Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • catalinb

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu, ai perfecta dreptate....
Skip ads

  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
vladb a scris:Adaug si eu un loc de care sa va feriti - nu e service - dar e "aducator" de masini, in special Opel, de peste hotare....
Se numeste AUTOLUXOR din Oradea. Campioni la "manarit" masini si fraierit oameni.


exemplifica ,te rog.
  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Exemplul viu sunt chiar eu:( din pacate. Mai mic (si mai necunoscator) fiind.
Masina cumparata avea bordul aranjat - ABS (si ESP ) nefunctional, releu bujii stricat, la service Opel West unde am fost la verificare - oamenii se stiau si au discutat in maghiara - evident ca rezultatul verificarii a fost mai mult decat ok - desi masina fusese lovita si reparata.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Ai fost la Service autorizat sa o pui pe tester ca sa fii sigur?!
Nu ma intelege gresit, dar trebuie sa explicam ce se intampla prin locurile pe unde mergem ca sa nu sa se intample si celorlalti.Cu cat mai multe amanunte , cu atat mai bine.
Wink
Skip ads

  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@babanu, daca am fost la service sa fiu sigur de ce anume?
Da , am fost INAINTE de cumparare la Opel West Oradea -(dealerul local) - si mecanicul rugat sa verifice masina a vorbit inainte in maghiara cu vanzatorul - relutatul verificarii fiind cel descris mai sus.
La ceva timp DUPA cumparare - accidental- si pana sa incep sa ma documentez mai serios (si sa imi iau si op-com) la o diagnoza la GTT - am aflat grozavia.
Mai sunt si alte aspecte de lamurit?
  • Marius88

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 Z 20 NET(1.8 ECOTECH)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
RADACINI MOTORS bulevardul TIMISOARA Bucuresti, baetii nu au grija, iti gasesti masina lovita zgariata, tapiteria arsa, schimba pisele, te trezesti ca mine s inchizi haionul si sati cada plafoniera, si dupa mai au tupeu s zica ca tu ai umblat cand leam aratat ca sunt rupte piciorusele si ca siguranta nu avea cum so gaseasca in plafon daca nu esista siguranta, sa duci masina l vopsitorie sati gazeze aripa, sa iti schimbe o siguranta si sati rupa un piciorut dl capacul de sigurante si dupa cik miau dat capacu dl masina lor de test drive dar cred ca un alt om ca si mine iau facut o manevra cum miau facut si mie cu limina din plafon. Ca sa nu mai zic ca cioroiul dl garantie, dupa ce iam demonstra problema cu relantiu a avut tupeul in el sami zica ca daca numi comvine trebuia sami iau mercedes, de parca miar fi dat el bani, si zice cu acelasi ton plin ca dupa el motorul merge destul de rotund, si iam zis tata nu conteaza c marca de masina e, nu conteaza dc si cu ce imi iau cemi iau, indif ca este sau nu bun daca imi place este problema mea, si iam mai zis k intre a merge rotund si a merge destul de rotund este o diferenta, iar el schimba subiectul si pleaca. feritiva sa nu patiti ceva cu masina, ca nici cu cine sa discuti nai akolo, numai cori ca angajati si pupincuristi.
Subscriu feritica de Romania, uneori era mai bine pe vremea bunicilor cand isi faceau masinile in parcare, stiau ei ceva. Mult noroc la toti.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
3 litere pt problema ta : Oficiul pt. Protectia Consumatorului: OPC
  • Marius88

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 Z 20 NET(1.8 ECOTECH)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da ai dreptate, multumesc pt sfat.
Skip ads

  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
dar tine minte ca fara dovezi te bati cu morile de vant. Succes.
  • Marius88

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 Z 20 NET(1.8 ECOTECH)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cel mai rau ii poti lovi cu oameni care vin din ce in ce mai putin la ei, este cel mai dureros pt ei cand nu mai au clienti. o s ma duc l un tester ca sa imi faca cei deacolo un test calumea si dupa ma duc sa le dau in cap cu el.
  • TITI DINCA

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Evitati in Craiova service Popeci si Rokor.La Popeci lucreaza prost si la Rokor scump! Very Happy
In alta ordine de idei e bine pt.o punte de diode si releu alternator -noi ( astra 1.7 dti 2000)=310 lei?si manopera pt schimbat 200 lei sau e JAPCA? Question
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cu riscul de a ma da in judecata Mircea Badea pe care il citez-"Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"...sunt jepcari...mie pt schimbul de ulei si filtre mi-au cerut la un services opel doar manopera 500 lei gandeste tu mai departe...(OPEL GTT)
Skip ads

  • Marius88

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 Z 20 NET(1.8 ECOTECH)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sunt preturile foarte mari ca esti obligat cica prin garantie, dar in contractul de garantie cel putin la mine scrie ca am voie s ma duc la orice service autorizat RAR nu OPEL, dar daca faci acest lucru dupa ei iti pierzi garantia.
  • coapsi_silviu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la AdCiel Zarnesti si sunt chiar tepari,oricum odata am fost pacalit,a doua oara nu ma mai prind pe acolo.Am fost sa-mi faca o diagnoza si a fost foarte vag in explicatii dupa care m-a impins necuratul sa-l rog sa-mi faca o compresie si sa verifice bujiile,toate erau arse si eu mai prost am pus botul si am cumparat altele,220 ron.Intre timp am fost la un electrician si le-a verificat,erau toate bune dar patronul de acolo,Adam Sorin,le-a verificat pe genunchi,le-a pus la minusul masinii chiar pe carcasa aceea din aluminiu care e izolata fata de masa asa ca nu aveau cum sa arate ca sunt bune,clar m-a pacalit.
  • ZAIT

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Meriva 2005 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
s-a terminat si calvarul meu(de fapt s-a terminat acum 2 sapt dar n-am avut acces la calc).oricum masina a stat in service o luna de zile.nici a doua vopsire nu a iesit perfect dar oricum e bine.la 'daune' provocate de ei mai punem geamul de la usa dr fata care are comanda elect. si acum mu mai functioneaza normal,dar o sa-l repar eu cand mai da un pic caldura,parbrizul gazat in totalitate,pe ext,pe care l-am scos curat dupa o ora de frecat cu un fel de polish de geamuri si o mizerie in interior care mi-a luat aproape o zi de smotru.m-am mai intors o data la ei dupa cateva zile sa revopseasca capacul de la rezervor care l-au vopsit in alta nuanta.concluzia este: feriti-va de TEHNICA NOUA din sibiu cat vedeti cu doi ochi,cel putin in ceea ce priveste tinichigeria si vopsitoria.bafta!
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Evitati Bosch Car Service - Targoviste Dambovita
  • asdhj

  • Mesaje scrise: 242
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sunt sarlatani?
  • pattila

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2005

  • Mesaj Privat
vladb a scris:@babanu, daca am fost la service sa fiu sigur de ce anume?
Da , am fost INAINTE de cumparare la Opel West Oradea -(dealerul local) - si mecanicul rugat sa verifice masina a vorbit inainte in maghiara cu vanzatorul - relutatul verificarii fiind cel descris mai sus.
La ceva timp DUPA cumparare - accidental- si pana sa incep sa ma documentez mai serios (si sa imi iau si op-com) la o diagnoza la GTT - am aflat grozavia.
Mai sunt si alte aspecte de lamurit?


W0L0TGF7552006965 este masina cu care ai fost la Opel West pentru verificare?
  • pattila

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Vladb, de ce nu raspunzi la intrebarea pusa?
Eu lucrez la Opel West si vrea sa lamuresc cele scrise de tine
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu zic sa ii dai pm poate nu urmareste topicul.mie nu imi vin notificari pe mail de mult timp.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR