Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da de ce nu-l obliga, el , organu, sa-si puna AC pe motoreta si sa poarte casca, ca doar el e atotstiutor si cunoscator! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu as vrea sa transformam acest topic in partea a 3-a a celui cu politia care isi face sau nu treaba dar nu ma pot abtine sa nu postez 2 poze facute astazi. Este mai mult decat evident ca erau locuri de parcare dar girofarul le da dreptul sa stationeze si in drum.


  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
victor_n a scris:
dumitru florin a scris:Pute sau nu victor_n...este acolo


Hmm ma chinui sa imi aduc aminte cand te-am bagat in seama ... A parca imi aduc aminte de ceva ,ceva legat de tine .
Oricum s-au facut 13 arestari daca am inteles bine sa vedem cati o sa si ramana . Parca vad ca o sa pice 2-3 , mai ales civili ...
Ca si caz imi aduc aminte cand i sa dat permisul inapoi unui tip ce fusese prins circuland cu 240 km/h cu un motor pe drumul catre Mangalia si a cazut o secretara:) . Deci sa fim seriosi , stiu bine ca sunt colegi ce nu fac cinste uniformei , dar cu siguranta unde lucrezi tu biele , sau tu dumitru sunt persoane care nu au ce cauta acolo , diferenta este ca aici e vorba de functionari publici cu statut special(cica). In fine drum bun , si inca astept sa ma cauti dl Biela


Din primul rand pe l-ai scris se vede cat de arogant esti......nu trebuie sa ma bagi tu in seama....aici nu suntem la militie sa-mi comanzi cand sa vb si cand nu....nu uita victor ca aici esti pe un forum....nu esti singurul membru Very Happy
Aaaa era sa uit unde lucrez eu sunt singurul angajat al firmei....si din cei 5 mil dusi de mine personal la trezorerie in fiecare luna .....o parte ajunge si la tine domnule agent ..
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai draga! domnule..Biela!
tu ori ai ceva personal cu Militia? ori esti frustrat din alte motive si te descarci pe forumul asta!..
mai bine las-o asa ca deja ti-ai stricat lmaginea..nu vezi ca lumea sa cam saturat de tine si de ideile tale ...
vad ca ai numai idei copilaresti..sa umblu prin C-ta. cu p... goala.. comisarul x vb. la tel. fara hands-free..
pun pariu ca tu lncalci anumite reguli de circulatie la fiecare 5 min..clnd conduci..
mie mi se pare ca tu esti cocosi acasa ,, cu cei slabi sau ln fata calculatorului...
si acum la sflrsit..daca tot te-ai pis... contra vlntului.. parerea mea este sa vinzi masina..si sa mergi pe jos .. (adica pieton)ca nenea comisarul +lntreaga sectie de militie din satul tau..e cu ochi pe tine, mai baiete..
dar stai asa .. ar mai fi o solutie .. sa te muti.. Very Happy
atlt am avut de spus..
viata lunga lti doresc..
Skip ads

  • gojira

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am luat amenda acum doua saptamani, chiar prima amenda Laughing . 240 de lei si 3 puncte, 82 km/h in localitate. Eu locuiesc in Calarasi. La iesirea inspre Slobozia, se largeste soseaua pe patru benzi. Pe o distanta de un kilometru, in localitate, se circula pe 4 benzi. Ei stateau cu radarul la 100 de metri de indicatorul care anunta iesirea din localitate. Mi se pare normal sa existe limitare de 70 km/h pe acel tronson. Soseaua lata, trafic destul de mic. Nu mi se pare corect modul lor de a "sta la panda", era coada la scris procese verbale... Exista vreo modalitate legala prin care se poate propune amplasarea unui indicator de limitare a vitezei la 70km/h pe acel drum?
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
gojira a scris:Exista vreo modalitate legala prin care se poate propune amplasarea unui indicator de limitare a vitezei la 70km/h pe acel drum?

Evident ca exista...intra pe site-ul brigazii de politie rutiera si o sa gasesti acolo cam ceea ce cauti. Eu am "propus" Smile...si mi s-a aprobat instalarea unui semn de "acces interzis" cu exceptia riveranilor pe strada pe care se afla spitalul unde lucrez. Ideea este ca orice cerere de acest gen trebuie foarte bine argumentata, mai ales in cazul tau, probabil fiind necesare mai multe solicitaridin partea participantilor la trafic din zona aia.
P.S. Acum, daca eu solicit la mine pe strada "accesul interzis" doar pentru ca asa mi se nazare...iar nu cred ca ma va baga cineva in seama Smile
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
mariani a scris:Mai draga! domnule..Biela!
tu ori ai ceva personal cu Militia? ori esti frustrat din alte motive si te descarci pe forumul asta!..
mai bine las-o asa ca deja ti-ai stricat lmaginea..nu vezi ca lumea sa cam saturat de tine si de ideile tale ...
vad ca ai numai idei copilaresti..sa umblu prin C-ta. cu p... goala.. comisarul x vb. la tel. fara hands-free..
pun pariu ca tu lncalci anumite reguli de circulatie la fiecare 5 min..clnd conduci..
mie mi se pare ca tu esti cocosi acasa ,, cu cei slabi sau ln fata calculatorului...
si acum la sflrsit..daca tot te-ai pis... contra vlntului.. parerea mea este sa vinzi masina..si sa mergi pe jos .. (adica pieton)ca nenea comisarul +lntreaga sectie de militie din satul tau..e cu ochi pe tine, mai baiete..
dar stai asa .. ar mai fi o solutie .. sa te muti.. Very Happy
atlt am avut de spus..
viata lunga lti doresc..


Ghici ce! Noi, lumea, nu ne-am saturat de domnul biela si nici de ideile sale. Asta datorita faptului ca aceleasi idei le avem cu totii! A! Ar mai fi o solutie: sa va mutati voi, voi militienii, voi astia care muscati cu cea mai mare nesimtire mana care va hraneste!
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Esti tare haios... Mitule! Laughing
dar de unde sti ca eu sunt Militian?
poate sunt sofer de tlr.. Laughing
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
eu unul sunt convins ca se va face dreptate, fapt demonstrat de evenimentele din ultimul timp. desigur ca nu exista padure fara uscaciuni, dar asta nu inseamna ca sunt toti la fel si ca trebuie sa ii blamam pe cei care isi fac datoria si punsuflet in munca pe care o fac. recomand celor nemultumiti sa stea 8 ore, nu spun 10 si sa dea din maine, sa sufle in fluier, atat la 40 grade cat si la munus10 si sa vada cum e, sau sa stea 12 ore/zi la birou cu dosare in fata. respect pentru cei care muncesc, iar in cazul uscaciunilor, lucrurile se vor clarifica incet incet. este de datoria noastra, a tuturor sa sesizam fapte de coruptie etc la numere de telefon cunoscute.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
O fac eu Exclamation Voi avea: un salar IMENS pentru putina carte care mi se cere, basca tot felul de sporuri, lipsa fricii de somaj, lipsa necesitatii de a fi tot timpul competitiv, pana la pensie, pentru a nu fi dat afara, "protectia" cvasi-Mafioasa a "onorabilei institutii" si multe, multe altele... Evil or Very Mad
Desigur ca voi avea colegi si unele persoane mai "curate", dar probabil nu prea multi... Evil or Very Mad
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mariani a scris:Mai draga! domnule..Biela!
pun pariu ca tu lncalci anumite reguli de circulatie la fiecare 5 min..clnd conduci..

N-ai zis ce faci daca pierzi pariul! Umbli in p..a goala prin centrul Constantei si cu cascheta pe dovleac?

mariani a scris:mie mi se pare ca tu esti cocosi acasa ,, cu cei slabi sau ln fata calculatorului...

Daca ai putea procesa informatia pe care o citesti ai afla ca am fost cocos acasa si m-am lasat calcat in picioare de un gabor frustrat care mi-a inchis gura. Laughing

mariani a scris:si acum la sflrsit..daca tot te-ai pis... contra vlntului.. parerea mea este sa vinzi masina..si sa mergi pe jos .. (adica pieton)ca nenea comisarul +lntreaga sectie de militie din satul tau..e cu ochi pe tine, mai baiete..
dar stai asa .. ar mai fi o solutie .. sa te muti.. Very Happy
atlt am avut de spus..
viata lunga lti doresc..

Stimabile sau coane (ca se poarta la voi), eu nu ma pis impotriva vantului, ci pe niste vantura lume pe care ii platesc din banii mei. Acu' e drept ca io nu vreau sa platesc niste ratati, dar n-am incotro!

P.S.: Daca imi comunici adresa ta iti donez niste carti de gramatica! Nu de alta, dar e pacat sa ti se anuleze niste PV-uri pentru care ai transpirat atat.
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
tin sa ca reamintesc ca sunteti cu totii OFF TOPIC, aici trebuia sa se discute despre o problema, destul de grava, si uite unde s-a ajuns... la insulte (chiar daca sunt cu substrat), propun infiintarea unui topic special pentru asa ceva si aici sa discutam doar in legatura cu problema colegului nostru. cum am spus si in mesajul trecut daca aveti nevoie de un sfat va astept cu un mesaj.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nea zapartane, oamenii cu caºcheta incearca sa ma discrediteze in topicul meu. Pe baza unor presupuneri ei ma acuza pe mine ca n-am facut plecaciuni in fata subcomisarului si nu i-am pupat manuta aia cu care scrie el PV-uri.

Dupa modul in care postezi pe forum consider ca esti unul din purtatorii de uniforma pe care mi-ar face placere sa-i cunosc. Oricum, ai mare noroc cu colegi gen victor_n sau mariani. Cand esti langa ei te evidentiezi si mai tare prin contrast. Laughing
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai draga..Biela!
am mai spus .. esti genul de om atotstiutor..
nu am sa mai lntervin ln topicul tau de 2 bani..ptr. ca nu ma cobor la mintea ta (odihnita)..
sa o tin langa..vad ca esti mahalagiu tare..
pun pariu ca nenea comisarul a vazut ca nu te duce mintea si a facut putina bascalie de tine.. Laughing
lnca o data viata lunga lti doresc..
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mariani, cand vad cata grija imi porti imi amintesc instant despre cainele care moare de batran!
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mai nea Biela...de ce te pui la mintea "odihnitului de Dumnezeu"? Ai uitat proverbul ala din copilarie: "prostul nu e prost destul...pana nu e si fudul!"?
Tu stii ce munca istovitoare duc politistii astia de birou? Tu stii cat stau ei sa "citeasca" dosarele alea care se presupune ca le-ar avea pe birou, cand de fapt toata ziua stau pe internet, joaca solitaire si alte jocuri online. Daca nu as stii acest lucru...as mai zice...dar mi s-a intamplat de prea multe ori sa intru in birourile lor (nu zic cu ce scop) si sa ii vad cum inchideau jocurile, monitoarele si se fastaceau ca nu stiau cum sa scoata mai repede dosarele din dulap sa se prefaca ca ei muncesc.
Cum a spus cineva mai in spate: ne trebuie o schimbare de personal cam in orice minister pt ca in Romania s-a ajuns sa mori cu dreptatea in mana!
PS: Nu va deranjati sa imi raspundeti ironic domnilor, pt ca deja "simt" ca mormaiti cuvinte grele cand cititi acest mesaj. Smile):
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
26mad a scris:eu unul sunt convins ca se va face dreptate, fapt demonstrat de evenimentele din ultimul timp. desigur ca nu exista padure fara uscaciuni, dar asta nu inseamna ca sunt toti la fel si ca trebuie sa ii blamam pe cei care isi fac datoria si punsuflet in munca pe care o fac. recomand celor nemultumiti sa stea 8 ore, nu spun 10 si sa dea din maine, sa sufle in fluier, atat la 40 grade cat si la munus10 si sa vada cum e, sau sa stea 12 ore/zi la birou cu dosare in fata. respect pentru cei care muncesc, iar in cazul uscaciunilor, lucrurile se vor clarifica incet incet. este de datoria noastra, a tuturor sa sesizam fapte de coruptie etc la numere de telefon cunoscute.


Din pacate , cei care isi fac datoria sunt doar exceptii, exista dar in numar mic. In ceea ce priveste recomandarea Dv. trebuie sa va spun ca noi ceilati, "nemilitienii", am ales sa stam toata ziua, de dimineata pana seara, degeaba si sa ne pice banutii din cer.
Actiunile astea de luat fata "la electorat" cu anchete si arestari printre militieni nu ma mai vrajesc de mult. Pana la urma cred ca unica solutie va fi sa ne luam talpasita, asa cum ne recomanda onorabilul mai sus(care daca s-ar gandi putin si-ar da seama ca daca noi plecam el "moare de foame" - deja salariile bugetarilor abia se mai platesc).
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
gojira a scris:Am luat amenda acum doua saptamani, chiar prima amenda Laughing . 240 de lei si 3 puncte, 82 km/h in localitate. Eu locuiesc in Calarasi. La iesirea inspre Slobozia, se largeste soseaua pe patru benzi. Pe o distanta de un kilometru, in localitate, se circula pe 4 benzi. Ei stateau cu radarul la 100 de metri de indicatorul care anunta iesirea din localitate. Mi se pare normal sa existe limitare de 70 km/h pe acel tronson. Soseaua lata, trafic destul de mic. Nu mi se pare corect modul lor de a "sta la panda", era coada la scris procese verbale... Exista vreo modalitate legala prin care se poate propune amplasarea unui indicator de limitare a vitezei la 70km/h pe acel drum?


Pe portiunea aia de drum...multi si-au luat-o si inca cum!...oricum mai multa atentie este binevenita....multa bafta
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mitz1982 a scris: Pana la urma cred ca unica solutie va fi sa ne luam talpasita...


Cam tarziu, nu prea mai sunt locuri... Rolling Eyes
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Aici se vor rezolva problemele doar daca vine vre-un cataclism altfel.............nu .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR