocutorul tau.
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dar crezi ca eu ma chinui sa te conving pe tine de ceva? Nu biela, mi-as bate capul degeaba. Eu imi spun doar parerea, eventual mi-o sustin, dar sa incerc sa te conving de ceva... Cu toate ca am mult timp liber, nu vreau sa il pierd in van sau sa ma cert aiurea. Oricum stiu ca nu te intereseaza parerea mea, dar eu cred ca nu ai ce face acasa oata ziua si toata seara, asa ca stai pe forum, si te iei de cine nu iti place tie, adica mai de toata lumea (poate fi si fals, sigur nu pot sti) iar tie iti mai face si placere asta (pe asta o stiu sigur ). Asa ca, nu incerc sa conving pe nimeni nimic. Cine ma crede, bine. Cine nu, iar bine. Daca cineva e de acord sau nu cu mine, putin conteaza. Mai mult decat toate astea conteaza sa imi respecte decizia, corecta sau nu, atata timp cat nu ii afecteaza. Vad ca tu nu vrei asta....alegerea ta
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca am fost prea subtil: cand toata lumea aprinde proiectoarele de ceata, jandarmul nu face acest lucru asa si tu cand toata lumea va merge numai cu luminile de zi, tu vei merge cu cele de intalnire (ca asa ai spus mai sus).
Hai ca te las sa te contrazici cu celalalt coleg.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR