Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • luci77rub

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
dragii mei colegi forumisti,eu folosesc de o bucata buna de vreme beltronics rx 65 si vreau sa va spun ca m-a scos de fiecare data,deci apelati cu incredere la acest detector,nu va uitati la bani deoarece merita.Decat sa dai bani putini pe un detector care piuie dupa ce te ia radarul,mai bine dai mai multi bani pe ceva bun si care o sa il folosesti multi ani de acum incolo.Stiti vorba aia:dai un ban dar stai in fata
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,007
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Azi am primit si eu coletul cu Beltronics RX65e.
Zilele urmatoare o sa postez si impresiile mele.
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
de unde l-ai luat pana la urma? si cu cat Smile
  • al3xisos

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
NU recomand Cobra 8285!Detecteaza radarul mobil de la 50 m,iar camerele fixe dupa ce treci de ele!
Poate e de vina parbrizul la mine dar nu cred!
Skip ads

  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ce parere aveti de Beltronics Vector 965 ? merita 570 lei sau sa mai pun ceva bani si sa iau RX65 (880 lei)?
@ libra: asteptam impresiile tale si daca se poate si un pret
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu am cumparat un detector cobra de 139 de lei din metro model ESD 737.
l-am folosit o singura data pe ruta braila-iasi prin Roman.
nu l-am cumparat sa merg cu 100 prin localitati ca nu sunt inconstient
vreau doar un decent 70 la ora in localitati fara sa ma chiorasc dupa radare tot timpul
m-a scos din 3 situatii: 2 radare fixe si unul mobil
Distanta de detectare: la primul fix cam 1 km, stateau intr-o curba la capatul unei linii drepte pe care eu depaseam cu 90 la ora...
la al doilea, erau dupa curba, l-a simtit cu 2-300 de m inainte de curba
cel mobil de la mare distanta ca eram in linie dreapta in exterior cu 120 la ora pe sectiune cu 90
una peste alta, folositor.
m-a ajutat sa scot o medie de 80 de km la ora
  • al3xisos

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
al3xisos a scris:NU recomand Cobra 8285!Detecteaza radarul mobil de la 50 m,iar camerele fixe dupa ce treci de ele!
Poate e de vina parbrizul la mine dar nu cred!

Imi cer scuze dar parbrizul este de vina!Am gasit un loc cat se poate de incomod de a-l monta pentru a functiona!Acum detecteaza radar mobil cam de la 1,5 km si camerele fixe de la 100 m cam asa!
L-am montat deasupra oglinzii interioare sub palfon!in alta parte nu detecteaza decat de la 50 m maxim radar mobil si camera fixa in dreptul ei!
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
al3xisos a scris:
al3xisos a scris:NU recomand Cobra 8285!Detecteaza radarul mobil de la 50 m,iar camerele fixe dupa ce treci de ele!
Poate e de vina parbrizul la mine dar nu cred!

Imi cer scuze dar parbrizul este de vina!Am gasit un loc cat se poate de incomod de a-l monta pentru a functiona!Acum detecteaza radar mobil cam de la 1,5 km si camerele fixe de la 100 m cam asa!
L-am montat deasupra oglinzii interioare sub palfon!in alta parte nu detecteaza decat de la 50 m maxim radar mobil si camera fixa in dreptul ei!

Asa l-am montat si eu. A fost destul de greu si oricat m-am straduit tot 'bate" putin in sus pt. ca parbrizul e foarte inclinat. Am pliat la maxim posibil suportul metalic cu ventuze.
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,007
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Deci, primele mele impresii despre Beltronics RX65e, asa cum am promis.

In prima zi l-am si testat pe doua camere fixe (cei care stiu comuna Sinmartin, intre Oradea si Felix).
A semnalat camerele suficient de departe. Chiar si pe cea care sta "cu spatele". Asta, fara sa am habar de nici o setare a aparatului. Am conectat aparatul si am trecut pe langa camera fixa.

Zilele astea am avut un drum de Zalau. Am profitat ca eram cu masina colegului si asa ca stand in dreapta, m-am putut ocupa mai bine de aparat, am reusit sa citesc si instructiunile.
Mers doar pe "Highway" si pe "autoscan". A detectat toate camerele fixe. Pe astea le stiam deja oricum. Alt radar nu am mai intalnit decat in Zalau. Detectorul l-a semnalat de departe.
La intoarcere, din nou, tot drumul nimic, dar dupa intrarea in Oradea, ne-a scos cu 2 radare pe masini de politie, puse in cascada la aprox 2 km unul de altul. Al doilea era chiar bine ascuns. Era si intuneric.
Inca n-am reusit sa invat setarile pretentioase, dar o sa ma ajute la asta baietii de pe forum. Asa-i TeddyKGB?
Nu de alta, dar as filtra putin benzinariile si supermarketurile.

Concluziile mele: Foarte multumit.
Sfaturile mele: Treaba e serioasa. E de studiat la capitolul asta. Nu merge sa cumperi un detector de 100 RON si sa nu iti fie de folos. Eu am tot scormonit pe net cateva luni bune.
De studiat posturile lui "ice01astra" de la inceputul acestei discutii. Ii multumesc pe aceasta cale pentru informatii.

Later Edit: Sa ma ierte colegul "george_fusneica " de la Iasi. Nu vreau sa para ca il contrez.
Nici eu nu circul ca nebunul cu suta in localitate, dar la drum intins, daca prin satele mai linistite poti urca viteza medie putin peste 60km/ora, ai castigat macar 1 ora la un drum. Si la mine, asta conteaza. Am ales un detector de clasa mai buna, pentru a avea o distanta de detectie mai mare, un timp de raspuns mai bun si o filtrare mai buna a alarmelor false.
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mari setari ascunse nu sant , doar ce e pe cartonu ala din carticica. Personal merg cu toate benzile ON si numai pe Highway pentru detectie maxima. Foarte rar il folosesc in oras pentru ca rraaar depasesc vitezele de 50-60 km/h. Afara nu-mi lipseste pentru ca acolo o comit Smile iar afara din localitati nu sant supermarketuri iar benzinarii doar in unele sate. Dupa un timp ai sa stii toate locurile din oras cu alarme false care sant de intensitate mica in general, cam primele 3 beculete aprinse asta daca tii sa vezi puterea semnalului detectat si nu frecventa. Doar cand intri in parcare si te apropii puternic de usi se duce la maxim. La radar se duce mai repede spre maxim, deja simt diferenta dintre false si reale.
Totusi in ultimul timp in oras la mine sau inmultit alarmele laser, mult prea multe si pe strazi intregi, pur si simplu nu-mi dau seama de unde sant. camere de supraveghere, fibre optice pe stalpi chiar nu stiu de unde sant asa multe in oras, politie sigur nu, si pe langa calea ferata sant multe laser. Are cineva idee ce poate fi? Camerele fixe prinse de tine sant laser sau tot K? Ca daca nu avem laser in romania as dezactiva banda.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,007
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Doar in banda K. Se pare ca laser avem doar la intrarea in Sibiu.
Eu n-as dezactiva nici o banda, dar e o filosofie intreaga acolo. Plus ca mai trebuie sa studiez manualul ala.
  • ice01astra

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 1995 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2006

  • Mesaj Privat
libra - ma bucur ca ti-au fost de folos sfaturile mele si acest topic se pare ca a ajutat multa lume, lucru ptr care, voi incerca in masura timpului disponibil sa revin cu detalii despre modelele noi aparute pe piata si care sunt diferentele fata de generatia ceva mai veche.

Sa il folosesti sanatos si 0 amenzi, asa cum am avut si eu de 2 ani incoace, sau mai exact de cand am good old Beltronics Vector 940.
Skip ads

  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu am un Valentine V1 si sunt foarte multumit de el, nu am luat nici macar o amenda desi nu ma pot abtine sa nu apas tare pe acceleratie la orice ora si in orice loc, ma gandesc sa cumpar un al 2-lea displei care sa il montez undeva mai aproape de ochi, pe intuneric e dificil sa vezi ce banda a detectat ceva dar in mare am rezolvat si asta.
  • Misteriosos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cred ca trebuie sa te uiti si la pret cand alegi un detector....
  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
asa este dar daca vrei sa ai ceva bun vinzi detectorul vechi care piuie la tot inafara de radar si daca totusi detecteaza radarul te anunta ca trebuie sa pregatesti banii pentru amenda, eu zic merita sa ai un detector bun daca ai piciorul greu si mergi zilnic cu masina.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am facut rost de un detector beltronics 795. E bun de ceva? Merita sa il pastrez? De obicei nu depasesc cu mai mult de 20 km/h limita de viteza. Are cineva acest detector?
  • miky grebanus

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut. Imi poate spune si mie cineva ce ar fi mai indicat intre Cobra 9440 si cobra 9740? Diferenta intre ele este ca cel 9740 detecteaza si POP. Cat de raspandite sunt radarele astea cu pop? Diferenta intre ele este de 120 ron, ce ma sfatuiti?
  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
miky grebanus a scris:salut. Imi poate spune si mie cineva ce ar fi mai indicat intre Cobra 9440 si cobra 9740? Diferenta intre ele este ca cel 9740 detecteaza si POP. Cat de raspandite sunt radarele astea cu pop? Diferenta intre ele este de 120 ron, ce ma sfatuiti?


Din cate stiu eu la noi nu sunt inca radare cu pop dar dragii nostri politisti deschid radarul in ultimul moment ca sa nu avem timp sa ii detectam asa ca pop este totusi folositor, la noi sunt radare in k, ka mai nou si x in sate asta din ce am auzit dar eu personal am intalnit radare doar in k.

Radarele cobra am observat ca "polueaza" banda k in care eu am intalnit radare asa ca se poate sa detectam detectoare in loc de radare Crying or Very sad
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
M-am hotarat sa-mi iau si eu un Beltronics RX65e. Inclinam catre RX65, dar dupa ce am vazut si citit niste comparatii intre cele 2, am ramas la RX65e.

La noi, majoritatea radarelor sunt in banda K; numai camerele am impresia ca sunt in Ka.
Ku mai sunt pe la unguri, iar X la bulgari.

www.radartest.com Aici veti gasi o gramada de teste cu si intre detectoare.

Spor la lectura!
  • robertgf

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Poate va ajuta ... Lista Radare fixe

Link-ul este luat de aici: http://www.ziua.net/display...-05&id=244994
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR