Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Frumos ar fi sa mergi la sediul Opel din Germania sa le arati celor de acolo, sa auda si sa vada cu ochii si urechile lor ce jucarii au scos pe piata.
Skip ads

  • poseidon06

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2011

  • Mesaj Privat
burtal a scris:
poseidon06 a scris:Multumesc mult pentru sprijin clau70, dar sunt sigur ca o sa gaseasca alta scuza... de asta vreau sa vb in Germania, pe de-o parte sa imi rezolv problema, pe de alta sa le spun la ce e supus clientul (desi daca ii interesau, ar fi facut ca la Renault Serus o linie din aia care te suna dupa fiecare vizita in service sa te intrebe gradul de satisfactie).


pai nu ai primit scrisorica de la GM dupa primul an de la cumparare in care sa te intrebe daca iti place sau nu ? eu i-am porcait in raspunsul ala pe aia de la GTT si de atunci se executa cu tot ce le cer .....din fericire n-am avut ce sa le mai cer.....poate doar schimbul clasic de etriere (iesise din garantie) ca suspensia mi-au schimbat-o....


I-am porcait si eu pe aia de pe Ferdinand Very Happy Dar ce sa iti mai zic, vb lui @Spire, am mers de la mic pana la al mai mare din Romania, Opel Romania, si tot degeaba. Il admir pe Spire ca s-a dus cu OPC-ul...bine ca ai zis, ca asta urma sa fac si eu, m-ai scutit de alti nervi.
@Visse, sa vezi pe net un filmulet cu unu cu BMW M5 sau M6 din asta nou, l-a distrus cu ranga ca a fost de 3 ori in service ca nu stiu ce avea la cutia de viteze si aia nu i-au rezolvat-o. In Germania. Deci se intampla si la case mai mari.

In alta ordine de idei, in seara asta a mers perfect...nu mai inteleg nimic...

@Spire, ce sa mai zic, te-ai luptat vitejeste...nu ai incercat sa scrii si in Germania? Eu asta vroiam sa fac, urmatorul pas, dar cred ca o sa mai incerc sa ma duc si la Radacini Vitan, ultima sansa... Una peste alta, daca as stii a motorul nu are nimic ca merge asa prost la rece, asta e, m-as resemna si gata.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
@spire: Am vazut ca ti-au oferit posibilitatea de a-ti schimba masina, in cazul in care nu remediaza problema odata cu aparitia acelui soft. De ce nu ai ales acea optiune? E inadmisibil sa varieze ralantiul in halul ala, tinand cont ca au o armata de ingineri si programatori in spate! Nu cred c-au reinventat ei motorul diesel ci l-au luat de la Fiat, marca la care nimeni nu se plange de acest motor 2.0 si din experienta avuta cu Opel vad ca fac numai gainarii.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@ aantonio fii convins ca le-am cerut sa-mi schimbe masina cu una noua sau sa-mi dea banii pe ea inapoi dar au spus ca nu-mi pot schimba masina atata timp cat masina mea nu are o problema care sa impiedice folosirea ei ! Pentru ei variatia aceea de soft este un mizilic ,e ceva de genu " n-are domne nimic merge si asa " cat despre opc niste incompetenti ! Daca nici cu dovezi , nici cu masina tinuta in service de 3 luni de zile nu au putut face nimic atunci mai ne intrebam de ce sunt asa artagosi cei din service pe timpu nostru si pe banii nostrii atata timp cat stiu ca nimeni nu le poate face nimic !
@poseidon le-am scris si celor din germania si nu am primit nici un raspuns ! Ba chiar mai mult le-am scris in nemteste toata patania si nu am primit nici un raspuns ! Parerea mea este ca prea putin le pasa celor din Germania de masinile care ajung in Romania atata timp cat masinile nu sunt fabricate la ei in tara pentru tara noastra !
Skip ads

  • bodo 2010

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
in sfarsit gm-ul face rechemari si ia o amarata de amenda in america.In timp ce coana europa(opel) doarme si ii tremura kilotii sa nu vina americanul sa-i inchida fabricile,PUTIN le da un mare sut in c** imperialistilor de americani!
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
M-a sunat dealerul ca masina mea (1,4 T, motor A14NET) e rechemata ptr. o campanie Rework 13-R-003. Cine stie detalii?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
,,teava de alimentare cu ulei a turbocompresorului pentru a înlocui 13-R-003,, cel putin asa zice un neamt campanie pana in 31/03/2015
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Auzisem de la dealer ca e ceva cu inlocuirea supapei turbo. Pe net n-am gasit nimic. O sa o fac in august la revizie, si revin cu detalii. Or face rechemari si la EDS ?
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
iordantonio a scris:M-a sunat dealerul ca masina mea (1,4 T, motor A14NET) e rechemata ptr. o campanie Rework 13-R-003. Cine stie detalii?

din ce an e masina ? m-am uitat pe myopel ala si la mine se pare ca nu e nici o rechemare
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Cred ca e o porcarie myopel. La mine nu imi apar decat interventiile in service din 2013, in rest pauza.
@iordantonio, EDS nu face rechemari, e un service specializat in Opel, nu e dealer autorizat.
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@burtal , masina mea e din 2010, rechemare de inlocuit ceva pe la turbo.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
si a mea tot din 2010 ....bine este MY11 ca a fost facuta prin septembrie 2010.
am facut cerere la di-bas si mi-au zis ca pentru VIN-ul meu nu este nici o rechemare. deci posibil sa fie afectate doar o parte ?
Skip ads

  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
A mea e din iunie. Rechemarile sunt anuntate de obicei de catre dealerul masinii. Pe mine m-au anuntat, chiar daca n-am facut revizie la ei. Suna la dealer! Eu am mai facut rework la senzorii de pedale, la vas expansiune, si am schimbat glisierele la etrierii de frana spate (...problema arhicunoscuta, nu mai aud trancanit in schimb piuie sporadic placutele spate pe disc mai ales intre 70 si 100).
  • marce

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
problema cu placutele am avut-o si eu, desi inca au "carne"...ruginesc la extremitati, si nu mai culiseaza asa cum ar trebui in acele canale unde sunt fixate, practic raman putin intepenite
la mine au ramas efectiv lipite de disc, s-a rezolvat dupa ce am smirgheluit putin fiecare capat al placutei ca sa indepartez rugina
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Asa e, ruginesc discurile mai ales ca circul f. rar si atmosfera este umeda. O sa le curat si eu pe margini. Daca circul sunetul de piuit dispare, ca se autocurata discul. Dar pot spune ca sistemul frana spate e facut cam prost.
  • AstraJ2011

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Campania se aplicã numai vehiculelor de fabricatie 2010 și 2011 cu motor 1,4 L (LUH / LUJ), care se aflã în urmãtoarele intervale (ultimele cifre) din VIN:
A8 000176 pana la B8 120912
AG 000045 pana la BG 019000
informatie preluata de aici 13-R-003
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
iordantonio a scris:M-a sunat dealerul ca masina mea (1,4 T, motor A14NET) e rechemata ptr. o campanie Rework 13-R-003. Cine stie detalii?


sa ne tii la curent cu ce iti vor "upgrada" la acest rework....
cred ca si masina mea se incadreaza, o sa ma interesez...VIN: A 8049026
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am intrebat azi si la GTT si mi-au zis si ei ca nu exista pentru vin-ul meu recall... vinul e cu BG009524 la coada

dar se pare ca recalul asta e mai vechi... de anul trecut
http://www.astraownersnetwo...317-Recalls/page3
  • soto

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am fost sunat de cei de la reprezentanta acum o saptamana si mi s-a adus la cunosinta faptul ca rebuie sa ma duc cu masina la ei.
Astazi mi-am facut timp si am fost, rechemare pt schimbare conducta alientare cu ulei a turbocompresorului, in 30 de minute s-a rezolvat.
Din ce au spus cei de acolo mai e o campanie pt schimbare de soft.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Din semnatura vad ca ai 1.4 turbo. Ai idee care-i codul campaniei? Update-ul de soft pentru ce este: motor sau altceva? Mersi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR