Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salut!

Referitor la activare onstar, l-am activat la dealer in momentul cand am ridicat masina, am accesat butonul din masina si am vb cu cei de la onstar ai nevoie si de un cont pe onstar pe care eu deja il facusem inainte sa-mi vina masina.

Pentru prelungire onstar ca facem 1 an Very Happy : intram pe https://eur.onstar.com/ mergem la sectiunea pachete, in dreapta se afiseaza pana cand avem disponibil on star, apasam inregistreaza acum si selectam modul de facturare 450 lei/anual sau 42.50 lei/lunar.

Bafta!


Ultima modificare facuta de sirc la Mar 19 Jun, 2018 2:27 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu am activat acolo la dealer...mia venit email ul imd si am facut contul...ma pus inclusiv sa sun la onstar si sa vb cu operatorul( sa ma laud ca mi am luat masina noua si sa verific functionarea sistemului:)))) ). Insista la dealer nu ar trebui sa dureze asa mult...si mai ales e super misto sa ai onstar.bafta
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
ibu a scris:Salutare cred ca o sa incerc soluti gen silicon de bord sa luceasca un pic....iar daca nu are efect si ma enervez o sa pun cromate:)))


Cred ca trebuie ceva fara silicon, ceva de care sa nu se lipeasca praful. Iar pe bord, daca dai, sa nu dai cu ceva care iti face bordul lucios, ci cu ceva ce ti-l lasa mat. Altfel, reflexia in geam este puternica si deranjanta.
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
A sosit si opelul meu. Prima impresie...buna. Primii 70km..7% mixt. 5ani garantie si asistenta rutiera. Maine vine si scutul metalic de la emag 215ron cu transport.
Skip ads

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Joi punem si folia pe faruri si geamuri spate.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
S.o stapanesti sanatos! Superba!
Cat mai multi km fara probleme!
Cromurile fac toti banii!😎
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Mersi. Chiar schimba aspectul masinii. Cu folia o arate si mai bine. Revin joi cu foto. Am activat si onstar-ul,e chiar interesant. Ar fi pacat sa renunte la el in 2020.
  • ibu
  • *
  • 47 mesaje
  • din 05 Jul 2011
  • Astra 2018 B14net turbo
  • Timis
  • ibu

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2018 B14net turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
ibu a scris:Salutare cred ca o sa incerc soluti gen silicon de bord sa luceasca un pic....iar daca nu are efect si ma enervez o sa pun cromate:)))


Cred ca trebuie ceva fara silicon, ceva de care sa nu se lipeasca praful. Iar pe bord, daca dai, sa nu dai cu ceva care iti face bordul lucios, ci cu ceva ce ti-l lasa mat. Altfel, reflexia in geam este puternica si deranjanta.

Eu folosesc ceva servetele din lidl pt bord sunt geniale...nu sunt fan sa luceasca bordul chiar urasc...aceleasi servetele sterg majoritatea plasticelor din masina.dar de o luna am ramas fara si in lidl nu mai apare oar pt chedere o sa caut ceva ce a recomandat baieti de la pro-x.
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:A sosit si opelul meu. Prima impresie...buna. Primii 70km..7% mixt. 5ani garantie si asistenta rutiera. Maine vine si scutul metalic de la emag 215ron cu transport.


Sa te bucuri de ea maxim!
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:A sosit si opelul meu. Prima impresie...buna. Primii 70km..7% mixt. 5ani garantie si asistenta rutiera. Maine vine si scutul metalic de la emag 215ron cu transport.


Felicitãri pentru achizitie si sa te bucuri de ea. Drumuri bune și libere colegu'!
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc! Asemenea!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
ibu a scris:
PEmil a scris:
ibu a scris:Salutare cred ca o sa incerc soluti gen silicon de bord sa luceasca un pic....iar daca nu are efect si ma enervez o sa pun cromate:)))


Cred ca trebuie ceva fara silicon, ceva de care sa nu se lipeasca praful. Iar pe bord, daca dai, sa nu dai cu ceva care iti face bordul lucios, ci cu ceva ce ti-l lasa mat. Altfel, reflexia in geam este puternica si deranjanta.

Eu folosesc ceva servetele din lidl pt bord sunt geniale...nu sunt fan sa luceasca bordul chiar urasc...aceleasi servetele sterg majoritatea plasticelor din masina.dar de o luna am ramas fara si in lidl nu mai apare oar pt chedere o sa caut ceva ce a recomandat baieti de la pro-x.


Lidl are produse de la W5. Surprinzator de bune.
Skip ads

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Siliconul pt anvelope de la turtlewax sau mafra e foarte bun si pt chedere. Tine 2/3 spalari.
  • AleXXander

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:A sosit si opelul meu. Prima impresie...buna. Primii 70km..7% mixt. 5ani garantie si asistenta rutiera. Maine vine si scutul metalic de la emag 215ron cu transport.

Felicitari. Drumuri bune fara evenimente.
Ia in calcul si o protectie ceramica, ai o culoare f frumoasa dar si pretentioasa
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:A sosit si opelul meu. Prima impresie...buna. Primii 70km..7% mixt. 5ani garantie si asistenta rutiera. Maine vine si scutul metalic de la emag 215ron cu transport.


Felicitari, sa va bucurati de ea, cat mai multi km fara probleme!
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Sa fie! Multumesc! App de claxon.. este mai mult decat suficient.
  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Mâine a sosit ºi astruka mea..sã ne bucurãm de ele. Doamneajutã
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos in continuare fara nici o problema!
Intr-un an a suferit ceva lovituri/zgarieturi?
Pe partea mecanica, cum a fost? Ai ajuns in service cu ea pentru vreo problema?

Propun ca toti cei care implinesc anul sa faca un rezumat cu nr de km, consum, probleme intalnite si rezolvate/nerezolvate si o parere generala in urma experientei de un an cu aceasta masina. Cred ca ar ajuta pe multi viitori posesori/noi posesori.
  • mihai63

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Deci a facut anul..10mii km,prima ºi ultima revizie la reprez.m-a costat 290 lei..nici o problemã pâna acum..merge fbine..consumul e bun..am postat mai inainte..putere are la nevoie..deci sunt fmulțumit ptr banii pe care i-am dat..sa le stãpâniti sanatosi cu toții
  • floru andrei

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua! As vrea sa stiu cit mai costa o revizie de 2 ani (manopera) cu consumabilele mele? Multumiri multe.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR