Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,464
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cauta airbag in dezmembrari, cele de scaun se mai gasesc, deoarece nu sar foarte des (de obicei la impact sar cele frontale...). Se inlocuieste airbag-ul usor, problema va fi cu reprogramat calculatorul....
Skip ads

  • Delfinash

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am gasit doar scaun cu airbag la 200 de lei. si cu reprogramatul cred ca tot pe aici o sa intreb. important e sa scap de problema cu puntea, cred. asa patesti cand incerci sa eviti matiz-uri albe care se baga in depasiri fara sa se asigure...
  • Starscream

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua, caut un mecanic care ar putea sa imi schimbe pe un astra g z16xep 2003 galeria de admisie, senzorul aferent acesteia si o eventuala curatare EGR.
Galeria si senzorul le-am achizitionat de curand de pe un astra H z16xep 2005.
Multumesc.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,464
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Delfinash, chiar si asa, decat sa dai jos tot scaunul si etc, cred ca iti convine sa schimbi doar airbag-ul
Altfel vei avea probleme la suruburile din spatele sinelor, care sunt puse cu pasta autoblocanta, e o distractie pana le scoti, daca ai noroc sa sesi manance capul, ai pupat camila
starscreamer, vezi pe pagina anterioara, am pus un post despre AutoCSI. Ar mai fi Adam (tot asa, browsezi topicul asta, si ii gasesti datele de contact). Asta a propos de oameni care mai cunosc niste detalii despre opel...
Skip ads

  • Starscream

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mersi domnu jE, am vb. cu omul de la AutoCSI si se rezolva. (cu Adam m-am lamurit....treaba-i oabla ca covrigu la el.)
La Adam iti schimbi uleiul se uita la frane la antigel - 400 de lei.
Daca il intrebi de z16xep si problemele acestui motor legate de consumul de ulei e grav.
  • Saul

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu am fost astazi la Adam in Dambul Rotund si am plecat foarte multumit de acolo. Un ECU sh pe care l-au resetat si l-au "imperecheat" cu ce aveam pe Corsa mea. Baietii sunt profi si pretul de bun simt. Ii recomand cu incredere!
  • djfllo

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
N-ati fost niciunul din cluj cu probleme la antigel (pierderi)?

Stici cumva daca schimba careva oringuri si tecile de la injectoare fara sa desfaca motorul?
  • djfllo

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
A schimbat careva la Adam, tecile la injectoare si oringurile? Vreau sa ma duc la el sa fac operatia asta..
Skip ads

  • kafercj

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Mie mi-a facut motorul Adam( mecanic de la el Janos), segmentare, cu distributie, cu reconditionat chiuloasa, cu tot ce trebuie, si pretul a fost bun( parca 600-700 lei manopera), si totul a fost profi. Diagnoza cu programare de acum peste 20 de minute, imediat s-a uitat vazut care e buba, si asa a fost cum a spus. Supapa bulita, defapt au fost 2 supape duse. Recomand.
  • djfllo

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pana la urma cu ajutorul userului mazak, de aici de pe forum, cred ca rezolv masina in Bistrita. Am gasit un mecanic care stie motoarele astea si ma ajuta... sper sa rezolv doar cu tecile si oringurile...
  • Falcosu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Se pare ca trebuie sa schimb distributia la agila 1.2, imi puteti recomanda un service bun?Pe cineva care cunoaste aceste motoare si a mai schimbat?
  • Saul

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Adam,in Dambu Rotund.
Skip ads

  • flaviii

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salutare, din cate am vazut nu sa mai scris de mult pe acest topic si de aceea scriu in legatura cu ceva parteneri de servis sau ceva servis OK pt Opel prin Cluj ! .

Am un X16XEL 16V 96` + GPL, si acuma mi-am schimbat ambreiajul la ea acuma si de cand mi-am schimbat ambreiajul a inceput sa imi iasa in turatii mai mari asa un fum albastru ca si aburul dar persista putin mai mult, parerea mea ce este de la sonda sonda lambda pt ca altceva nu au desfacut cand au dat cutia jos.

Si inca o chestie se aude in partea dreapta un zgomot ca si cum ar fi ( doua oale ) la gropi si la denivelaturi mai mari.

Multumesc pentru sugestie.
Stima !
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
un electrician/electronist pentru OPEL, profesionist si cu rabdare stie cineva....!? in CLUJ-NAPOCA........!
nu vreau cineva care sa nu stie schema de opel, sau care sunt elementele de baza....de astia m-am cam saturat.

mersi,
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Catalin Dancuta, ai incercat si la Auto CSI pe str. Campina? E la intrarea spre Transcom parca.
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@florinianc pai la ei merg eu de obicei numai ca saptamana aceasta electricianul e bolnav si nu stiu daca revine la inceputul saptamanii.
de obicei sunt destul de aglomerati....merg luni dimineata sa vb cu David sa vad cand revine electricianul.

mersi, week-end fain
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:Catalin Dancuta, ai incercat si la Auto CSI pe str. Campina? E la intrarea spre Transcom parca.

salut,
ieri am foste de dimineata la Auto CSI, si s-a rezolvat problema....totul este perfect functional, asta ptr ca s-a intors electricianul Very Happy
oricum mersi de sfat.

numa bine
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
buna tuturor,

revenind la acest subiect chiar va recomand acest service....AUTO CSI

numai bine,
  • alexmd

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Pentru ca am avut nevoie de curand de un vopsit bara + aripa, recomand Race Auto Pif (momentan pe Lombului) pentru lucrari de tinichegerie - vopsitorie. Elementele vopsite in cazul meu arata super ok!
Poate mai are cineva nevoie...
  • cuibusel

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2005 Z10XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Cei care au fost la AUTO CSI:

Ii recomandati si pt lucrari de mecanica pe modele opel? sau sunt doar buni electronisti?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR