Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#ESEDWR - trimiti aparatul la mine, eu ti-l resetez, adica ti-l desperechez de masina veche. Dupa ce il primesti NUMAI cu Tech2/ MDI poti sa il inveti cu display-ul masinii tale + codul de securitate al tau (de pe CAR PASS) SAU mi le trimiti pe ambele (display actual + radio nou) si iti fac eu operatiunea.

CristianTM.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
dRR a scris:CID pentru corsa c

CD30 MP3 comunica pe sistemul CAN Bus, acesta s-a introdus la Corsa-C doar din 2005.
Si tot IN PLUS pentru ecranul CID se pare ca nu exista rama OEM, doar cea de GID modificata (taiata, decupata, adaptata,..).
CristianTM.


cid can bus vrea Smile de meriva sau corsa C
  • terror_squad5

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutari,modul bluetooth opel + mufa un pret te rog. (Microfon am).
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
terror_squad5 a scris:Salutari,modul bluetooth opel + mufa un pret te rog. (Microfon am).

Scrie si un pic mai sus, pret modul UHP4 NOU = 100 euro, mufa = 10 euro.

CristianTM.
  • B111STY

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2014

  • Mesaj Privat
m-ar interesa si pe mine un display Gid.Momentan am Bid ia playerul este un cd 30.Pentru un opel vectra c din 2008.Ce alte accesorii mi'ar mai trebuii?si daca le ai la ce pret.Multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
B111STY a scris:m-ar interesa si pe mine un display Gid.Momentan am Bid ia playerul este un cd 30.Pentru un opel vectra c din 2008.Ce alte accesorii mi'ar mai trebuii?si daca le ai la ce pret.Multumesc

Nu am pentru Vectra-C decat CD70 navi cu aux in si display color = 385 euro.

CristianTM.
  • danyprogress

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2013

  • Mesaj Privat
un gid pentru astra h din 2006,eu am cd30 mp3 cat costa? merge doar sa-l pun pe masina sau trebuie imperecheat? cd30-ul de pe masina nu are activat nici un cod.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
GID de Astra-H = 100 euro. Trebuie imperecheat cu radioul masinii cu ajutorul codului de securitate si un Tech2 / MDI (nu merge cu op-com).

CristianTM.
  • danyprogress

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2013

  • Mesaj Privat
inca o intrebare, daca il gasesc la dezmembrari GID-ul, fara a fi desperecheat de pe masina de pe care provine, ar trebuii sa-ti trimit GID-ul cu CD30 mp3 sa le programezi. Cat ar costa si daca se poate ? asta ar insemna doar sa le Montez pe masina sa mearga? In Baia Mare nu stiu pe cineva cu tech 2. Multumesc.
  • florin280788

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Va salut!
Pe Astra mea (2004, Z17DTH) am momentan un CD 30MP3 + GID. Intrebarea mea ar fi : ce part-uri si la ce preturi mi-ar trebui ptr un upgrade la un CD70 Navi si CID aferent? Trebuie imperechiate cu calculatorul masinii? Se poate face" buy-back " sau ceva cu playerul si displayul meu actual? Care este diferenta intre CID opc sau CID non -opc?
Va multumesc, astept raspunsul dvs.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Personal nu fac schimburi, iar daca fac probabil nu sunt avantajoase pentru tine. Vinde ce ai acolo sau valorifica cum vrei.
Preturile pentru un sistem complet cat si pe bucati sunt:
CD70 navi cu intrare de auxiliar in = 150 euro (doar pe gri inchis, orice alta culoare = mai scump !)
Cablu RGB necesar doar ecranului color = 50 euro
Ecran color CID non OPC inseamna cu afisare pe doua linii (Range / Autonomie si Inst. consumpt. / Consum intanateneu) = 300 euro iar CID OPC inseamna cu afisare pe trei linii (Range / Autonomie, Q Consumption / Media de consum si Inst. consumpt. / Consum intanateneu) si bineneteles suporta sigla OPC / VXR = 350 euro
Acestea DACA le iei imperecheate nu ai nevoie de codul masinii tale si nici a masinii de pe care vin. DACA vrei modul de telefon mobil UHP4 cu bluetooth atunci obligatoriu ai nevoie de codul tuturor ! Daca le iei de pe masini diferite ai nevoie de codul lor sau sa fie desperecheate / resetate.

CristianTM.
  • florin280788

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2012

  • Mesaj Privat
De rama adaptoare nu am nevoie? Sau dimensiunea este similara? Comenzile pe volan pe culoarea gri inchis le gasesc la dvs?
Va multumesc!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Rama este inclusa in pretul ecranului, este SH, daca vrei NOUA, se comanda de la Opel = 20 euro (90 lei). Comenzi pe volan nu am, pot sa aduc la comanda la 150 lei (noi) si numai pentru facelift.

CristianTM.
  • florin280788

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ok, am inteles, iti multumesc,voi da drumul la strangerea de fonduri Smile. Eu as vrea comenzile sa fie culoarea gri inchis, care stiu ca nu se mai fac. Eventual voi urmari forumul poate iti pica vreun set culoarea respectiva.
Multumesc,
Stima
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare CD70 navi pentru Astra-H / Zafira-B / Corsa-D pe auriu (SATIN STONE) fabricat de Continental, sigiliat. Pret = 200 euro neg.
Aparatul este resetat, suporta aux in si are ultima versiune de soft 20.06.2008. Prezinta o mica zgaraietura in coltul din dreapta jos.
Acesta se pote cupla cu un ecran GID cu afisare pe doua randuri (pret 100 euro) sau cu un ecran CID cu afisare pe trei randuri, impecabil, fabricat 2010 (350 euro) + cablul RGB necesar ecranului color (50 euro).

De vanzare CD70 navi pentru Vectra-C / Signum / Corsa-C / Meriva- A pe gri inchis (CC METALLIC) fabricat de Siemens-VDO. Pret = 150 euro.
Aparatul este resetat, suporta aux in si are ultima versiune de soft 20.06.2008

De vanzare rama pentru ecranul color (CID) pentru Vectra-C / Signum 2006-2008 (facelift). Pret = 250 lei.
sunt incluse si grilele laterale + rotitele cromate.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • florinpri

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2007 13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Buna seara . Pentru un Opel Meriva din 2004 17dth se poate monta un MP3 si la ce pret
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
florinpri a scris:Buna seara . Pentru un Opel Meriva din 2004 17dth se poate monta un MP3 si la ce pret

Meriva 2004 NU este in aria mea de acoperire, daca era Meriva 2005 era alceva ! Cauta pe forum despre conversia la full CAN Bus.

CristianTM.
  • alex3322

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salve Cristi , noutati pt navigatia de Insignia ? Merci, Alex
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
alex3322 a scris:Salve Cristi , noutati pt navigatia de Insignia ? Merci, Alex

Nu, inca astept prima masina pentru experiment !

CristianTM.
  • ESEDWR

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2005 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2013

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#ESEDWR - trimiti aparatul la mine, eu ti-l resetez, adica ti-l desperechez de masina veche. Dupa ce il primesti NUMAI cu Tech2/ MDI poti sa il inveti cu display-ul masinii tale + codul de securitate al tau (de pe CAR PASS) SAU mi le trimiti pe ambele (display actual + radio nou) si iti fac eu operatiunea.

CristianTM.


Domnule Cristian sunteti un adevarat profesionist, acum am primit coletul, rezultatul este unul foarte bun. Aparatul este vazut de display si pot intra in meniul lui. Recomand la cei care au probleme cu imperecherea CD cu display-ul masinii (cel putin pentru opel) sa apeleze cu incredere la dumneavoastra. Respect!
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR