Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,004
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Reguli de baza in fotbal:
1. Fotbalul se joaca pe goluri.
2. Ca sa castigi un meci, trebuie marchezi cel putin o data.
Pacat. Ne-am facut sperante degeaba. Echipa asta nu merita. Pacat de Lobont.

FELICITARI OLANDA !
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Reguli de baza :
Romanul trebuie sa stea acasa ca este tare prost !
Daca esti prost nu te caca in drum !

Cele doua reguli au fost inclcate flagrant aseara cu rezultatul cunoscut .
Incepind cu pregatirea fizica care lasa mult de dorit si terminind cu asezarea in teren , romanasii nostri s'au facut inca odata de kko ...
Cind am vazut cum transpirau ca niste porci prin comparatie cu olandezii care dadeau impresia ca sint la plimbare in parc si apoi am mai vazut ca nu sint in stare sa se gaseasca pe teren si sa construiasca o faza de atac sau sa se organizeze in aparare ... am preferat sa schimb pe alt program pentru ... linistea mea . Halal "sportivi" ... bine ca au bani si faima ... yak Mad

Bine ca s'a terminat si cu suporterii exhibati ce paralizeaza orasele ... Doamne ca prosti mai sintem , cu sanse slabe de "vindecare" Exclamation

Precizez ca nu am fost , nu sint si sigur nu voi deveni un "adevarat" suporter de fotbal Exclamation
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca am avut dreptate in privinta calificarii Italiei in detrimentul nostru. Ce m-a deranjat f mult aseara a fost atitudinea echipei noastre, care au intrat in teren sperand sa faca 0-0 Frnta cu Italia nicidecum sa castigam meciul.Penibil, nu stim sa atacam, fizic suntem la pamant. Noi fleasca, olandezii jucau dezinvolt. Un meci bun, atat. Cu Italia, restul....bambilici. Olandezii draguti, au jucat la relanti, in prima repriza mie mi s-a parut ca nu au vrut sa marcheze, insa nu se puteau face de ras, bagandu-si-o singuri in poarta.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ca si in viata, daca nu ataci, nu castigi nimic. Vorba lui Liviu, pacat de sperante. Dar in final, ei au ramas cu o groaza de bani si noi cu buza umflata.
Skip ads

  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:De astazi intru si eu in randul pesimistilor(microbisti)... Sad


Uragane , nu stiai ca un pesimist este un optimist bine informat...? Optimist , ai fost . Acu' esti si informat ! Very Happy
Ai nostri ce ar fi vrut , sa-i roage olandezii sa inscrie ? Meciul asta mi-aduce aminte de bancul cu tipul care se ruga zile intregi la Dumnezeu sa castige la loto :
- Da Doamne sa castig si eu la loto !
- Pai du-te bre , odata , si joaca intai , daca vrei sa castigi !
  • georgesand

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ehei, am vazut cat de greu a atarnat penalty-ul din meciul cu Italia. La egalitate de puncte si golaveraj am fi fost in fata lor (victorie in meciul direct), iar "potocala mecanica" geaba ne-a invitat in prima repriza, ca noi nu tinteam sa le dam gol, mai ales ca pasele alor nostri parca erau pentru a scapa de minge si nu pentru a construi vreo faza de atac. Pacat ca le-a lipsit curajul, titlul european a ramas ce-a fost, un vis, pentru ca realitatea a fost un cosmar!
  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma am avut dreptate. S-au calificat Olanda si Italia. De fapt s-a vazut dupa primele doua meciuri din grupa.
  • ovilio`f

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am ramas afis cand Piti a declarat pe baieti ii interesa meciul celalalt si vazand ca Italia are avantaj au decazut moral, in loc sa ii intereseze sa castige. Ca doar vor sa se califice pe greseala lu` altu si nu pe munca lor. Si mai vor la turnee finale.... NU MERITAU. Ce ciobaneasca de spatele blocului.
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
atat putem un meci exceptional pe an(romania-italia) profund dezamagit ,de fapt nu avem jucatori cu adevarat profesionisti avem niste cizme.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
N-ai cu cine dom'le! Niste tarani! Smile
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ultima data cand am trait la intensitate fotbalul la un turneu final, in ceea ce priveste Nationala noastra, a fost la CM din SUA. Atunci am avut ECHIPA, poate una din cele mai bune de pana atunci si cred ca si de atunci incoace. Pana cand nu ne vom ridica cel putin la acel nivel nu avem ce spera. Tactica antijocului la romani deja este proverbiala. De aia nu mai urmaresc fotbal. Deloc. Nu avem atac, nu avem mijloc. Este cea mai mare criza de jucatori de valoare pe care am avut-o vreodata. Mutu pentru mine nu a fost niciodata un jucator profesionist. Are prea multe aere de vedeta decat valoare. Dar chiar si asa, nu este el vinovat ca nu a putut sa ne scoata in lume. NU AVEM ECHIPA! Din pacate.
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Noi ne consumam aici si ai nostri poate au vandut locul Italiei.
Ne-au dat aia 1 milion de Euroi si promisiunea lui Berlusconi ca ne lasa romanii(a se citi romi) in Italia.
Afaceri/aranjamente se fac peste tot, inclusiv in fotbal.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Olandezii au jucat cat de slab au putut, au avut 2 ocazii in care au ratat voit ... i-au invitat pe romani sa bage mingea in poarta insa nu s-au facut intelesi, poate ca trebuia sa le fi spus in limba romana ca ii lasa sa dea gol ... sunt prea slabi, mult prea slabi, nu au orgolii, nu au ambitii, nu au valoare, nu au nimic ...
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Iti spun eu ca au ceva......bani. Si numai asta conteaza . De ce ar fi incercat sa alerge pt culorile Romaniei ?

Ati vazut Turcia? Astia da patrioti . Noi daca avem bani ,nu ne mai intereseaza sa aducem bucurie in sufletul semenilor. Ori , poate au existat interese prea mari, cum spuneam mai sus.Stau si ma gandesc daca nu era mai bine sa se califice Bulgaria in locul nostru !
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Principalul interes in jocuri au ajuns banii.
De aceea fotbalul care este sport rege, este primul la capitolul "blat". La cate ocazii am avut .........(am fost lasati sa jucam, dar ai nostri nu au construit mai nimic), cel mai probabil interesul a fost sa bata italia si ai nostrii sa piarda.
Lipseste orice alta motivatie in afara de bani.

Am avut ceva ore de predat la cateva clase cu profil sportiv fotbal, in unele ore (aplicatii internet - toti trimiteau scrisori la real, chelsea, etc) am ajuns la concluzia ca isi doresc sa joace la echipe mari doar pentru bani..............
  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
costi petrescu a scris:Noi ne consumam aici si ai nostri poate au vandut locul Italiei.
Ne-au dat aia 1 milion de Euroi si promisiunea lui Berlusconi ca ne lasa romanii(a se citi romi) in Italia.
Afaceri/aranjamente se fac peste tot, inclusiv in fotbal.


Si eu gandesc la fel. Mutu joaca in Italia? DA, Codrea? DA, Chivu si altii sunt f atasati de fotbalul Italian! Parerea mea este ca se fac blaturi la orice nivel. Evil or Very Mad
  • syka

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pacat...mare pacat. Ni s-a oferit o sansa dar am dat cu piciorul in balta...cand am vazut ca olandezii nu vor sa ne dea gol si noi nu eram in stare sa legam 2 pase...era sa innebunesc...am mai si ragusit de la atata zbierat...si pt cine?pt unii plini de bani si pe care nu-i intereseaza de noi...ma intreb cum a fost desemnat Mutu cel mai bun jucator din Serie A?!?! Cum spune si imnul:"Desteapta-te romane!" se pare ca nu ne vom destepta niciodata...
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Aiurea! O dati in diverse! Pai daca era pierdeam cu ITALIA! Si gata! E vorba ca nu avem valoare. Ca Olanda e mai buna si cu rezervele decat noi. Hai sa vedem realitatea si sa nu ne ascundem dupa cires.
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu a spus nimeni ca avem valoare(cel putin eu nu am spus), dar prea am dat in meciul asta cu stangu' in dreptu'.
  • georgesand

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2007

  • Mesaj Privat
... si cu dreptu-n pamant!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

trece romania de grupe?
da 42%
nu 44%
nu am treaba cu fotbalul :) 12%
124 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR