Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:
jupijohn a scris:Deci.... sa ma bucur ca la Zafira nu ma decat 2 butoane.... inchis- deschis


La modelele noi au pus doar 2 butoane ca au vazut problemele cu geamurile care se inchid din telecomanda si raman deschise etc e plin motortalk de asa ceva. Au mers pe principiul simplu si bun.


din ambele butoane se pot actiona geamurile cu o apasare prelungita.....
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
cristibr a scris:Am optat pentru senzori spate montati la radacini Braila, pret 800lei. Au cerut 900 dar am reusit sa negociez putin. Sunt marca Directed. Am vazut ca aceiasi senzori se vand online cu 400-500 lei. Restul manopera.
Cam scumpi. Cred ca era mai ok daca ii luam pe cei originali.

Cu siguranta ...la banii ãștia mai bine luai pe original la comanda mașinii.Foarte scumpi si pe.zona Brãila. Am sunat la ei pentru revizie anualã si costul este de 700 lei.Mai scumpi decat multi dealeri de pe zona Bucuresti.
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
cristibr a scris:Si pe modelul 2018 e montata puntea watt

Tot ce vine prin programul rabla are punte watt.
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:
Silviu Mustata a scris:
alex1987 a scris:Si eu am gasit portierele inchise dar portbagajul deschis.....dar il suspectez pe fimiu 😊. Ca am gasit cheile in alt loc fata de unde le lasasem.
Afisajul pentru senzori after market montati in reprezentanta cum este ?

La mine arata așa

Și suplimentar piuie din ce in ce mai des pe mãsurã ce te apropii de obstacol. La distanta afișatã se mai adaugã 30cm de siguranțã, deci la 0 nu atingi obstacolul. Meta Systems montați la Rãdãcini Militari cu 750 Ron cu tot cu manoperã.

Silviu cât a costat senzorii de parcare la rãdãcinii? Manoperã cât a fost ?Mi se pare ca ti-a luat foarte mult in conditiile in care senzorii cu acel afișaj costa 90 lei pe situl Meta System?(poate gresesc dar eu asa am vazut)

Atenție ce anume vând la prețul acela și cât costã tot sistemul cu senzorii vopsiți.
Atenție cã în București a început sã de-a cu polei.
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Nu stiu ...tocmai de aceea am întrebat si ...accentuat posibilitatea de a gresi ...🙄🙄
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ceva frumos..
https://youtube.com/watch?v=y0nZn-0v6uQ
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Alexandru074 cat ai vrea sa fie o revizie? Serios acum, asa e cand cu bani de logan iti iei masina straina si nu ai cascaval s-o intreti, e o suma acceptabila zic eu
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
La care logan te referi?Cel din programul rabla la 6000 euro?😆😆😆
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:Alexandru074 cat ai vrea sa fie o revizie? Serios acum, asa e cand cu bani de logan iti iei masina straina si nu ai cascaval s-o intreti, e o suma acceptabila zic eu

Vezi pe siturile dedicate opel ca sunt din ce mai multi utilizatori de masini noi opel care renunțã la garantie din cauza preturilor exorbitante cerute de reprezentante in comparatie cu preturile.reale.per produs .Dacã pentru tine 700 lei reprezintã mãrunțiș pentru alti reprezintã o sumã destul de consistenta.
Si daca.vrei si un pret decent la.o reprezentatã opel pentru revizie (ulei+filtru de ulei)=224 lei .
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
chelebet a scris:
Alexandru074 a scris:Salut Chelebet...astãzi se anunțã -6 grade la Iași,sper ca nu ai trecut la sandale?😃😃

Eu știu vremea cu doua sãptãmâni înainte daca vreti va spun "secretul"
L.E.
Urmãriți vremea in Ohio sau Illinois
Ea va fi exact la fel si la noi dupa doua sãptãmâni Wink
Asta se aplica mai ales pe zona Iasiului cred ca zonele urmaresc aceeași paralelã...


Pacat ca decalajul este de doar 2 saptamani.
Daca era de 6-8 luni, era beton: stiam din ian. in ce perioada sa-mi iau bilete la mare prin early booking...
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
cristibr a scris:Am optat pentru senzori spate montati la radacini Braila, pret 800lei. Au cerut 900 dar am reusit sa negociez putin. Sunt marca Directed. Am vazut ca aceiasi senzori se vand online cu 400-500 lei. Restul manopera.
Cam scumpi. Cred ca era mai ok daca ii luam pe cei originali.


Cristi, si mie mi-au propus sa-mi monteze ei senzori AM, dar cand mi-au spus pretul, am zis ca mai bine ii pun pe lista de optionale, la comanda masinii.
De asemenea, scutul motor: s-au oferit sa il puna cu 500 (scut+manopera). Am zis "pas". Cand le-am dus scutul luat de pe emag cu 200 lei, sa-l monteze, au spus ca tot de ala mi-ar fi pus si ei... si l-au montat gratuit... Wink
Ma mir ca am luat polita pentru torpedou, de la ei, cu 60 lei...
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Ceva frumos..
https://youtube.com/watch?v=y0nZn-0v6uQ

Interesant "garaj"😁😁
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Ceva frumos..
https://youtube.com/watch?v=y0nZn-0v6uQ


Frumos si util, intr-adevar, dar la noi s-ar gasi cativa "binevoitori"sa ti-o taie..., plus ca, probabil primaria ti-ar cere autorizatie de construire si ti-ar lua taxa.
Pe de alta parte, nu mi se pare corect sa tii locul blocat cat timp esti la serviciu sau in concediu...
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:
pantalon a scris:Alexandru074 cat ai vrea sa fie o revizie? Serios acum, asa e cand cu bani de logan iti iei masina straina si nu ai cascaval s-o intreti, e o suma acceptabila zic eu

Vezi pe siturile dedicate opel ca sunt din ce mai multi utilizatori de masini noi opel care renunțã la garantie din cauza preturilor exorbitante cerute de reprezentante in comparatie cu preturile.reale.per produs .Dacã pentru tine 700 lei reprezintã mãrunțiș pentru alti reprezintã o sumã destul de consistenta.
Si daca.vrei si un pret decent la.o reprezentatã opel pentru revizie (ulei+filtru de ulei)=224 lei .


Nu spun ca nu este destul de piperat, dar lucrurile stau asa:

- 700 lei = ulei+filtru ulei+filtru aer+filtru habitaclu ("polen" sau "carbon")
- 224 lei = ulei+filtru ulei.
  • mihai1983

  • Mesaje scrise: 570
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Fratilor, pe net un pachet de revizie opel original pentru un benzinar este 250 lei. La care mai adaugi o manopera de 200 de lei . Si ajungi la 450 - 500 lei maxim o revizie de reprezentanta. Insa cum patronii din Romania sunt ahtiati dupa avere cand prind " prostu" il jupoaie. Am avut ocazia sa stau de vrb cu o asemenea persoana. Discutia s-a terminat in 2 min, ca e om de busines el. Eu unul sunt convins de ce pot face aceste persoane pentru bani. Sa faca pachete promotionale si sa vezi ca vor fi serviceurile pline. O economie de baza spune ca la un rulaj mare cu adaos mai mic au profit mai mare dacat la un rulaj mic cu adaos mare. Restul e can can.
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
De acord cu tine Emil ...numai ca nu te obliga nimeni sa schimbi la ei filtru de aer+filtru habitaclu.
588 lei =ulei +filtru ulei+filtru aer+filtru habitaclu...tot la reprezentanta Opel.
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
mihai1983, ai perfecta dreptate. Patronul roman vrea sa-si recupereze investitia in primul, maxim al doilea an si dupa vrea sa mearga numai pe profit, deci cam 0 investitii.
De asta si turismul a ajuns unde a ajuns... Sad
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Alexandru074 a scris:De acord cu tine Emil ...numai ca nu te obliga nimeni sa schimbi la ei filtru de aer+filtru habitaclu.
588 lei =ulei +filtru ulei+filtru aer+filtru habitaclu...tot la reprezentanta Opel.


Acuma, de la 588 (prin rotunjire 600) la 700 nu-i diferenta mare...
De la Slobozia la Braila ai 100km, de la Slobozia la Bucuresti cam tot 100.
De ce nu faci revizia in Buc? Ziceau niste baieti pe aici ca este un dealer cu oferta buna pe langa podul de pe DN1 la intersectia cu centura Buc..., parca GTT !?
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
mihai1983 a scris:Fratilor, pe net un pachet de revizie opel original pentru un benzinar este 250 lei. La care mai adaugi o manopera de 200 de lei . Si ajungi la 450 - 500 lei maxim o revizie de reprezentanta. Insa cum patronii din Romania sunt ahtiati dupa avere cand prind " prostu" il jupoaie. Am avut ocazia sa stau de vrb cu o asemenea persoana. Discutia s-a terminat in 2 min, ca e om de busines el. Eu unul sunt convins de ce pot face aceste persoane pentru bani. Sa faca pachete promotionale si sa vezi ca vor fi serviceurile pline. O economie de baza spune ca la un rulaj mare cu adaos mai mic au profit mai mare dacat la un rulaj mic cu adaos mare. Restul e can can.

Corect ...👍👍
  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
Alexandru074 a scris:De acord cu tine Emil ...numai ca nu te obliga nimeni sa schimbi la ei filtru de aer+filtru habitaclu.
588 lei =ulei +filtru ulei+filtru aer+filtru habitaclu...tot la reprezentanta Opel.


Acuma, de la 588 (prin rotunjire 600) la 700 nu-i diferenta mare...
De la Slobozia la Braila ai 100km, de la Slobozia la Bucuresti cam tot 100.
De ce nu faci revizia in Buc? Ziceau niste baieti pe aici ca este un dealer cu oferta buna pe langa podul de pe DN1 la intersectia cu centura Buc..., parca GTT !?

Preturile care le-am afișat aici pentru revizie sunt date de expocar Cãlãrași...34 km depãrtare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR