Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • ugd

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2024

  • Mesaj Privat
Astept sa soseasca PicKit 3-ul din "CINA", apoi am sa incerc cu el, cipul e foarte probabil sa fi fost original si inainte, doar ca din considerente de incredere am luat cip de la un distribuitor european si nu am reusit sa il flashuiesc cu K150, deci revin cu update dupa ce soseste PicKit 3.
sebage a scris:Mai este un coleg care a incercat cu acest fel de programator si nu a reusit, citeste mai sus.
Eu nu am lucrat cu un K150, deci nu stiu daca este OK sau nu.Mai asteapta, poate revine colegul cu o concluzie finala.

  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Este cineva pe forum care ma poate ajuta cu rescrierea unui CIP - PIC18F458 de la un OP COM ?
Multumesc.
  • ugd

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2024

  • Mesaj Privat
revin cu update, a venit chinezaria de PicKit 3, si da, raspunsul e ca am reusit sa flashuiesc pic-ul din opcom, deci problema era programatorul k150, era cam degeaba, acum imi vede interfata si in opcom loader si in opcom f*t si in soft-ul de diagnoza, prima data am flashuit cu pickit-ul 1.39 firmware + bootloader, apoi din opcom loader am flashuit 1.41 firmware, apoi din soft-ul de diagnoza am facut update la 1.67 automat dupa ce am apasat butonul test interface.
  • stancaalin22

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2024

  • Mesaj Privat
Salut ! Ma poti ajuta si pe mine ? Ti am dat mesaj in privat
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR