Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Laughing se poate... acum sper nu credeai ca eu vreau sa ajung acolo...?
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu!
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
as3dyum a scris:Laughing se poate... acum sper nu credeai ca eu vreau sa ajung acolo...?

Normal ca nu credeam.
A fost doar o gluma. Subtila?
Si apropos de Base. Eu nu as vrea neaparat sa-l vad dupa gratii. Mi-ar fi suficient pur si simplu sa nu-l mai vad. NICIODATA!
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa ne mai facem griji in privinta lui BASESCU va fi dat deoparte si gata,sa ai tupeu pe vreme de criza sa te iei de veniturile unor categorii importante din stat cum ar fi parlamentari,magistrati,pensionari MAI,MAPN...raspandaci zvoneri si fosti tortionari este prea mult.Va pleca negresit si va veni linistea cea mult dorita de poporul roman unde marii rechini fac ce-i duce mintea mai bine...adica distrug tot iar in timpul asta omul de rand cel ce plateste toate aceste faradelegi ...va dormi linistit. Somn usor natiune talharii merg pe varfuri sa nu te deranjeze pentru ca un om care vorbeste dar nu zice nimic e pe placul lor,iar viitorii parlamentari vor cere salarii pe viata si dupa moarte si dublarea numarului de camere si debarale pentru a avea loc cat mai multe neamuri,fii,nepoti ...asta ca sa nu ne mai miram de ce FIECARE POPOR ARE CONDUCATORII PE CARE II MERITA.
Skip ads

  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Nu trebuie sa ne mai facem griji in privinta lui BASESCU va fi dat deoparte si gata,sa ai tupeu pe vreme de criza sa te iei de veniturile unor categorii importante din stat cum ar fi parlamentari,magistrati,pensionari MAI,MAPN...raspandaci zvoneri si fosti tortionari este prea mult.Va pleca negresit si va veni linistea cea mult dorita de poporul roman unde marii rechini fac ce-i duce mintea mai bine...adica distrug tot iar in timpul asta omul de rand cel ce plateste toate aceste faradelegi ...va dormi linistit. Somn usor natiune talharii merg pe varfuri sa nu te deranjeze pentru ca un om care vorbeste dar nu zice nimic e pe placul lor,iar viitorii parlamentari vor cere salarii pe viata si dupa moarte si dublarea numarului de camere si debarale pentru a avea loc cat mai multe neamuri,fii,nepoti ...asta ca sa nu ne mai miram de ce FIECARE POPOR ARE CONDUCATORII PE CARE II MERITA.


pacat ca sunt prea putini care gandesc asa si prea multi care se lasa prostiti de ce vad la tv mai ales la televiziunea lui voiculescu
bravo!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
"Democraþia este un mecanism care garanteazã cã nu vom fi guvernaþi mai bine decât meritãm." George Bernard Shaw
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
http://economie.hotnews.ro/...onest-meseria.htm
citind comentariile de sub articol sunt in asentimentul lui "cipri_"
" au trecut deja... cam 2 zile de la acel santaj dezvaluit de curentul.ro
eu ma mir cum ce-i de la relatitatea si de la antene inca n-au auzit de acest scandal, ca ei nu dau nimica la televizor.
Nu erau astia care dadeau stiri chiar si in direct de la fata locului? si acum a trecut cateva zile de la eveniment si ei inca n-au ajuns sa dea aceasta stire?

E incredibil cum se poate comporta mass media in romania avand in vedere ca sunt liberi sa dea informatii.
Parca am fi pe vremea lui ceausescu cand unele evenimente/stiri nu ajung sa fie difuzate.


dar vina este si a noastra, ca pur si simpul noi ne uitam la televiziunile lor si le facem asa rating. Ei ne prezinta minciuni sau informatii deformate, si fac politica pentru anumiti candidati si noi acceptam acest joc. "
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ca si anu trecut, la alea europene, sunt f multumit de oferta de viermi socio-capitalisti, asa ca votez cat mai multi, cat tus o sa am. daca ma supar mai cer...ca e gratis.

toti sunt niste idioti; imi exprim dreptul la vot protestand...macar sa nu voteze altii pentru mine. Twisted Evil
Skip ads

  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Cine are cap pe umeri si gandeste voteaza Basescu. NU ca sun fan sau il idolizez, dar nu vi se pare cam ciudat ca toate televiziunile il improasca numai pe el, mai ales antenele si realitatea (Voiculescu si Vantu). I-a incurcat pe moguli la impartirea ultimei brume de avere a tarisoarei asteia (Posta, Romgazul etc).
Eu unul nu mai pun botul la discutiile aste ad-hoc tip bisericute de la tv cu tot felul de anal-isti care mai de care sa mai descopere ceva de Basescu, nu de Antonescu, de Oprescu mai putin, de Geoana nici nu se ating...de ce? ei sunt curati ca lacrima? hai sa fim seriosi! Sunt ca niste caini de vanatoare trimisi la prins rate si care aduce cate una, ia o recompensa de la stapan...desi e pacat ca s-a ajuns asa ca sunt oameni cu scaun la cap si totusi se lasa dusi de primele tentante oferite de moguli...
Deci priviti, ascultati si mai ales ganditi! nu votati cum cred altii, ci cum ganditi voi si eu cred ca o sa ajungeti la aceeasi concluzie ca si mine. Nu zic ca se traieste bine acum, dar e Basescu impotriva tuturor mafiotilor care s-au aliat, e greu sa faci ceva cand unul incarca si doi descarca, plus ca mai e si criza care a afectat tari importante d.p.d.v. economic...
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
O simpla ierarhie a LINISTII iliesciene!
Iar jos, supusi tirului...suntem noi romanii.......
Vorba lui mecaNIK si a altora....somn usor Romania!


  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Posterele astea vi le da la partid mai nou ? Smile
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
dupa faza cu concediu fara plata a guvernului interimar boc poate se trezesc romanii la realitate si voteaza pentru o schimbare !
eu unu optez pentru crin antonescu .
Skip ads

  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
misto schema...poate lumineaza un pic romanii cine da cu gura mai tare cine sunt...
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Posterele astea vi le da la partid mai nou ? Smile

Da de la partid! Ai vreo durere cumva? Sau vezi doar rosu in fata ochilor? Laughing
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu din contra draguta . Tu esti cu durerile . Eu doar ma uit cat va mai puteti face de kko pe internet si ma minunez .

Iar eu vad mai...galbior asa ... si usor spre sfarsitul saptamanii am impresia ca va fi un galben ca puful de pui in fata ochilor

Hai ! Hasta la victoria siempre comandante Smile)
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Deci nu vreau sa jignesc pe nimeni, daca o fac sa ma iertati, dar dupa cum ziceam...cine are cap pe umeri gandeste, sper...
Crin vorbeste frumos, aici bv lui, dar parera mea ca e papusa cuiva. Nu stiu daca ati vazut cine a venit la nunta lui... asa va dati seama cine ii sunt apropiati...
O zi buna!
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ionutzmi a scris:dupa faza cu concediu fara plata a guvernului interimar boc poate se trezesc romanii la realitate si voteaza pentru o schimbare !
eu unu optez pentru crin antonescu .


pt ca este sustinul si de primarul in functie de 3 mandate,sau pt ca le-a avut cu chiulul in parlament? Rolling Eyes

ps. unii dintre noi stau pe-acasa cateva luni pe an ,pt economii la nu's ce buget.
  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ca o adaugare si eu sunt bugetar si tot votez basescu, nu sunt fan, nu sunt PDL-is, nu am culoare politica, sunt doar un cetatean.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Nu din contra draguta . Tu esti cu durerile . Eu doar ma uit cat va mai puteti face de kko pe internet si ma minunez .

Iar eu vad mai...galbior asa ... si usor spre sfarsitul saptamanii am impresia ca va fi un galben ca puful de pui in fata ochilor

Hai ! Hasta la victoria siempre comandante Smile)

Draguta? Sa inteleg ca ai alte orientari....de partid? Laughing De litera a III a se fac aia rosii/galbeni...este plin netul de injuraturile si spurcaciunile debitate de ei! Si daca vezi asa mai galbior....este din cauza "cetii dense" ce este prezenta cu precadere in zona Buzaului! Laughing Se mai intampla....
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
DMG
Uite , eu inteleg ca tu incerci sa te faci placut , sa fii spiritual si sa ocupi o pozitie de forta in "monologul" tau care il numesti conversatie cu mine . Insa :
a) ramane un monolog si atat . Daca ai observat nu raspund la provocarile aplaudacilor ca sunt satul
b) nu te ajuta vocabularul tau saracut sa faci fata unei discutii pe care nu vreau s-o incep , oricum

Si ca sa-ti demonstrez asta , nu e greu de observat ca discursul tau se ridica la nivelul glumelor cu poponari , hahaieli si in general lucruri cu care faceam furori la fetele de gimnaziu . Atata se poate !
Totodata daca rasfoim ceva pagini in urma , am incercat sa vin cu argumente , gandindu-ma ca daca tot facem o discutie macar s-o facem constructiv , nu de dragul de a plimba aerul prin gura sau degetele pe tastatura
Degeaba am incercat , pt ca raspunsul primit a fost unul in stilul violent caracteristic al ... defapt nu intentionez sa jignesc pe nimeni

Cat despre faptul ca m-am saturat de Zeus al tau , ai bunul simt si nu impune sau nu incerca sa cataloghezi oamenii si sa-i imparti in doua categorii : aia care sunt cu noi si restul . Pt ca nu vad normal ca sa futa pe cineva grija ( vaiiiii ce urat am vorbit ) daca eu votez cu unul sau cu altul . Totodata nu ai tu nici un drept sa-mi schimbi mie ideea conforma careia , m-am saturat de mascariciul asta ! Asta la voi la partid o puteti vorbi liber , aici nu-ti permit , cel putin cat e vorba de persoana mea !

Si ai "agerimea" sa mai observi un lucru . Nu am zis voteaza-l pe ala ca-i mai bun ci ca nu mai votez cu ala ca m-am saturat de el ! Insa tu , orbit de furia si spumele cu care sunteti indoctrinati , ai inceput sa faci supozitii de genul vezi rosu sau esti imbracat in verde .
Tati , tine-ti supozitiile pt tine , votul meu este personal si nu ai tu treaba ce vad eu , precum si nici ce orientari sexuale are unul si altul ... Si daca vrei sa fii spiritual , gaseste-ti niste parteneri de discutii de nivelul tau si distrati-va cat vreti


Cand consideri ca vei fi pregatit sa discutam de :
a) profilul psihologic si istoria fiecarui candidat
b) doctrina politica a fiecarui candidat si a partidului din care provine

Atunci eu sunt dispus sa fac o discutie de un anumit nivel

Debitarile si rahaturile spuse pana ce ne curge bala in coltul gurii de genul : bah pe ala il sustine patriciu , ala i-o trage lu nu stiu care curva , ala a furat sau hai sa-l impuscam pe iliescu sunt specifice forumului romania mare si te-as ruga sa continui discutia acolo , daca vrei nivelul asta sau daca nu poti mai mult


P.S. : Dupa cum vezi am fost un baiat mai mult decat finut si elegant cu tine , apropos de jignirile tale . Asta din cauza faptului ca spiritul Postului Craciunului m-a cuprins si incerc sa fiu un om mai bun Laughing
Insa nu te baza pe asta , te sfatuiesc , ca imi trece repede , fiind coleric
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cu cine votezi in Turul 2 de scrutin?
Traian Basescu 57%
Mircea Geoana 42%
211 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR