Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:Abia astept sa ne cotropeasca politic o tara vestica...


@sniper... ai citit bine ce am scris eu? ... tocmai de cei de sus vreau sa scapam ... stiu ca suntem un popor muncitor...dar daca se tot fura putem sa muncim si 3 vieti pentru ca nu se va vedea nimic.
De la tara astept doar ceea ce este de bun simt, adica daca platesc impozite si asigurari sociale sa primesc in schimb respect in Primarie (daca am ceva de rezolvat), ingrijire medicala (fara sa umplu buzunarele nesimtitilor ca sa isi "completeze" salariile de bugetar) o retea de drumuri civilizate(pentru care as fi dispus sa platesc) etc... nu am fost la munca in strainatate...eu le-am vazut muzeele si statiunile ... dar cand revin in tara ma apuca GREATA.

Poate ar fi bine sa facem un import de conducatori....vad ca nici U.E. nu ii poate opri de la furat...

numai bine.
Skip ads

  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:
...daca platesc impozite si asigurari sociale sa primesc in schimb respect in Primarie ..., ingrijire medicala,...


Caline, vezi ca-n "viziunea" unora, emitand asemenea pretentii (din punctul meu de vedere, perfect justificate) poti parea...nostalgic Cool.

calin1945 a scris:
...o retea de drumuri civilizate (pentru care as fi dispus sa platesc)


Pai tu nu platesti? Impozitul pe masina, rovigneta, accizele la combustibil - toate astea, teoretic, acolo ar trebui s-ajunga. Cand mergi la mare, mai platesi si trecerea peste podul Cernavoda. La-ntoarcere, la fel.

Conform principiului enuntat de tine mai sus (platesc, vreau sa beneficiez - foarte corect si logic), nu crezi ca la fel ar trebui inteleasa si contributia la fondul de pensii, ca o prestatie (in mod cert, cea mai lunga din viata unui om), in schimbul careia pensionarii au dreptul la contraprestatia statului?
E o intrebare adresata nu atat tie, cat "istetilor" care considera ca pensionarii sunt asistati social. Tu doar mi-ai ridicat mingea la fileu.


calin1945 a scris:
...nu am fost la munca in strainatate...eu le-am vazut muzeele si statiunile ... dar cand revin in tara ma apuca GREATA.


Cam asta mi se-ntampla si mie: dupa ce vad Schoenbrunn-ul, Hofburg, Bastionul Pescarilor, Hradul sau Alexanderplatz, cand intru-n tara ma-ndop cu metoclopramid sa nu vomit.
  • Astra_H

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Mi se pare un subiect total aiurea si f periculos in cazul in care se ajunge la extreme...vezi cazul....Kosovo...in fiecare din noi exista o asa-zisa
latura extremista......poate doar cei "high, si Flower-Power " nu o au....ungurii au extremistii lor, romanii la fel si fiecare natiune are asa ceva....
parerea mea ca acestia pot deveni periculosi cand incep sa incite masele de oameni....
...in rest ce sa zic la mine in oras, Brasov suntem de toate natiile si am fost de multa vreme asa .....nu se intampla nici o revolutie saptamanala sau ceva extremist, nimeni nu-si doreste orasul pt el, (ca minoritate sau majoritate) are toata lumea loc in el ardeleni, moldoveni, unguri , sasi , tigani, atata timp cat fiecare isi vede de treaba lui......se vorbeste pe strada ungureste, romaneste, saseste si chiar tiganeste........
.......pe scurt e totul OK si chiar imi place acesta diversitate
  • sniper00lock

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2009

  • Mesaj Privat
@sniper... ai citit bine ce am scris eu? ... tocmai de cei de sus vreau sa scapam .

nu am inteles bine imi cer scuze
oricate ''biruri'' am plati la astia de sus nu o sa le ajunga niciodata nici ue nu poate sa i dea jos nu putem nici noi vad ca ciolanul e apucat bine cu colti de bull terier si obrazul lor este gros si tabacit mai ceva ca foaia de otel de 2mm Crying or Very sad
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Tara fara capataii
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
la multi ani Romania din partea "prietenilor"

cetateti romani patrioti.
  • sqryn

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
mare chestie, niste prosti care nu au de lucru si 100.000 de romani "patrioti" sar de fund in sus. mai bine ii ignoram, cred ca efectul e mult mai bun
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
sqryn a scris:m. mai bine ii ignoram, cred ca efectul e mult mai bun

pe asta se bazeaza si ei.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Tu nu vezi ca-s niste copii cretini care au descoperit youtube-ul? Rolling Eyes

Ar trebui sa le dam foc la sate asa-i? Ma gandesc la ce faceai daca erai Berlusconi dupa dezvaluirile wikileaks Laughing
  • palipal

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Stimaþi fraþi! Aici în acest forum suntem o natie de Opel si mã bucurã cã sunteþi! Am citit multe articole, ºi nu e rãu do-ar acele subiecte cândva va trece deasupra, nu va avea valoare pentru cã se schimbã vremurile.! Nu ungurii ºi nici noi românii nu vom mai discuta asemenea subiecte, pentru cã ne va pãsa mai mult strângerea curelei de cãtre conducãtori. Si fiecare persoanã se va bucura dacã va putea trãi mai liber si cu taxe mai mici . Cã taxele, an de an va creste peste cer!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR