Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina
  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Tocmai si-a gasit sor-mea masina! Laughing

Deja a sunat si are telul inchis.
e de bine Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ehh Stefan, nu a cumparat-o. Desi avea intentia, noroc ca m-a intrebat pe mine.
  • kristi_bertone

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2007 z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
cea mai mare teapa...poti sa uiti de acel anunt ...este teapa . asa am vrut eu sa fac la achizionarea unui apartament in chirie in italia.si aceasi poveste mi.a zis.. ca locuieste in anglia si ca el nu vine degeaba fara ceva concret la mana...sa trimit bani prin western union cuiva cunoscut sora frate si sa ii trimit lui copia...vrajeala de buftea....pe care se folosesc nu numai romanii...toti strainii fac asa...prin toate tarile se practica magaria asta...LA cat de curios eram sa stiu care e treaba cu magaria asta m.am dus la posta si am intrebat daca au fost facute fraude de genul asta.mi.au zis ca sunt mii de fraude de genul acesta si ca multi au pierdut sume importante de bani. ! ar trebui batutzi la pu...za goala astia de fac dastea...( da nu tre sa manance si gura lor ? ) Smile Smile) Very Happy
  • lenovor60

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Smile)))....am patit-o si eu dar cum este scris si aici : daca este prea bun sa fie adevarat,atunci asa este !
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca si asta e o teapa? am masina la vanzare si am primit acest mail de cineva care cica doreste sa o cumpere Smile evident ca nu am incredere

Hi there, Thank you for getting back to me.Can you assure me that the
vehicle is in good state and that i will not be disappointed with
it.I'm ready to pay your asking price and to be honest, i wanted to
buy this for my Dad and he is a mechanic, but the issue is I'm a
marine biologist and i do have a contract to go for which starts
tomorrow and am leaving any moment from now.The contract is strictly
no call due to the lack of reception on the sea area. But I'm able to
access email anytime as we will make use of laptop so my only quickest
payment option is PayPal as i can send money via PayPal anytime.Since
I'm requesting this transaction to be done via PayPal, i will be
responsible for all the pay pal fee/charges on this transaction and if
you don't have an account with paypal,its pretty easy, safe and
secured to open one. Just log on to www.paypal.com. I hope we can make
the purchase as fast as possible? I have a mover that will come for it
once payment clears and they will be handling the title for me. So i
look forward to hear from you.

Your PayPal e-Mail Address :
Full name:
Firm Price:


Many Thanks
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Masinile nu se platesc decat dupa vizionare, si in nici un caz prin metode de gen pay pal, deoarece taxele sunt maricute, parca asta era politica in afara.
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Auzi ma la el, biolog marin, nu are telefon, da are internet Smile)) Ar trebui sa`i dai un mail si sa`i zici "prietene, exista Skype, poti sa ma suni de pe Skype daca ai internet, dar nu telefon" Smile
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
AlexDmi a scris:Auzi ma la el, biolog marin, nu are telefon, da are internet Smile)) Ar trebui sa`i dai un mail si sa`i zici "prietene, exista Skype, poti sa ma suni de pe Skype daca ai internet, dar nu telefon" Smile


ee l-am lasat sa se simta si el bine. oricum l-am intrebat din ce tara este si nu a mai raspuns.
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
stai linistit @sozel .nu da nici un cont paypal si nici o informatie .4% la 5000e ar fi un 200e comision ptr.paypal.sper sa nu gresesc.
dar nu asta e problema,ma gandesc ca nu cumva sa doreasca a-ti afla datele de pe paypal[ daca ai cont acolo]
eu zic sa nu reactionezi deloc
mesaje de astea cu castiguri fabuloase am primit cu sutele.instant le sterg .nu citesc nici 10 % din ele.
toate doresc date personale.
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nici nu am cont si nici nu o sa-mi fac, cred. decat daca este absolut necesar. am intrat un pic in jocul lui asa sa vedem ce poveste baga Smile
  • gaby2011

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 Y19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Acum cateva luni m-am gandit sa-i cumpar sotie masina si am demarat cautarea pe internet...
Discutia intre mine si tepar...
Stiam de teapa ,dar am vrut sa vad pana unde merge cu idiotenia lui...

TEPAR
Buna ziua,

Va multumesc pentru mesaj. Masina este in stare excelenta, tinuta in garaj si nu a suferit nici un accident. Kilometrajul este real si nu am avut niciodata probleme cu motorul (sau de orice alta natura). Masina arata si functioneaza perfect. Eu sunt primul proprietar, am cumparat-o din Romania si este înca inmatriculata RO. Locuiesc de o perioada impreuna cu sotia mea in Austria, in apropierea orasului Villach, intr-o zona montana superba..
Suntem un cuplu de pensionari (eu am 64 iar sotia mea are 59) si nu mai folosim masina atât de des. Majoritatea calatoriilor pe care le facem sunt cu avionul, asa ca o masina nu mai este utila pentru noi. De asemenea, am vândut proprietatiile noastre din Romania si am cumparat o mica cabana la munte, la 20 de kilometrii de Villach. Cabana este construita pe o vale abrubta si mai mereu acoperita de zapada, de aceea as fi reconosctor daca putem continua conversatia prin e-mail. Semnalul telefonului mobil este foarte slab si trebuie sa parcurgem mai mult de 2 kilometrii pentru o conversatie cat de cat buna. Daca sunteti cu adevarat interesat, noi suntem gata sa facem o excursie în Romania si sa va cunoastem personal. Puteti lua masina pentru un test-drive si orice fel de inspectie.
Va rugam sa ne spuneti unde locuiti! Sunt sigur ca vom gasi un oras frumos în Romania pentru a stabili o intalnire, o regiune acceptabila pentru noi si pentru dumneavoastra in acelasi timp. Am incredere ca aceasta poate fi o afacere buna!

Buna ziua,

Va multumesc pentru mica poveste a familiei Dvs si scurta descriere a masini ,dar sunt interesat sa vizionez masina pentru a va da un raspuns concret.
Locuiesc in Constanta si sigura posibilitate unde as putea vedea masina este aici.
Multumesc si astept raspunsul Dvs.

TEPAR
Salutari,

Va multumim pentru raspunsul prompt. Asa cum v-am spus masina este in stare perfecta si nu are probleme tehnice. Nu exista zgârieturi vizibile si nici rugina. Îmi place sa intretin masina într-o stare buna, asa ca nu cred ca veti gasi ceva în neregula cu ea.
Masina este inmatriculata în Romania si are numere valabile. Toate taxele sunt platite. Am toate actele originale, inclusiv cartea service completa. Puteti utiliza numerele noastre, acest lucru este nici o problema pentru noi.
Asa cum am anuntat deja, suntem în apropierea orasului Villach, Austria (masina este aici de asemenea). Daca sunteti interesat de un test-drive sunt gata sa ne intalnim.
Ne putem întâlni saptamâna viitoare joi sau vineri dimineata la Bucuresti. Aici este inregistrata fiscal masina. Daca sunteti de acord vom cauta un hotel din zona.
Numai bine,
Paul Filimon

Buna seara,

Este bine, pot veni cu un prieten care pleaca joi dimineata (pe 24.02), la Bucuresti. Dupa ce facem un test-drive, as dori sa mergem cu masina la un service autorizat Seat pentru o verificare mai amanuntita. Eu vin si cu banii la mine, daca totul este in regula cu masina putem efectua tranzactia.
Asadar spuneti-mi daca este posibil sa ajungeti joi in Bucuresti.
Multumesc!

TEPAR
Buna ziua,
Sotia mea a facut rezervarea pentru hotel, la Hotel Ambasador ( Blvd. Magheru 8-10 , Bucuresti ). Vom ajunge acolo joi seara iar vineri dimineata ne vom intalnii cu dvs. Va rog sa aproximati o ora la care veti ajunge.
Aceasta este numarul meu de mobil din Romania pe care il vom folosi de cand intram in tara: 0729149942. Ma puteti apela in caz ca intarziati.
ÃŽnainte de a pleca spre Bucuresti, ne dorim pentru sa fim siguri ca veti fi acolo si nu vom conduce in zadar. ... Exista un risc pe care vrem sa-l evitam. Am vorbit cu sotia mea despre acest lucru si avem o propunere pentru dvs. Daca acceptati propunerea noastra, putem veni la intalnire asa cum am convenit ...

Sotia mea va merge mâine la Oficiul Postal din localitate. Ea va transfera 2900 Euro pe numele meu în Romania, la Bucuresti. Sotia mea va fi Expeditorul banilor iar eu voi fi Destinatarul si voi lua înapoi banii de la Oficul Postal din Bucuresti. De îndata ce transferul este facut, va vom trimite o copie a documentului de transfer. Aceasta va fi dovada noastra ca vom veni la Bucuresti pentru a ne intalnii cu dvs. Va trebuii sa ne luam banii inapoi, asa ca va trebui sa venim acolo.
Acelasi lucru il vrem de la dvs. Sotia dumneavoastra sau un prieten poate merge la Oficiul Postal din localitate. Acesta trebuie sa faca un transfer de 2900 Euro pe numele dumneavoastra la Bucuresti utilizand servicul "Western Union". Acesta este un serviciu în cadrul Oficiului Postal în care nu aveti nevoie de un cont bancar. Este un transfer de la o persoana la o persoana care se realizeaza instantaneu. Vom merge imprenuna sa ridicam banii la momentul in care ne vom intalnii. Dupa ce transferul este facut, trebuie sa ne trimiteti o copie dupa documentul de transfer, ca dovada ca veti veni la Bucuresti ...
Va rugam sa întelegeti ca nu solicitam o plata în avans, singurul care poate ridica banii de la Bucuresti sunteti dvs. Nu am acces la banii, doar vreau sa vad ca sunteti Destinatarul banilor in Bucuresti.
Acest transfer va costa aproximativ 80 EUR. De îndata ce vom întâlni va vom voi returna banii cheltuiti pe acest comision. Aceasta este propunerea mea si nu este corect sa platiti vreo taxa in plus. Nu conteaza daca veti decide sa cumparati masina sau nu. În acest fel nu aveti nimic de pierdut.
Speram ca ati înteles mesajul nostru si, de asemenea, nu vrem sa parem nepoliticosi, dar este un drum lung din Villach pentru o intalnire oarba. Asteptam decizia dumneavoastra.
Salutari,
Fam. Filimon

Buna ziua,
Nu stiu ce sa fac ,dar am gasit o masina asemanatoare si nu stiu care dintre ele este varianta potrivita pentru familia mea.
Va trimit mai jos linkul cu masina pe care am gasito.(era vb de aceeasi masina ,dar de data asta era adevaratul propietar)
Va rog sa va ganditi pentru ultimul pret al masini Dvs.
Multumesc si astept raspunsul Dumenavoastra

TEPAR
Buna seara,
Ultimul pret ar fii de 2700 euro, dar aceste detalii le vom discuta pe indelete in momentul in care ne vom intalni.
Cu stima,
Paul Filimon

Esti asa de idiot incat n-ai accesat adresa pe care ti-am dat-o.
Am intrat in jocul tau sa vad care este scopul acestei "tepe". O ultima intrebare ... A pus cineva botul?
Iti urez "multi fraieriiii"
Adio!
M-am gandit mai bine, iti pot oferi "maxim 6 cai frumosi" Smile
  • jun10r

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 zxer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut, eu ma gandeam la altceva cand mai apar genul asta de tepari, sa le fie trimisa foaia prin prin care sa apara ca ai efectuat o plata in valaore de XXX - E dar sa fie facuta in photoshop cu numele si adresa falsa iar cand ajunge la western sa isi ia o mare teapa...iar daca te chinui un pic il poti trimit intr-un orasel mic care sa aibe un singur western si sa il si prinzi Smile.. era doar o propunere!
Skip ads

  • lacv72

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2012

  • Mesaj Privat
salut.ieri a fost postat un anunt pe un site din germania cu o zafira opc,pret foarte bun,fara numar de telefon,numai adresa mail,am scris mail,am primit un raspuns lung,o poveste cu doi pensionari care s-au mutat din germania in danemarca si vor sa vanda masina,fiindca e scupa transcrierea,dar astia n-au cerut bani in avans,vor sa se intalneasca cu mine la hannover.miroase a teapa.
  • cont-sters-60068

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
pune un link:D
  • lacv72

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2012

  • Mesaj Privat
toate datele in legatura cu anuntul respectiv sunt in calculatorul de la locul de munca,in asta de acasa nu am datele,iar anuntul a fost luat jos fiindca le-am scris ca ma intereseaza masina 100% si poate sa ia jos anuntul,am uitat sa precizez ca mail-ul era scris in germana.
  • sfinx

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z22yh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
o sa-ti dai seama ca e teapa cand ajungi la povestea cu western union Smile
  • luci_t

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
gaby2011 a scris:TEPAR
Buna ziua,.................................

exact acelasi mesaj l-am primit si eu anul trecut cand cautam o masina. Cautam opel, dar am dat peste anuntul cu un passat din 2003, aproape 100000km, in poze arata impecabil si cereau doar 3300€ nenegociabil. Doar ca era vorba de un alt orasel din austria si familia parca se numea Rosan Laughing
Mi-am dat seama ca este teapa, dar am continuat sa ne scriem. Mie mi-au cerut 1000€ iar cumnatului meu (care ii scria si el) 1500€ la western. Trebuia sa ne intalnim in oradea desi initial spuneau ca sunt din Arad, dar s-au calmat dupa ce le-a scris cumnatul ca lucreaza in sitemul bancar si stie care este treaba cu tepele, dar daca doresc le trimite un extras de cont in care sa vada ca sunt banii necesari pt masina Laughing Nu au mai raspuns la nici un mail Wink
E simplu de facut un calcul:
drumul dus/intors romania-austria pt 2 persoane aprox 300€
cazare hotel patru stele oradea pt 2 pers aprox 100 €/noapte
comision transfer bani westwern -80€
Ar mai fi ramas din pretul masinii cu maxim 2.700€ ceea ce era f putin raportat la pretul pietei.
LE ip-ul de pe care scriau era din SM, retea rds
Aproppo in perioada respectiva si dupa, antivirusul meu facea ca trenu din cauza virusilor. Daca cautati o masina pe net si scrieti unui vanzator aveti grija si la antivirusul pe care-l folositi
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In februarie poate trec si eu prin RO, nu-mi trimite nimeni niste bani, promit noul Astra OPC la 4999 E Wink
Nu mai imi trebuie, de cand am un Rolls Royce combi pe motorina de la serviciu Rolling Eyes
  • alexalb

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
gaby2011 se pare k tepari ai schimbat locatia .Anul trecut am gasit o Jeta pe autovit la un pret de rupe toate masinile .Acelasi mesaj l-am primit si eu numai k atunci ei erau innu stiu ce localitate din Italia.Le-am cerut vin-ul masini sau o poza cu actele masini sa o verific si au dato in balarii.Cu mine vreau sa ne intalnim la un hotel din Brasov
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
lacv72 a scris:salut.ieri a fost postat un anunt pe un site din germania cu o zafira opc,pret foarte bun,fara numar de telefon,numai adresa mail,am scris mail,am primit un raspuns lung,o poveste cu doi pensionari care s-au mutat din germania in danemarca si vor sa vanda masina,fiindca e scupa transcrierea,dar astia n-au cerut bani in avans,vor sa se intalneasca cu mine la hannover.miroase a teapa.


Chiar ai crede cineva ? Eu am trecut vreo 4 masini din GER in FR, in toate tarile din partea de vest a UE operatia e (aproape) gratuita, ma rog, platesti o taxa identica cu cea a unei tranzactii "autohtone" si, in unele cazuri, refaci in plus controlul tehnic nemtesc (60E, la noi.)
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR