Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Esti OFF TOPIC

Ne-a spart doamna ministru! Sad
Adica incepe programul in doua saptamani, dar nu se pot accesa banii decat la sfarsitul lui iulie. Sad(
Skip ads

  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
da e bine ca poti accesa si au scos pragul de 130co2, ce e sub vor primi ecobonus, super! nu am asteptat degeaba; astept publicarea in monitor.

https://www.agerpres.ro/econ...imentare-12-16-54

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaa, bineeeeee Gratiela! Cool Cool Laughing Laughing Shocked
  • Mask001

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Din ce a zis ea eu nu am inteles ca au scos pragul de 130g
Potrivit ministrului, cei interesaþi vor primi o primã de casare de 6.500 de lei ºi un ecobonus de 1.000 lei la achiziþionarea unui autovehicul cu o emisie de maximum 130 g CO2/km
Ma gandesc ca au tot zis ca la anul va fi prag de 120 si tot asa deci scoaterea lui nu prea are logica.
Zic sa asteptam ceva oficial nu un interviu ca astia se schimba dupa cum bate vantul.
Pe siteul lor nu gasesc nimic http://www.mmediu.ro/
  • alexpTM

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2015

  • Mesaj Privat
@valiaviator - de unde este declaratia asta? inteleg ca pe langa cei 6500 lei mai primesti inca 1000lei daca emisiile sunt sub 130g CO2/km?
Inainte ziceau ca dau inca 1500 daca sunt sub 98g CO2 / km. Ar fi super asa...
Skip ads

  • valiaviator

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Este declaratia Gratielei Gavrilescu, facuta azi, 25.04.2017,cu ocazia participarii la o conferinta despre economia circulara. O gasesti pe Economica.net!
In ce priveste ecobonusul, nu pot sa ma pronunt, e posibil sa fie doar e extragere din context! Daca ar fi asa, cum intelegem noi, ar fi foarte bine!
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Daca era conditionat zicea din prima 75oo lei asa e logic
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Si eu sunt confuz in privinta declaratiei:
1. Fata de proiect acum sunt vehiculate alte sume (ba 6500, ba 7500), iar cu valoarea CO2 ne-a bagat de tot in ceata.
2. Data demararii procesului. Imediat.... pe 5-10 mai.... la sfarsitul lunii iulie....
Deci trebuie sa mai stam 1-2 zile sa apara in monitorul oficial, ca m-am cam saturat de ministrii lui Dragnea.... si sigur Gratiela habar nu are pe ce lume traieste.
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Daa, ne vom clarifica in monitorul oficial.
Cum e scris acolo, toate ecobonusurile sunt detaliate; daca era cu prag zicea de 7500 ron asa e logic
nu mai despartea 6500+1000 lei, sau daca baga cu pragul de 130 nu mai dadea ecobonusul de 1000; eu asa vad logic.
Skip ads

  • Mask001

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Au publicat pe siteul lor
http://www.mmediu.ro/app/we..._aprilie_2017.pdf

"Reamintim cã prima de casare prevãzutã în programul Rabla CLASIC pentru autoturisme mai vechi de 8 ani este de 6.500 lei și se acordã pentru achiziționarea unui autovehicul nou, care genereazã maximum 130 g CO2/km. La aceasta se pot adãuga un ecobonus de 1.700 lei, dacã autovehiculul nou este hibrid, și un ecobonus de 1.000 lei, dacã autovehiculul nou genereazã maximum 98 de g CO2/km."
  • valiaviator

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Se pare ca s-a rezolvat si problema pragului de CO2! Titlul acestui topic este: "Opel Astra Sedan 2017 1.4 turbo 140cp bun de ceva?". Oare la ce s-a gandit initiatorul? Cand l-am vazut, m-am gandit ca aici voi gasi postari ale posesorilor acestei masini, din care noi, viitori posesori, vom putea afla cat mai multe lucruri despre aceasta masina, lucruri pe care nu ti le spune niciun dealer sau niciun site al vreunui producator! Dar, surpriza, se pare ca nu prea sunt multi posesori de Astra Sedan, sau, cei care totusi exista, vor sa pastreze "secretele" pentru ei! De aceea, i-as ruga pe cei ce detin o astfel de masina sa fie mai "curajosi" si sa ne impartaseasca din experienta lor alaturi de acest model: cu ce probleme tehnice s-au intalnit, ce imbunatatiri mai suporta, ce accesorii necesita, ce consum are, samd! Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu aceasta propunere!
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Da...maine ma duc la astia sa mi.o livreze..am stat doua luni degeaba dupa Rabla..asta e..dupa aia va pot descrie mai multe despre masina... Smile
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
O iei fara rabla? Nu mai ai rabdare?
Skip ads

  • Mask001

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Pai de ce nu aștepți Rabla cã din ce stiu asta J se încadreazã. Pt o mașinã mai veche de 8 ani gãsești pe toate siteurile rable de vânzare sau vouchere asta dacã dealerul nu se ocupã sã îți fac rost și sã plãtești o parte din ea (1500-2000 lei)
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Pai dacã are 154co2?
  • Mask001

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Confundam cu diesel..Privește partea bunã: nu mai aștepți programul Smile din pãcate Astra j iese din lista mea împreunã cu megane și altele. Dacã vrea cineva ofertele pt Astra pm sã va las nr de contact și oferta
  • Pancetta

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut. Ma bucur ca v-am gasit. Am urmarit doar acest topic si m-a surprins faptul ca nimeni nu se cearta pe aici... bravo!
Pe scurt, sunt foarte aproape de a plati avansul pentru un Astra Sedan in programul Rabla-1.4, benzina, 140 de cai, oferta Radacini si m-ar interesa parerile utilizatorilor proaspeti Smile
Inca o mica precizare-ar fi prima mea masina, inca fac cursuri de ºofat.
1. Am inteles de aici ca zgomotul resimtit in masina este destul de mare. Asa este? Cat este de deranjant?
2. Am vazut ca masina are o greutate peste medie. Motorul face fata? E 'lenesa' sau ma pot baza pe ea linistit intr-o depasire?
3.Oferta primita- 10750 euro cu dotari standard, inca 550 eur tichetul+ vreo 950 euro pachet Enjoy. Din acest total lipsesc senzorii de parcare si scaunele incalzite.cum vi se pare? Pot negocia ceva in plus?
Multumesc mult.
Mihai
  • Mask001

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Pai Astra j Sedan benzina nu intra in programul rabla. Poate vrei sa zici Astra K care este modelul nou. Eu ți-aș recomanda senzori de parcare spate mai ales la Sedan pt cã mai toate au spatele ridicat și pânã te obișnuiești ar fi pãcat sã o lovești
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Intra la rabla Sedanul 1.4 turbo 140cp start/stop dintre toate benzinarele.
Chebelet are modelul cu cutie automata si trece cu noxele peste pragul asta stupid.
  • deleted-117742

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Mask001, cum adica Opel Astra J Sedan nu intra in Rabla!? Cea care are si Start/Stop intra foarte bine, are emisii de 130!
Ai citit tu undeva, altceva!?

Pancetta, tichetul Rabla este 1450 euro, de unde pana unde ai scos tu 550 euro? Si de unde ai mai scos ca pachetul Enjoy este peste 900 euro, cand in lista este numai 410!?
Tu te-ai uitat pe site-ul Opel, pe vreo lista de preturi, sau vorbesti din auzite?

Pana acum, colegii au postat numai lucruri reale, sau macar veridice ...


Ultima modificare facuta de deleted-117742 la Mie 26 Apr, 2017 9:22 am
  • Pancetta

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut Mask001, multumesc pentru raspuns si pentru recomandarea legata de senzori. De ce spui ca nu se incadreaza in program daca are emisiile de 130g/Km?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR