Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:tonytm, banuiesc ca te referi la mine. De aceea vreau sa clarificam. Nu i-am judecat pe cei care au folosit ziua DLR (de fabrica) in locul luminilor de intalnire.
Insa nu am fost de acord cu urmatoarele categorii:
- cei care merg cu luminile de ceata cand nu e ceata;
- cei cu xenoane nesimtite;
- cei care si-au modificat farurile ca sa bage leduri in ele si/sau si-au pus benzi de leduri pe masina;
- cei care merg cu luminile de stationare clasice.


Poti sa adaugi si:
- cei care stationeaza cu farurile aprinse
- cei care au montate leduri albastre, neoane sau alte cacaturi care orbesc
Skip ads

  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
poate poza asta va linisteste
si uitati de cearta
ca tot era vorba de faruri Smile



scuze de off topic
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai, cearta nu mai e, si nici nu a fost Smile cine stie, omul s-o crede la raliuri...si trebuie sa se califice, nu?
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Pai, cearta nu mai e, si nici nu a fost Smile cine stie, omul s-o crede la raliuri...si trebuie sa se califice, nu?


"o fi ceva campion pa sate" poate o sa-l vedem pe eurosport sau invitat la promotor cu un asa "tuning" Laughing
Skip ads

  • r3chinu

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salut....am si eu o problema de cateva zile....are cineva faruri ca a mele si sa fi schimbat ledurile de la pozitie??...a mele nu mai ard nu stiu daca sau ars sau ...ce au......
  • alladyn88

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:
ratoiu2001 a scris:
Daci a scris:Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!


Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....

De ce li se spune proiectoare de ceata?sa mergi cand e ceata, nu noapte si nu ziua. Daca faci parte din aia care merg cu proiectoarele aprinse ziua, ti-as spune vreo doua dar ma abtin


Stiti faptul ca folosirea luminilor necorespunzator(adica nu e ceata=proiectoare stinse) se pedepseste conf legilatiei rutiere cu 2(doua) puncte penalizare si vreo 3 puncte amenda.Si mie imi place cum ii sta la vectra mea cu luminile de intalnire si proiectoarele aprinse,da cand e ceata,totusi,hai sa ne respectam unii pe altii.Va spun eu,daca a-ti conduce asa in Ungaria,Norvegia sau Olanda,nu a-ti mai aprinde si proiectoarele aiurea,sau sa faceti alte smecherii,cu aia nu tine frate,acolo intr-adevar se respecta legea.La noi,doar legea junglei.

In alta ordine de idei,chiar nu am nimic cu devil eye,angel eye,`black eye` si care or mai fi.Vorba unui coleg,fiecare isi pune ce vre in brad,numai sa nu deranjeze pe altcineva in locuri si drumuri publice
Sanatate si virtute
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si in Serbia am vazut cum a fost executat un dobitoc de politist, pentru ca avea proiectoarele aprinse ziua in amiaza mare. No offence, dar eu ii iubesc cel mai mult pe aia care vin noaptea cu proiectoare aprinse si nu e ceata, iar daca au si stopul de ceata aprins, atunci chiar ma topesc dupa ei. Pacat ca nu punem si pe acoperis ca la camioane sau off road.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR