Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Vigneta nu exista pe 10 zile sau pe o zi?
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
vigneta pt bulgaria este pentru 1 saptamana (10 leva sau 5 euro) 1 luna( 25 leva sau 13 euro) si un an. Sunt aproape sigur ca nu exista pentru 1 zi(pentru autoturisme).

In cazul in care vrei sa-ti iei 2 de 1 saptamana ,mai bine le cumperi pe amandoua la intrarea in tara. S-ar putea sa nu gasesti in localitatea in care vei sta , mai ales daca te intorci in week end.

Concediu frumos!
  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
mersi frumos.am inteles.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cum ziceam intr-un post anterior am stat in concediu si 7 zile la hotelul Trakia Plaza din Sunny Beach. Hotel impecabil ca si curatenie, camere mari, aer conditionat foarte bine gandit, personal foarte amabil, mancare super ok(aveai ce sa mananci la fiecare masa cat sa nu mai poti). Recomand hotelul in ciuda criticilor aiurea de pe amfostacolo.ro.
Click aici
Skip ads

  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
am venit si eu din Sunny Beach.am stat la hotel Yavor Palace.era de 4 stele ,dar erau 3 si putin.camere curate aer conditionat,frigider,masa buna(aveai de unde alege din sortimente).masina am parcat-o(50 leva 7 zile), linga Iberostar la 2 minute de mers pe jos.(hotelul nu are parcare).
la intrare pe autostrada cind am iesit din Varna spre Sunny Beach m-a prins radarul.73 si era 50.mai aveam 500m sa intru pe autostrada stateau imediat dupa ce treci podul.am dat 30€.aveti grija sa nu va tapiti si voi.
la intoarcere cind am venit stateau tot acolo pt ca nu iti dai seama zici ca intri pe autostrada.
am luat 2 vignete.pt intoarcere am luat din Nessebar pt ca in Sunny Beach nu aveau.(la peco)
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am revenit si eu joi de la Nisipurile de Aur,dupa un sejur de 5 nopti la Riu Bolero 4* (Grifid Hotels).

Mancarea foarte buna si diversificata, in special in restaurentele a l carte (restaurant cu specific argentinian , asiatic si bulgaresc) . Pe cel asiatic nu-l recomand decat daca sunteti fani, sincer pe mine nu m-a incantat.

Camera de hotel este mare si foarte frumos decorata. De asemenea in baie exista cada .

Parcarea extrem de scumpa.Costul parcarii pentru 5 nopti a fost de 150 de leva , in parcarea subterana .

Per total este super OK hotelul, dar pentru oameni linistiti , familii cu copii. Eu nu l-am gasit prea interesant , plus ca a cam lipsit distractia pe care speram sa o gasesc .

Majoritatea ocupantilor hotelului erau de origine franceza, germana, rusa si evident , romana .
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am fost 2 ani la rind la riu bolero. eu m-am simtit bine acolo. pentru ca este un club si ai diverse optiuni si pentru ca nu am dus grija copilului. ai si gradinita de 3-4 ore pe zi. am fost un mic imparat in tara lui ( daca pot spune asta) pentru ca nu aveam grija nimanui si cei din jur iti zimbesc mereu ( personalul hotelului). activitati sportive, acvatice, seara spectacole... disco.. in primul an a fost gratuita parcarea , apoi am platit si eu. dar este bine ca masina este in subsolul hotelului si nu in alta parte.
  • mihaintz

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010 A13DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2010

  • Mesaj Privat
In Bulgaria am fost 2 ani la rand in Dyuni la hotel Marina Royal Palace. Ce sa va spun merita pana la ultimul cent. Parcarea este gratuita si chiar pazita de un portar ( poate parea putin, dar tot complexul este inconjurat de un gard de beton de vreo 4 m si nu se intra decat daca esti cazat acolo).
Complexul este practic un mic orasel cu de toate inauntru si nu prea ai timp sa te plictisesti.
Skip ads

  • ovidiucro

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV 100kW 136CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2005

  • Mesaj Privat
mihaintz a scris:...Dyuni la hotel Marina Royal Palace. Ce sa va spun merita pana la ultimul cent...

Poti sa dai mai multe detalii, te rog?
Localizare, preturi, dotari, etc.
  • calinbubu2004

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sincer... merg in bulgaria de 6 ani...si niciodata nu am avut probleme...niciodata nu am dat spaga cum ziceti voi..probabil ca unii dintre voi sunt predestinati spagii....eu unul nu...am fost in 6 statiuni diferite...cu 4 masini diferite...si niciodata nu am avut probleme...anul asta am fost de doua ori..in sunny day...aproape de burgas...si in golden sand...eu recomand cu caldura sa mergeti...in primul rand sunt foarte ospitalieri....si ai ce vedea...e curat peste tot...(pe plaje ma refer)...in hoteluri te trateaza bine....(daca te porti civilizat)....
  • calinbubu2004

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
sincer... merg in bulgaria de 6 ani...si niciodata nu am avut probleme...niciodata nu am dat spaga cum ziceti voi..probabil ca unii dintre voi sunt predestinati spagii....eu unul nu...am fost in 6 statiuni diferite...cu 4 masini diferite...si niciodata nu am avut probleme...anul asta am fost de doua ori..in sunny day...aproape de burgas...si in golden sand...eu recomand cu caldura sa mergeti...in primul rand sunt foarte ospitalieri....si ai ce vedea...e curat peste tot...(pe plaje ma refer)...in hoteluri te trateaza bine....(daca te porti civilizat)....
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
lasa mai calinule
cum sa nu dau spaga
m-a prins cu 85 unde era limita de 50 si depasire pe linia continua.
cand mi-a scos catastiful si cand mi-a spus ce pedepse ma paste imediat am decartatu 60 de parai verzi made in usa.
Skip ads

  • horacer

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2005 1.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vigineta pe o saptamana cost 5 euro
sper sa nu ma insel dar asta imiaduc aminte de asta vara
  • cj12ktn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca se poate plati cu cardul (Visa/Mastercard) Vigneta de bulgaria in vama Giurgiu - Russe? si vreau sa va intreb daca stie cineva de unde sa cumpar leva (giurgiu-russe - varna - sf constantin si elena)? e mai bine sa mergem cu Euro la noi? Am dori sa mergem in vara in concediu in Sf. Constantin si Elena la hotel Sirius... eventual daca a mai fost cineva poate sa imi impartaseasca ceva pareri despre locurile respective... eventual starea drumului din Giurgiu pana in Sf Ct si Elena, etc. Multumesc mult!
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
In vama la ghereta nu se poate plati cu cardul dar vigneta se poate cumpara si de la statiile de benzina unde se poate plati cu cardul. Acum doi ani drumul Ruse-Varna era bun. Atentie ca la iesirea din Varna drumul catre Constantin si Elena nu este foarte bine semnalizat, inainte de urcarea pe un pod se face dreapta pe o strada secundara. Nu stiu cum este la Sirius, eu am stat la Azalia.
  • cj12ktn

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2011

  • Mesaj Privat
multumesc pentru indicatii sla! nu stii ar fi mai bine sa am leva sau euro la intrarea in bulgaria? si ptr vigneta si eventual pentru lucrusoare mici in hotel (eventuale servicii contra-cost, bacsis daca merita Smile samd) ... sau ar accepta si leii nostri? Smile
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
leva nu prea gasesti in Romania, poti sa schimbi linistit euro in leva (cursul oficial 1 euro=1,93 leva, stabil de foarte multi ani, de.. consiliu monetar cu nemtii). Pentru bacsis sa ai leva in bancnote mici ( 2, 5 leva). Eu am dat la camerista 10 leva si o saptamana am avut curatenie extra. E posibil sa fie probleme cu parcarea dar cu 10 leva la baiatul de la receptie s-a gasit loc si pentru mine chiar in fata hotelului, pazit permanent.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
La Bansko nu pleaca nimeni in vacanta de o saptamana a copiilor?
In 2 ani, este a pentru a 5 oara si este super. Inainte plecam la austrieci, dar mi-am dat seama ca nu se merita, in sensul ca pentru 6 zile de stat acolo nu merita sa fac 4 pe drum.
Leva gasesti in apropiere de vama Giurgiu, unde este Petrom, cursul este destul de prost, dar pentru 15 - 20 leva daca ai o urgenta (spaga) nu-i o mare paguba. Confirm ca la Bulgari schimbi mai bine decat la bancile din romanica.
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa merg si eu peste 2 sapt la vecinii nostri bulgari. Am o oferta in Sf. C-tin si Elena. Are cineva vreo parere despre statiunea asta?
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
E o statiune linistita. Eu am stat la Azalia si am fost foarte multumit. De alte hoteluri nu stiu prea multe.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR