Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • vlad_99

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu ce sa mai fac?
Masina comandata in 24 aprilie, de pe stoc, termen scris in contract 11-16 iunie.
Am doua luni de cand ma duc cu vorba de pe o saptamana pe alta iar acum cand cred ca sunt in topul restantierilor le-am cerut masina sa pot pleca in concediu si ma aburesc cu tot felul de prostii.
Le-am dat ultimatum! pana maine la 12 : ori imi dau masina mea(imposibil) ori o alta masina altfel sfarsitul concediului o sa-l petrec contactand televiziuni, ziare unde sa spun de ce sunt in stare.
Sunt sigur ca nu voi rezolva mare lucru dar mi-e jena de situatia in care am ajuns sa-si bata joc de planurile mele niste incompetenti. Macar mi-ar fi zis de la inceput sa astept 3 luni, 4 luni si era altceva decat sa ma duca cu vorba.
Skip ads

  • cristimoise

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vlad eu sunt in a 3-a saptamina asa ca rabdare.Solutia la mine este simpla : renunt la masina,iau banu si ma duc la alta firma.
Apropos nu stiu daca rezolvi ceva cu televiziuni,ziare,dar nu pot decit sa-ti urez bafta.
Nu ne-ai spus la ce dealer ai comandat masina.
  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Lexxro a scris:Se pare ca eu am avut noroc si poate s-o fi miscat ceva cu OPC-ul sau cu presa. Sau a fost daor noroc... M-a anuntat ca se incarca masina pe trailer azi la ora 16.00.


Deci foarte tare. Tu ai dat comanda pe 12 mai si ti-a incarcat-o ieri. Eu am dat comanda pe 11 mai si... nimic. Smile Oare in ce ordine iau astia masinile?

@cristimoise: Daca te duci la Peugeot, de exemplu, ai 4 luni termen de asteptare (in cazul in care masina nu e in stoc). Bine, astia macar iti spun de la bun inceput la ce sa te astepti...
  • Lexxro

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2007

  • Mesaj Privat
horia.popescu a scris:
Deci foarte tare. Tu ai dat comanda pe 12 mai si ti-a incarcat-o ieri. Eu am dat comanda pe 11 mai si... nimic. Smile Oare in ce ordine iau astia masinile?

@cristimoise: Daca te duci la Peugeot, de exemplu, ai 4 luni termen de asteptare (in cazul in care masina nu e in stoc). Bine, astia macar iti spun de la bun inceput la ce sa te astepti...


Am mai vb cu tipa de la GTT. Mi-a zis ca au fost multe plangeri si se pare ca cei de la Opel au suplimentat transportul, pt ca vor sa ajunga la zi cu livrarile. Incearca sa trimiti si un mail la cei de la Opel sau GM (ii gasesti la contacte pe site-ul GM si pe cel de la Opel, dar nu Opel Romania, ca astia nu au nimic. Inca un sfat: Nu te obosi sa suni la Customer Service. E nr de Ungaria si dai o gramada de bani, iar ce de acolo or sa-ti dea un raspuns de genul "nu stim". Mie nici macar numarul comenzii MELE nu au vrut sa mi-l spuna. Smile) Totusi, daca vrei nr lor, zi-mi
Skip ads

  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Deci concluzia care e? Ca ti-au adus-o ca ai facut scandal sau ca ti-au adus-o ca au suplimentat transportul?
  • BabaLulu

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
a venit masinaaaaaaaaaaa! Very Happy

se pare ca cei de la G&P Iasi s'au tinut de cuvat:

*comanda la sf. lui Mai, Opel Corsa Enjoy + f. ceata + AC + culoare metalizata din stocul care era deja pe linia de productie (cod 33 parca)
*timp estimat 1.5-2 luni
*dupa o luna jumatete mi s'a comunicat sa achit intergal masina pt. a avea prioritate la transport, autov. fiind in Gyor-achitat
*azi 25 iul se afla in curte la dealer

Repet
: nu m'am jucat cu optionalele, am luat din ce era la Opel in curs de productie ce s'a portivit mai mult cu gusturile mele


Ultima modificare facuta de BabaLulu la Vin 27 Jul, 2007 12:37 pm
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
S-o stapanesti sanatos,km.fara numar....si sa vii sa ne-o prezinti la Intalniri-Iasi. Wink
  • cristimoise

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca a contat faptul ca le-am zis ca vreau banii inapoi sau a fost doar o coincidenta cert e ca acum am ajuns acas cu tot cu masina.
Oricum pina in ultimul moment GTT-ul a tinut mortis sa ma enerveze (actele nu erau pregatite,nici o reducere ptr toata perioada de intirziere) dar pina la urma acum conduc un Opel Astra asa ca bafta ptr toata lumea care inca asteapta.
Skip ads

  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu am comandat masina pe 13 iulie la di-bas si am termen in contract 50 zile lucratoare. sa ma astept la intarzieri?
p.s. sunt nou pe aici
  • cez

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca cei de la opel se joaca cu nervii nostrii.Am fost la dealer ieri si masina mea comandata in 14 mai cu termen de livrare in 16 iulie a fost printre ultimele achitate de dealer catre fabricant (dupa data de 20 iulie nu s-au mai facut plati catre fabricant, deoarece a apurut un blocaj financiar).Tipul de la vanzari nu stie sa-mi comunice un termen de livrare al masinii pe motiv ca transportatorul nu mai incarca masinile in ordinea platilor, ci aleatoriu(realitatea este ca sunt 300 de masini cu termene de livrare depasite si aducerea masinilor in tara este o loterie), exista posibilitate ca masina sa nu vina nici pana la 1 septembrie(in cel mai fericit caz).
Legat de faptul ca sa suplimentat transportul, nu este nimic adevarat, sunt saptamani in care nu a sosit nici un transport, dar si saptamani in care au sosit cate 2 transporturi.
De punerea la dispozitie a unei masini, nici nu incape discutia.

Asa ca avem nevoie de rabdare.
  • motan
  • *
  • 3 mesaje
  • din 13 Jun 2007
  • Astra 1.6 twinport ecotec
  • Bucuresti
  • motan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.6 twinport ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am comandat masina la GTT Bucuresti (opel astra casic II 1,6 5 usi ) pe 11mai si a venit pe 13iulie. Masina a fost gata pe 15 iunie si de atunci a durat transportul in Romania via Ungaria. In contract scrie doua luni a fost 2 luni si 2zile (foarte lungi)
  • horia.popescu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mda... Astazi am vorbit si eu cu tipa de la Erebus. Se pare ca masina mea este intr-un "stadiu avansat", in sensul ca e in plan sa fie urcata pe trailer. Ea a estimat ca va fi urcata pe primele 2 - 3 trailere, adica aproximativ intr-o saptamana - doua. Macar de-ar fi asa...
Skip ads

  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Azi am venit acasa cu un ochios diesel, Opel Astra Classic II , silver star III. Cei de la Radacini s-au purtat asa de frumos cu mine, mai ales ca masina intarziase aproape o luna. Dealerul a acordat un discount pentru intarziere, si pentru neplacerile cauzate. Ce sa zic, a meritat asteptarea!
  • Sharky

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
JumanjuSp a scris:Salut!
Azi am venit acasa cu un ochios diesel, Opel Astra Classic II , silver star III. Cei de la Radacini s-au purtat asa de frumos cu mine, mai ales ca masina intarziase aproape o luna. Dealerul a acordat un discount pentru intarziere, si pentru neplacerile cauzate. Ce sa zic, a meritat asteptarea!


In primu rand sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Poate ne spui si noua ce discount ai primit....
  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
JumanjuSp a scris:Salut!
Azi am venit acasa cu un ochios diesel, Opel Astra Classic II , silver star III. Cei de la Radacini s-au purtat asa de frumos cu mine, mai ales ca masina intarziase aproape o luna. Dealerul a acordat un discount pentru intarziere, si pentru neplacerile cauzate. Ce sa zic, a meritat asteptarea!

Eu am comandat masina la GTT , unde NU am primit nici un discount , unde trebuie sa platesc si numerele provizorii (3500000 fara TVA) , care la Radacini sunt GRATIS (din partea firmei) , iar acum pt. intarziere NU dau NICIUN discount , iar de masina la schimb pe perioada intarzierii nici vorba. Am facut o alegere proasta cu GTT-ul si surprizele inca nu s-au terminat , asa ca pt. cei care vor sa-si cumpere o masina noua , duceti-va la G&P sau Radacini.
  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
nimeni nu zice nimic de di-bas la vanzari. intarzie livrarea masinilor? daca da, acorda vreun bonus ceva? sau nu a luat nimeni de la di-bas? sa fiu singurul? multam' pt raspunsuri
  • euglup

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut.
Comanda data cu avans platit 1000euro pe 08.05.2007 pentru Opela Astra Clasic 2 la Dealer GTT.
In momentul de fata agentul de vanzari Theodora Garip nu poate sa-mi dea nicio data probabila cand va ajunge masina de la Gyor in tara.Mi-a spus doar ca a fost platita catre Opel pe data de 16iunie.
Mi se pare o intarziere destul de mare si mi se pare normal sa se acorde un bonus.
Cum ar trebui sa procedez?
Razvanpana tu cum ai aflat ca nu vor sa acorde bonus pentru intarzierea pe care o ai?
Multumesc.
  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
dati-i in judecata pentru nerespectarea contractului. Cereti-le despagubiri sa ii usture in tribunal .
reclamatie la OPC.

Sa inteleaga odata pentru totdeauna ca s-au jucat prea mult cu nervii nostri.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
razvanpana a scris:Am facut o alegere proasta cu GTT-ul si surprizele inca nu s-au terminat , asa ca pt. cei care vor sa-si cumpere o masina noua , duceti-va la G&P sau Radacini.


Ce G&P sau Radacini,mah...nu vezi toti sunt...o apa si-un pamant.Necazuri cu livrarile peste tot... Evil or Very Mad
  • razvanpana

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
euglup a scris:Salut.
Comanda data cu avans platit 1000euro pe 08.05.2007 pentru Opela Astra Clasic 2 la Dealer GTT.
In momentul de fata agentul de vanzari Theodora Garip nu poate sa-mi dea nicio data probabila cand va ajunge masina de la Gyor in tara.Mi-a spus doar ca a fost platita catre Opel pe data de 16iunie.
Mi se pare o intarziere destul de mare si mi se pare normal sa se acorde un bonus.
Cum ar trebui sa procedez?
Razvanpana tu cum ai aflat ca nu vor sa acorde bonus pentru intarzierea pe care o ai?
Multumesc.

Am fost la agentul meu de vanzari si i-am adus la cunostita doleantele mele , la care mi-a spus ca in afara de niste covorase din pasla nu poate sa-mi dea nimic (unele discounturi nu depind de ea si trebuie vorbit cu sefii lor). Oricum se stie ca cei de la GTT sunt cei mai "chitrosi" (nu-mi place cuvantul , dar li se potriveste perfect) la discounturi. Eu am doi prieteni avocati si vreau sa ma consult cu ei si apoi sa vad ce pot sa fac.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR