Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Mai baieti, topicul asta este un versus, nu vi se pare ca sunteti offtopic?
Skip ads

  • pustiukid

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Mai baieti, topicul asta este un versus, nu vi se pare ca sunteti offtopic?


Ba da.
  • pustiukid

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
cimpianadryan a scris:pai turbo ala sa curtat Smile cred ca trebe altul trebe sa desfaci catalizatorul sa sa pui mana pe axul de la turbo sa vezi daca are joc pe orizontal daca are e dus...


boss, ai avut dreptate, am desfacut furtunul de vine din filtrul de aer in turbo si am miscat de ax, are joc mare si sus jos si fata spate, inca nu a inceput sa fluiere, deci acum nu merge turbo daca are jocul asta nu? asta sa fie problema de mi se pare ca trage greu? daca stiti pe undeva preturi la turbo sh imi spuneti si mie. Salut !
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pustiukid a scris:
forbidden27 a scris:Mai baieti, topicul asta este un versus, nu vi se pare ca sunteti offtopic?


Ba da.


se vede ca NU Exclamation
Skip ads

  • pustiukid

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
vezi ma de treaba ta si nu te mai baga tu aiurea.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pustiukid a scris:vezi ma de treaba ta si nu te mai baga tu aiurea.


am inteles sefu.sa traiti Very Happy
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu zic totusi sa te potolesti. Exista pe forum topicuri despre probleme de tot felul, frumos si civilizat ar fi sa te muti acolo. Nu de alta, dar iese o mare varza daca fiecare posteaza aiurea in porumb.
  • pustiukid

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Eu zic totusi sa te potolesti. Exista pe forum topicuri despre probleme de tot felul, frumos si civilizat ar fi sa te muti acolo. Nu de alta, dar iese o mare varza daca fiecare posteaza aiurea in porumb.


mare rautate in Romania asta ! Sad
Skip ads

  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pustiule ajunge cu genul asta de mesaje,continua off-topic prin PM.
Considera acest mesaj un avertisment.
  • pustiukid

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2011

  • Mesaj Privat
CapellaCt a scris:Pustiule ajunge cu genul asta de mesaje,continua off-topic prin PM.
Considera acest mesaj un avertisment.


Da am inteles, stati linistiti ca nu mai postez nimic, nu ca mi-ar fi frica de ceva, oricum opelul o sa-l dau ca nu e masina, si ca sa nu mai fiu off topic zic asa : opelul nu o sa se compare niciodata cu vw, niciodata, VW e VW si e cel mai tare, si cine zice ca face cu 2.0 DTI 101 cai pe 1.9 TDI de 110 cai, ala sa vina la craiova sa ii arat ca il fac cu 1.9 TDI 4 trepte automat. V-am salutat.
  • cimpianadryan

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
acuma ma gandesc ca daca ti-am spus ce are masina ma pricep cat de cat.... Exclamation lucrez de zece ani in domeniul auto si pot sa iti spun ca concernul vw audi sunt cele mai de caca masini din punctul de vedere fiabilitate deci si loganul este de 10 ori mai fiabil decat vw audi skoda seat nu o sa cumpar veci asa ceva nu va vine sa credeti ca la golf 4 se poate strica orice piesa de pe masina opelul nu are modele asa tari ca vw audi dar din punctul meu de vedere opelul bate vw la fiabilitate chiar i da clasa.....
  • cimpianadryan

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2009

  • Mesaj Privat
daca vreti chiar o sa va fac o comparatie astra vs golf 4 sa vedeti cat de mare e diferenta la fiabilitate Mad
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sa fim seriosi, TOATE marile firme europene sunt practic la egalitate, se copiaza reciproc de se rup, isi folosesc motoarele de la unii la altii, asta cand nu-si pun doar marca pe masini identice...
Restul e marketing...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Tipic romanesc.
Se cumpara o masina SH, pret mic, o aduci acasa bucuros de ce scula s-a achizitionat. Trece o saptamana, chilipirul se strica, nu stii ce sa-i faci, la service nu o duci ca "e scump domule". Asa ca intri pe un forum, pui intrebari aiurea pe unde iti vine, iei cheia de 13 si patentul si o strici mai rau. Nu poti sa ii dai de cap si arunci cu noroi in marca. E proaste rau, nu se compara cu TEDEI POWER. Obligatoriu pt a rezolva problemele te adresezi cu "ok boss", si ii iei la misto pe cei care te atentioneaza ca procedezi gresit.
Mai sunteti multi nene, ca ne-am cam saturat de voi.
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Tipic romanesc.
Se cumpara o masina SH, pret mic, o aduci acasa bucuros de ce scula s-a achizitionat. Trece o saptamana, chilipirul se strica, nu stii ce sa-i faci, la service nu o duci ca "e scump domule". Asa ca intri pe un forum, pui intrebari aiurea pe unde iti vine, iei cheia de 13 si patentul si o strici mai rau. Nu poti sa ii dai de cap si arunci cu noroi in marca. E proaste rau, nu se compara cu TEDEI POWER. Obligatoriu pt a rezolva problemele te adresezi cu "ok boss", si ii iei la misto pe cei care te atentioneaza ca procedezi gresit.
Mai sunteti multi nene, ca ne-am cam saturat de voi.



+1
Asa ca sa mai fac si eu un post. Evil or Very Mad
Stai linistit,sunt mult prea multi ca el,de aia unii se cam satura de prostia din tara asta si se duc unde vad cu ochii.
Imi cer scuze de off-topic, dar uneori nu poti sta impasibil la atatia .....
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Tipic romanesc.
Se cumpara o masina SH, pret mic, o aduci acasa bucuros de ce scula s-a achizitionat. Trece o saptamana, chilipirul se strica, nu stii ce sa-i faci, la service nu o duci ca "e scump domule". Asa ca intri pe un forum, pui intrebari aiurea pe unde iti vine, iei cheia de 13 si patentul si o strici mai rau. Nu poti sa ii dai de cap si arunci cu noroi in marca. E proaste rau, nu se compara cu TEDEI POWER. Obligatoriu pt a rezolva problemele te adresezi cu "ok boss", si ii iei la misto pe cei care te atentioneaza ca procedezi gresit.
Mai sunteti multi nene, ca ne-am cam saturat de voi.


Mare adevar !
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Precizare mica dar de mare importanta:
NU "se aduce in tara o masina SH la pret mic"
CI "din nestiinta, lene si alte 999 de motive se ia de la samsar o masina SH la pret mic" Twisted Evil
  • cimi
  • *
  • 1 mesaje
  • din 08 Dec 2012
  • Vectra 2000 Y20DTH
  • Bucuresti
  • cimi

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2012

  • Mesaj Privat
fiderzen a scris:same here, am avut passat b5 1.9 tdi AFN 110cp....fugea bine

acum am vectra b2 2.0 dti cu remap...e cu muuult peste passatul care l-am avut la tot(mai putin la comfort, am si susp sport pe vectra si e de inteles )

nu stiu cum trage un 2.0 dti stock, dar cu remap e foarte vioi Smile


sunt posesor de vectra a 1.7td, vectra b 2.0 dti 101cp si am sh un passat p italia din 98 afn are codu motor sh am inteles ca are in jur de 110 cai. pasatu si vectra au cam aceeasi km 320 000. la vectra va zic ca e masina mea de zi cu zi ca am schimbat jumate de motor la 280 de mii... asta insemnand ca din motorul vechi a mai ramas blocu motor cu pistoane sh segmenti:))) care naveau pic de joc la 280 de mii... masina trage ft bne, am jante p 17 la ea. passatu acum lam luat nush dak a avut sau nu prb dar are cu vreo 2 mii km mai putin decat vectra. dupa parerea mea e net superior opelului si la tras si la orice chiar dak vam sp ca opelul e masina mea la care chiar tin. si la viteza si la orice ii da clasa. passatul il vand pt ca nu vreau sa dau o gramada de bani la inscris si pt ca la opel cu banii care ias da la pasat p un cap de bara fac toata fata...consumul e cam acelash la amandoua... P.S nu mai aberati ca toti ne cun masinile destul de bine.... vectra a e din 95 si o am cam de 6 ani in care a facut cam 250000 numai la mne.. acum are 450 000. nam schimbat la ea decat ulei diltre si 2 capete de bara si cand am luato proprietaru ii sch ambreiajul... in rest motorina si forja cat cuprinde si cand sp cat cuprinde ma ref ca nu schimb sub 35000 pt ca nu prea are forta sh vreau demaraj:))) sh pe autostrada cat merge atata ii dau tot timpu pt ca, oricat as alergao nu sare de 6 consum...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Can somebody translate what is written above? Is in romanian or in inculturian?
  • vladutz24

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2010

  • Mesaj Privat
+1 like
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR