Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • serum

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Hop si eu. Andrei Marian, 17 ani (upi mai sunt 8 zile pana implinesc 18 primaveri Very Happy) Momentan absolvent al liceului M. Vulcanescu, si al scolii de soferi Dinu Very Happy. Tatal meu are o Astra g z16se adusa in vara 82700 km~.
Astept sa iau permisul pentru a putea venii si eu la intalniri Very Happy
Istoric al masinilor ce le-a avut tatal meu:
Dacia 1300
Lada 1200
Dacia 1310
Opel Astra
Skip ads

  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Sunt Cazacu Alexandru 25 ani, Bucuresti, inginer proiectant palete de turbine abur... Necasatorit inca, sunt opeloholic...
Istoric masini:
Dacia 1310 din 1986 - VANDUTA
OPEL Kadett E 1.6D 3 usi din 1986 - Sad DECEDAT
OPEL Kadett E 1.2s 3 usi din 1989 - poze in garajul meu
OPEL Kadett E 1.6i 3 usi din 1991 Twisted Evil - Recent achizitionat in restaurare full - tabla+motor C16NZ

[b]FAN Kadett E
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cristian 25 ani din oradea casatorit fara urmasi deocamdata(in stadiu de proiect se exerseaza intens Twisted Evil ) profesie mecanic Embarassed (nu profesez numai pt mine) in rest curier rapid(rapid cat pot cu dacia papuc diesel Confused ) mandru fost proprietar al 7 oltcituri 5 dacii 1 opel rekord olimpia din 66 kadet 1.6d bmw520 din 77 dacia papuc 1.9 actualmente si ascona my love pasiuni masini si masini si pc si aaaaa da masini
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Jancsi, din Mures, casatorit cu doi baieti, 37 ani, medic anestezist + preparator universitar UMF Tg.Mures.
Masini avute: Renault 5 (1978), Dacia 1310 (1989), Dacia 1410 (1999), Solenza (2003), Passat (2002), Vectra C (2008 - cel din semnatura si garaj), plus multe alte masini de serviciu + ambulante (SMURD).
Hobby: sofatul, calculatoarele si fotografia.
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ai fost securist de aveai renault in anii 80 ?Very Happy
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Anul din paranteza specifica varsta masinii, in 1978 aveam vreo 7-8 ani, asa ca nu puteam avea masina. Renault-ul l-am avut in 1992. Wink
  • aalew

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va salut sunt Alex din Cluj-Napoca sunt un mare fan al acestui forum, chiar daca scriu rar dar intru in fiecare zi intru sa vad noutatile acestui forum ... Am implinit 23 de ani, sunt student la Facultatea de Contructii Cluj-Napoca in cadrul U.T. Cluj anul 4 ca si inginer economist. Lucrez de la 16 ani in domeniul auto accesorii auto, piese auto Dacia. Anul trecut mi-am cumparat cu bani munciti un Opel astra F din 94 2 usi bijuterie nu alta dragostea mea o tratez ca pe iubirea mea. Deocamdata nu sunt insurat dar am o relatie de 7 ani.
Multa sanatate la toti.
  • Zmeutzu

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea. Eu sunt putin mai pe invers ca sa zic asa. Prima data intreb apoi ma prezint. Deja am postat in cateva locuri, dar nu stiam si de topicul acesta. Dar sa trec la subiect.
Vali mi se spune, sunt din Braila, dar acum locuiesc in Bucuresti, necasatorit, fara obligatii, (parca ar fi anunt matrimonial Smile) ) student in ultimul an la U.P.B. Transporturi, muncesc in domeniul auto, si de putin timp am achizitionat un Opel Vectra B din 2001. Nu o fi ea cea mai frumoasa vectra de pe drumurile noastre, dar in ochii mei este, pentru ca e copilasul meu :X
Va salut cu stima inca odata.
Skip ads

  • Cipivectra

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 1.6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
deci din cate se pare eu sunt juniorul forumului:
Sunt Ciprian din Sighisoara Mures student anu 1 la eco si protectia mediului si am o Vectra B 2001 1.6 16v nu am copii:)) Respect pt toti userii forumului. Cu toate ca sunt tanar nu fac exces de viteza. Hobby drumetiile pescuitul si soferituuuull
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Simy, din Bucuresti,23 de ani, de mesrie electrician auto dar lucrez ca sofer pe un Peugeot Expert ('0Cool
masini avute: Dacia 1300 ('76), Dacia Nova ('9Cool, Astra F ('93), Astra G ('02)
Hobby: sofatul, dormitul Very Happy ,masinile si pescuitul
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Remus Hingheru, Timisoara, 22 ani jumate
Nu am copii (da am femei), faculta an terminal, lucrez de acasa, fac chestii pe net
Masini avute : la 16 ani dacie dupaia bitigla, intr-un final Vectra B cu care mor de gat
Iubesc : oamenii cu gandire logica, imi place sa posed lucruri mari si puterince (probabil oi fi complexat) , adeptul distractiilor, curselor/show off legale/ilegale , imi place viteza si il simpatizez pe VladF (se stie)
Urasc : politia comunitara =)) MNNIEZOO

Ah, si imi place ClubOpel , cu toate ca am alta mentalitate decat marea majoritate de aici.
  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Vlad P. student, 22 de ani (imediat )student la Filosofie, dupa care urmeaza Scoala de subofiteri, Iasi ca localitate de domiciliu Razz
Permis de vreo 2 ani jumate` , un opel de vreo 2 ani si`o dacie de mai multi (masina tatalui)
Kilometri.....sunt si aia, vreo 30-40mii la numar, fara evenimente majore (am pupat un Logan in spate la 5km/h)
Imi plac noptile pierdute, atat la invatat cat si la distrat, sofatul , intalnirile de la Iasi cu "copii" ClubOpel,si tot ce tine de latura penala.
Necasatorit, fara planuri de viitor in privinta asta (macar cativa ani buni)
Ocupatii auxiliare pe langa studentie : Coordonator Voluntari al Centrului de Prevenire si Combatere Anti-Drog Iasi, Manager Paintball al unei firme din Iasi, si alte cateva chestii care le fac din placere.
Planuri de viitor?Sunt prea multe sa le pot enumera aici....ma visez c`un Touareg la casa mea si.....si alte cateva pagini de vise Embarassed

ps. Incantat de cunostinta, m`am prezentat dupa 2 ani si....de cand activez pe forumul asta Rolling Eyes
Skip ads

  • B65TRA

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 17d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!
Florin 29 ani, casatorit, inginer, Bucuresti - permis expirat in noiembrie 2007, masini avute:
Oltcit (fabr. 84), Dacia (1997), Vectra (diesel91) + Oltcit (1982) + 1 buc. Dacia pt fratimiu (1987).
hobby: automobile, calculator, excursii (cu masina).
  • Bobby-NOS

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1995 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Hop si yo am aparut:D : Bobby-NOS,20 de anisori, sunt din Toplita-Harghita,student la facultatea de stiinte economice,profilul Finante-Banci,bine-dispus tot timpul:)
Iubesc: muzica,cursele,masinile si viteza:) VTM-ul(viteza pe traseu montan) sau Touge-Battle(cum e la japonezi),
Urasc: soferii prosti,si masinile rele:)
Masini: pfff...din clasa a 2-a conduc,so..pana acum am avut: Opel Kadet 1.3 E Caravan,Kadet 1.6D hatchback &1.6D sedan,Astra 1.8 8v sedan,Senator 3.0i si 2.3TD(schimbat motor omega A) Astra F 1,4 injectie multipunct,momentan Vectra 1.7 DTI,si in maxim 2 saptamani Opel Astra F Cabrio 100% Smile masini in afara de opel,mitsubishi colt Turbo,Seat Ibiza 2005,Golf II 1.6D,2x audi 100 2.3 E quattro,momentan fiat ducato 2008 maxi.
Necasatorit:) dar relatie de 3 anisori jumate,cu dededeyu (opel astra F 1.7 TD Caravan),va chem la nunta pe toti..Smile)
Respect oameni buni!
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu am vazut topicul pana acuma, asa ca:
Cosma Razvan, 33 ani, nascut Tg.Mures, crescut in Sibiu si acuma de 4 ani cu domiciliu in Sebes Alba, de profesie inginer electromecanic, dar lucrez in domeniu industriei lemnului.
Casatorit de 6 ani fara copii (inca).
Auto avute in dotare: Dacia 1300, Dacia 1310, Toyota Tercel, Opel Rekord, Dacia Logan, Opel Frontera si moto Dnepr 600 + Suzuki GS 500.
Hobby: pescuit, calatorii, motociclism (exact de ce nu am timp si nu am voie) Crying or Very sad
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Botea Dragos , nascut in Buzau acum 23 de ani (necasatorit - slava ceruui), Student in Bucuresti la Fac. de Automatica si Calculatoare anul 4 (sper sa fie 5 in toamna) . Muncesc de vreo 2 ani in industria IT
prima masina si actuala : cea din semnatura la care tin foarte mult , visez la o corsa OPC Smile
pasiuni : muntele , muntele , muntele , fotografia , mai nou o corsa Very Happy

ps: misto topicu , nu l-am vazut pana acum
  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
Danut, nascut in Teleorman acum 38 de ani,locuiesc in Bucuresti,casatorit (am doi copii,fetita si baiat)lucrez la prima agentie de publicitate din Romania.
Ca majoritatea prima mea masina a fost o Dacia 1300 SH...a urmat o alta Dacie,de data aceasta noua(printre primele cu zambetul lui Iliescu),din 2003 si pana in prezent sunt posesor de OPEL...primul a fost un Vectra din '89(2.0 benzina) ...a urmat Astra Caravan din '95(1.6 benzina)...acum am Astra Caravan din '2003(2.0 diesel)si sunt foarte multumit de el.
Hobby: Fotbalul,F1,PC,calatoriile si berea(cu prietenii)
  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pe mine ma cheama Embarassed Marius si am 23 de ani Embarassed si sunt din bucuresti...de profesie necasatorit si poimaine fac 2 zile de cand nu am mai baut Laughing ....fost posesor dacia 1310 l din 1997

si actual posesor opel vectra b din 2001 y20dth...se vede pe aici pe forum si pe la intalniri
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,098
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Dupa cateva luni de membru ClubOpel am descoperit acest topic.
Asa ca am sa ma prezint si eu:

mariusgmg = Marius Gerber, am 39 ani, sunt din Iasi, casatorit, am doi copii - doua fete de 7, respectiv 15 ani.
Sunt tehnician radioelectronist statii de emisie Radio-TV si lucrez la Societatea Nationala de Radiocomunicatii.
Am permis de aproximativ 1 an jumatate - deh, acu i-a venit timpul. Ca aproape toata lumea, am avut initial (de fapt o am si acum, ma chinui s-o vand dar nu am dat nici un anunt nicaieri, probabil astept sa vina careva sa vrea s-o cumpere Very Happy ) o Dacie Liberta, iar din aprilie anul curent am un frumos Opel Astra F Caravan, de care sunt foarte multumit. Intr-un an jumatate am acumulat la bord deja aproape 20000 Km pe soselele patriei.
Ca hobby, in primul rand muzica - chiar daca m-am retras din domeniul muzical. Am activat ca si chitarist bass in 3 formatii iesene mai mult sau mai putin cunoscute: Hades (1989-1995), Salata de Sunete (1995-2001) si X-tasy? (2001-2005).
Un alt hobby este Formula 1 - Fan Ferrari de cand ma stiu.
Ca planuri de viitor, nu stiu sa zic exact dar vreau sa mi se indeplineasca macar 90% din ce mi-am propus.
Iar ca viitoare masina, cred ca tot un Opel. Daca cumva va fi alta marca voi ramane un fan declarat ClubOpel Very Happy .
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sa ma prezint si eu: Adrian Iacob din Buzau, momentan dezradacinat prin Belgia, 36 de ani, militar de cariera (de piatra cubica Razz ) fost posesor de Dacia 1310 (an de fabricatie 1990) din 2002 pana in 2006, Nubira 2 CDX din 2006 pana in 2008 (an 2003 de fabricatie la masina) si acum astept sa-mi vina Opelul. Mai am de asteptat vreo luna, sper ca nu mai mult ca sugrum dealerul...
Mici reparatii la Dacie, ca tot omul, la Nubira mi-am bagat nasul ceva mai mult in ea (ca nu vroiam sa ajung la batjocura mecanicilor, ajungand ulterior spaima celor de la Automotor Buzau) si mi-a prins tare bine, membru cuminte pe www.gmclub.ro.
Bucuros sa va cunosc!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR